naminis inkubatoriusKiaušinių inkubatorius reikalingas kiekvienam paukštyno ūkiui, kad jis veistų savo paukščių populiaciją. Inkubatoriai naudoja pramoninius inkubatorius, kurių talpa nuo 400 iki 1200 vištienos kiaušinių. Privačiuose ūkiuose arba smulkiuose ūkiuose paprastai naudojami inkubatoriai, kurių talpa yra iki 200 vištų kiaušinių. Toks inkubatorius gali būti gaminamas atskirai. Namų ir gamyklos inkubatoriaus principas yra tas pats.

Inkubatoriaus veikimo principas

Kad inkubatoriuje būtų pašalinti viščiukai, turi būti palaikoma pastovi oro temperatūra 37,5 ° C. Oro drėgnumas vištienos kiaušiniams inkubuoti turėtų būti 60-65%.

Norint šildyti visus kiaušinius inkubacijos metu, reikia užtikrinti nuolatinę oro cirkuliaciją. Inkubatoriuje sumontuoti du ventiliatoriai, iš kurių vienas ištraukiamas iš kambario, o antrasis – šildomas spirale.

Inkubatorių tipai

Inkubatoriai yra vieno kampo ir dviejų kamerų. Viena kamera stotyse gali tilpti daugiau kiaušinių, tačiau jie blogina temperatūrą. Jie tinkami naudoti namuose, o pramoniniams veisliniams viščiukams naudojami dviejų kamerų inkubatoriai. Dviejų kamerų inkubatoriai susideda iš dviejų skyrių, vienoje iš jų yra padėkliukai su kiaušiniais ir apšvietimo įranga, o kitoje kameroje – šildymo elementai ir talpykla su vandeniu, kad drėkintų orą. Dvi kameros sujungtos vamzdžiu, per kurį oras patenka į kamerą kiaušiniais naudodamas ventiliatorių.

Inkubatorių įtaisas

Gamybinėse inkubatoriuose įrengti temperatūros jutikliai ir drėgmės jutikliai, taip pat automatiniai mechanizmai, užtikrinantys kiaušinių judėjimą ir prakeikimą. Inkubacinėje kameroje yra tinklinės lentynos. Ląstelės dydis yra šiek tiek mažesnis nei vištienos kiaušinio dydis. Paprastai komplektuojamos su gamyklos inkubatoriais tiekiamos pakeičiamos akių padėklai mažų ir didelių paukščių kiaušiniams:

  • putpelės;
  • perlinės vištos;
  • kalakutai;
  • viščiukai.

Taip pat gamykloje inkubatoriuose įdiegta elektronika, kuri leidžia pasirinkti inkubavimo programą, temperatūros režimą ir perversmų skaičių per dieną.

Inkubatoriaus tarnyba

Prieš pradedant naują kiaušinių partiją, inkubatorius turi būti nuplaunamas. Inkubuodami vėdinkite kamerą kiaušiniais. Kuo dažniau tikrinsite perinti skirtų kiaušinių būklę ir atidarysite kamerą, tuo daugiau inkliuzų pateks šviežias oras.

Related  Sodo takai šalyje (video)