garbanoti persikų lapaiPersikas yra kaulavaisių šeimos augalas. Persikų medis nustato naujus pumpurus ant lapuočių antraisiais metais po pasodinimo dvejų metų sodinukai atviro grunto. Naujų vegetacinių pumpurų formavimosi metu persikas labiau linkęs į lapų garbanojimą. Tai grybelinė liga paveikia ne tik iš medžio lapų, bet jaunų ūglių, kurie nustatomi persikų vaisių pumpurus kitiems metams.

Pirmuoju grybelio ligos vystymosi etapu medžio lapai pradeda burbuliuotis, o po to pasukti, pasidaryti geltoni ir nukristi. Vėlesniuose etapuose – garbanoti įtakoja jaunus persikų ūgliai. Grybelinės sporos pasklido ant jaunų šakų po medžio žievės. Pažeidžiami šakeliai išsivysto ir jų lapiniai pumpuriai žudomi.

Labai sunku kovoti su garbanotu persiko lapais. Todėl pavasario pradžioje būtina pradėti šio grybelinės ligos profilaktiką.

Prevencinis persikų genėjimas

Kovo viduryje, kai medžių pumpurai dar nėra atsibudę, jums reikia atlikti prevencinį genėjimas. Persikų lapų garbanos ir grybelio ligos sporos sukėlėjai kaupiasi jaunų lapuočių pumpurų. Todėl, norint apsaugoti medį nuo lapų garbanojimo, jums reikia:

  • pašalinkite tris ar keturis didžiausius pumpurus, pjaudami kiekvieną šaką 8-10 cm;
  • Pjovimas turėtų būti atliekamas kuo greičiau, kol vegetaciniai pumpurai bus ištirpinti.

Kadangi persikas labai greitai auga žalia masė, medis atsigaus po genėjimo iki vasaros pradžios. Prevencinė genėjimas padės sumažinti persikų lapų garbanės poveikį, tačiau infekcijos rizika su grybeline liga išlieka iki Rosebud etape. “Kurchavost” gali pasirodyti žydėjimo laikotarpiu.

Gydymas žydėjimo metu

žydėjimo metu, neįmanoma drėkinimui ir drėgnas perdirbimo fungicidų lapų ar šaknų, nes dėl drėgmės perteklius gali iš naujo persikų spalvos. Jei pirmą savaitę prieš žydėjimą ar rožinio pumpurų stadiją rasite pirmuosius pasivaikščiojimo požymius, atidžiai patikrinkite medį. Pašalinkite visus gelsviuosius, burbutus lapus ir sudeginkite juos. Komposto krūvelėje tokių lapų negalima pridėti.

Related  Gaminami pievagrybiai namuose – video

Jei užkratas lapų daug ir grybelinė liga išplito į jaunų ūglių persikų, ištirpinama 8 litrų vandens ir Bordo mišinio, įpilama 30 g “30B” preparatas. Po tam tikro laiko mišinys susilygins su dervos būkle ir bus galima tvarkyti medį.