pledai kiemeGeriamieji putpelės turi atitikti specialius reikalavimus. Taigi, tinkamai organizuota laistymo anga padės ne tik užtikrinti didžiausią grynumą narvuose, bet ir auginti sveikus paukščius. Gėrimas taip pat gali būti nupirktas parduotuvėje, tačiau rekomenduojama naudoti jūsų pagamintus įrankius. Šiame straipsnyje mes aptarsime, kaip gerti vaflius su savo rankomis.

Gėrėjų rūšys ir reikalavimai jiems

Pelenė, kaip ir bet kuri kita paukštis, yra labai užteršta. Neteisingai organizuoti pašarai ir dubenys prideda tik problemų dėl ląstelių užteršimo.

Teisingas dubuo padės auginti sveikus paukščius ir taip pat sumažins nešvarumus pačiame narve. Pagrindiniai girliukų tipai yra taurė, nipelis, lašas ir dubuo.

Bet kuris iš pirmiau išvardytų geriateojų turėtų atitikti šiuos reikalavimus:

 • dydis priklauso tik nuo paukščių skaičiaus, taip pat nuo jų amžiaus;
 • žaliavas geriau pasirinkti paukščiams ekologiškus ir saugius;
 • Nematinkite medienos ar molio kaip pagrindinės medžiagos, taip pat sumažinkite metalo naudojimą;
 • paukščiams turėtų būti skirtas vanduo, nes plunksnai turėtų tiesiog pasiekti vandenį;
 • Pialai turėtų būti lengvai pašalinami iš narvelio valymui;
 • Dubuo turėtų būti stiprus.

Pilamasis

lašinamas geriamasisPievagurėliai, skirti putpelėms, yra vamzdis, pagamintas iš metalo arba plastiko, horizontaliai padėtas ant grindų. Statybos aukštis gali skirtis ir skirtis priklausomai nuo paukščių amžiaus. Taigi, suaugusiesiems paukščiai yra didesni, jauniems gyvūnams – mažesni. Šis girtuoklis taip pat vadinamas “pipiručių” lašintuvais. Tokios rūšies girliandos gali būti su vadinamuoju lašintuvu (rezervuaru, kuriame vanduo patenka iš latako) ir be jo.

Talpyklos su vandeniu gali teisingai būti laikomos viena iš patogiausių gėrimų dubenėlių. Taigi, jų pranašumai yra šie:

 • vanduo visada yra švarus ir šviežias;
 • dubuo padeda išlaikyti ląstelę švarią;
 • tokie pialos turi ilgą tarnavimo laiką;
 • gali ištirpdyti vitaminus.

Related  Automatinių vištienos kiaušinių inkubatorių parinkimas

Jei nuspręsite patys pagaminti tokią medžiagą, atlikite šiuos patarimus:

 1. Jūs galite prijungti dubenį tiesiai prie dujotiekio.
 2. Geriau įdėkite baką kuo aukščiau, kad padidėtų slėgis dujotiekio vamzdyne, ir dėl to pilingas geriau veikia.
 3. Norėdami įdiegti nipelį, reikia gręžti skylę vamzdyje.
 4. Jei bijote, kad diegimo vieta gali nutekėti, gamybos procese naudokite teflono juostą.
 5. Jauniems gyvuliams (15-25 dienų) geriau naudoti minkštus spenelius. Suaugusiems paukščiams jau galite naudoti kietąsias purkštukus.gėrimo loveliai su dreifo šalintuvais
 6. Visur galima sumontuoti lašelių būgnus: jie puikiai tinka montuoti narvelio viduje ir išorėje, ant sienos ir ant kitų paviršių.

Smeigtukai yra vieni iš brangiausių girliukų tipų. Manoma, kad geriau juos įdiegti su daugybe paukščių.

Puodeliai

geriami dubenysPuodų geriamojo puodelis yra mažo dydžio, todėl jį dažnai vadina mikro-puodelio dubuo. Šis dubuo yra taurė, kurioje mažas liežuvis lieka, prijungtas prie rutulio, kuris blokuoja vandens tekėjimą. Jei yra vandens, liežuvis išlieka ant paviršiaus, o vanduo neprasiskverbia į rezervuarą. Jei vanduo pradeda pasibaigti, tada liežuvis yra ant dugno, rutulys atveria drėgmę ir dubuo užpildomas gėlo vandens. Tokie dubenys vienodai tinka labai jauniems paukščiams, taigi suaugusiems ir paukščiams.

Reikia pasirinkti dizainą taip, kad ji atitinka reikalavimus dėl paukščių (ląstelėje arba ant grindų) turinį, paukščių skaičių, taip pat jų amžių. Pelenių veisėjai atsako, kad tai yra gana sunku padaryti puodelį.

Iš plastiko butelio

butelių gaminimas iš plastiko butelioIš plastikinių butelių pagamintas geriamasis dubuo yra viena iš paprasčiausių versijų. Plastikinis dubuo – tai butelis, kuris buvo supjaustytas horizontaliai ir pritvirtintas prie narvelio sienos. Norint pagaminti plastikinį butelį, jums reikia butelio, kanopos, peilio, grąžto ir laido.

Jei norite, kad geriamieji putpelių rankomis būtų pagaminti iš plastiko, vadovaukitės toliau pateiktomis instrukcijomis:

 1. Imk skardą. Nupjaukite dangtelį ir supjaustykite kraštus, kad jie nebūtų aštrūs.
 2. Maždaug 5-6 cm atstumu nuo apačios reikia padaryti du skyles.
 3. Skylėse, kurios vėliau bus ta vieta, kur vanduo ateis, jums reikės pritvirtinti du atsuktuvus.
 4. Paimkite plastikinį butelį ir gręžkite keletą skylių aplink jo kaklą.
 5. Įpilkite vandenį į butelį, uždarykite jį ir padėkite į apverstą galią.
 6. Pritvirtinkite konstrukciją prie narvio, naudodami laidą.

Related  Namų vištų veislės sodyboms

Be to, taip pat yra vadinamųjų vakuuminių modelių. Galite juos įsigyti tiek parduotuvėje, tiek patys. Vakuuminis pyragas taip pat vadinamas “pjuvenų gerinimo mašina”. Viena vakuuminė konstrukcija yra daugiau nei pakankamai, kad aprūpintų vandenį 15-25 suaugusių pledynių asmenims.

Praktiškai toks dubuo yra apie 7-10 litrų rezervuaras (pavyzdžiui, mažas indas), ant kurio yra pritvirtinta konstrukcija. Šiuo atveju tai yra dangtelis su apvaliu lataku. Surinkta ir užpildyta vandeniu, susitraukimas virsta ir skystis patenka į griovelius.pjuvenų geriamasis dubuo

Rinka siūlo daugybę skirtingų girdyklų pjuvenų. Žinoma, tai geriausia tai padaryti patys, todėl jūs būsite tikri dėl modelio patikimumo ir medžiagų ekologiškumo. Labiausiai paplitę tipai yra lašeliai, puodeliai ir spenelių dizainai, kuriuos amatininkai gali daryti namuose savo rankomis. Paprastiausias būdas – tai dubenys, pagamintas iš plastiko butelio. Toks dubuo yra mažiau patvarus, tačiau ne mažiau naudingas.

Vaizdo įrašas apie savarankiškai pagamintus geriamuosius dubenius pjučiuose