Turkijos broileriai BIG-6“Big-6” tipo kalakutai iki šešių mėnesių amžiaus auga iki 20-24 kg gyvojo svorio. Ši broilerių veislė turi gana didelę kiaušinių gamybą. Turkijoje per vienerius metus imama 100 kiaušinių. Šios veislės trūkumas yra tas, kad dėl didelio porų svorio kalakutai labai retai apvaisina moterį. Todėl šios veislės veisimas atliekamas inkubavimo stotyse.

Aktyvus seksualinis etapas šiuose kalakutuose prasideda po 6 mėnesių, tačiau kadangi jie retai namuose palikuoda vaiką, šiuo metu jie yra paskersti suaugusio paukščio. Norint gauti gerą mėsos derlių, svarbu pasirinkti tinkamą maistą ir vykdyti ligų prevenciją. Apsvarstykite tinkamiausią pašarą kalakutams ir suaugusiems paukščiams.

Kalakutų maitinimo bazė

Labai svarbu maitinti kalakutus pašaruose per 1,5-2 mėnesius. Negalima maišyti miežių, kukurūzų ar kitų kietų pašarų ir visiškai juos pakeisti pašarų mišiniu. Kalakutai turi gauti visas reikalingas maistines medžiagas tolimesniam augimui.

Kietieji pašarai yra sumaišomi su penimomis pašarais nuo dviejų mėnesių viščiukų amžiaus. Grietinėlė, dilgėlė, žalieji svogūnai ir kiti žolelių pašarai gali būti dedami į pradinį pašarą nuo trečios kalakutų turinio dienos.

Kukurūzai suteikia Turkijos odai gražią geltoną spalvą, o mėsa – sveiką rausvą atspalvį. Palaipsniui mėsinių pašarų galima gauti iš kalakutų dietos. Tada jie gaus mažiau svorio, o tai yra naudinga visiško skerdenų realizavimui. Jei ketvirtuoju-šeštuoju mėnesiais yra grūdų ir žaliosios laivagalės kalakutų, jų mėsa bus skanesnė. Kad kalakutai ir toliau prikimštų tokiu maitinimu, jie turi būti palaipsniui perkelti į grūdines pašarus. Be to, pašarams suaugusio paukščio, grūdų pašarams reikės daug daugiau nei gamyklos pašarų.

Kalakutų turinys

Kiekvienam suaugusiam žmogui reikia 2 m2 plotas. Taigi kalakutai galės vaikščioti aplink avialiniją, o dauguma maistinių medžiagų bus perdirbamos į raumenų skaidulas. “Big-6” kalakutai laikomi uždaroje patalpoje pastato viduje, nes ši veislė netoleruoja net menkiausių brėžinių. Didelis aptvaro kraštas neleis kalakutams skristi į kitą namo dalį ir sušvelninti virusinių ligų plitimo pavojų suaugusiems paukščiams.

Šios veislės minusas yra mažas natūralus imunitetas, todėl būtina užkirsti kelią įvairioms ligoms ir skiepyti jaunus kalakutus nuo Niukaslio ligos.