Ožkos ganykloseOžkos laikomos vienu iš pirmųjų prijaukintų gyvūnų. Iki šiol patekę ožkų veislės yra pieno, mėsos, vilnos ir žemyninės krypties. Be to, pasaulyje yra daug tarpinių veislių, leidžiančių galvijų augintojams pasiekti dviejų ar trijų kryptį didelį produktyvumą.

Populiariausias tarp Rusijos savininkų privačiose sodybose ir ūkiuose yra pieno, mėsos, pieno ir mjasosherstnyh specializacijos veislė, ir siekiant gauti pieno auginama daugiau nei pusė visų gyvulių.

Ožkos skirtingų veisliųPopuliariausi šalies ožkų veislės nuotraukos ir aprašymai padės pradedantiems gyvulių augintojams pereiti prie esamos įvairovės ir subalansuoto požiūrio į jų ožkų bandos sudėtį.

Zaanen ožkų veislė

Zaanen ožkų veislėEuropos populiarumo ir produktyvumo lyderis – Zaanen ožkų veislė, pavadinta Šveicarijos Alpių vietovėje, kur ji buvo auginama. Šveicarija tapo daugelio gerai žinomų ožkų veislių giminimu, o tai nenuostabu. Labai klimato ir sultingos žolės regionas tarsi sukurtas pienininkystei, tačiau kalnuotas vietoves ne visada galima laikyti pagrindiniu pieno karvių tiekėju. Todėl greitai augantys, nepretenzingi ir daugybė žolių, lengvai laipiojantys į labiausiai neįveikiamas kietas ožkas tapo daugelio šveicarų valstiečių pasiaukojimu.

Zaanen ožkų veislė gimė liaudies atrankos rezultatu. Didelis, nuo 50 iki 90 kg svorio, atsparūs gyvūnai rodo puikų pieno produktyvumą. Moterys yra labai vaisingos, o egzistuojančios ožkos yra stiprios ir iš esmės gyvybingos. Jei vidutinis kūdikio svoris po gimimo yra 1,5-3 kg, tada ožiai ar ožkos sveria 10 kartų daugiau.

Per metus suaugusi moteris gauna apie 650 litrų pieno, kurio riebalų kiekis yra apie 4%. Žindymas trunka iki 300 dienų.

Zaanen ožys parodojeO Rusijos Zaneno veislės ožkas buvo beveik prieš šimtą metų. Per šį laiką gyvūnai patvirtino savo nepretenzybes, lengvai prisitaikė prie skirtingų klimato sąlygų ir didžiausio pieno gamybos. Remiantis geriausiais šios ožkų veislės atstovais, buvo gauta daug veislių linijų ir naujų veislių.

Tačiau net ši rūšis, žinoma žmonėms ilgą laiką, gali parodyti netikėtumų. Baltosios Zaneno veislės ožkos kartais turi pilkas arba rudas ožkas. Šis reiškinys yra susijęs su recesiniu genu, kurio veislės yra kai kurie grynaveisliai atstovai. Tokios ožkos yra ne mažiau našios nei jų baltos motinos, tačiau jų ne visada verčiama veisti.

Toggenburgo veislės ožkos

Toggenburgo veislės ožkosKita senovės šveicarijos ožkų veislė buvo pavadinta pavadinimu Toggenburg kantono, kur jis buvo įkurtas ir išlaikytas istoriškai nuo XVIII amžiaus. Nuo tada pieno Toggenburgo ožka sukėlė keletą Europos veislių. Ir jos kraujas yra rusų, britų ir čekų ožkų skaičius.

Related  Mes lovio viščiukams su savo rankas iš laužo medžiagų

Dairy Toggenburg ožka parodojeJei palyginsime šios ožkų veislės su Zaanenski, pastarieji yra daug didesni. Pavyzdžiui, Toggenburg ožkos svoris yra 60 kg, o jo artimieji iš Zaanenthal yra 15-30 kg sunkesni. Ožkų spalva dažniausiai yra ruda skirtinguose atspalviuose, baltais žymomis ant kojų, ausų ir galvos.

Aprašytieji “Šveicarijos gyvūnai” nurodo pieno ožkų be kvapo veisles, kurios yra svarbios norint gauti ne tik naudingus, bet ir labai skanius produktus.

“Toggenburg” ožkų veislė rodo padorų pieno gamybą. Ožka už 260-300 dienų žindymo laikotarpiu per metus gali išmesti iki 1000 litrų pieno.

Rusijos balta ožkų veislė

Rusijos balta ožkų veislėViena populiariausių Rusijos ožkų veislių, gautų Zaneno gyvūnų pagrindu, buvo Rusijos balta. Šios veislės atstovai beveik visada turi baltą kostiumą, didelius dydžius, puikų vaisingumą ir didelį pieno kiekį. Ozas trunka iki 300 dienų, o 500 litrų pieno, kurio riebumas yra ne didesnis kaip 5%. Ožkos dažniausiai yra “Comola”. Gyvūnų vilnos yra trumpos, standžios, beveik be pamušalo.

Anglo-Nubijos ožkos

Anglo-Nubijos ožkosMėsos ir pieno pramonės atstovai gali būti anglo-nubijos ožkos. Senovės, istoriškai susidariusios akmeninėse Šiaurės Sudano dykumose, veislė vietiniams gyventojams visada buvo naudojama kaip visuotinė ir labai nepretenzinga. Prancūzijos ir anglų kolonizatorių pirmą kartą susidomėjo europiečiais.

Todėl, norėdami pamatyti aprašymą ar nuotrauką iš Nubijos ožkų veislės, reikia žinoti, kad kalbos akivaizdžiai yra apie šiuolaikinius anglo-nubiškus gyvūnus. Dėl nepagrįstų afrikiečių ožkų perėjimo su produktyviais britų žmonėmis buvo gauta nauja veislė. Anglo-Nubijos ožkos turi neįprastą išvaizdą, didelius dydžius ir įdomius mėsos ir melžimo duomenis.

Raganos, su kabančios ausis, moterys gali augti iki 80 kg, o panašiai didelės vyrų – iki 130 kg. Suaugusi ožkų augimas dažnai pasiekia 90 cm šalvėje.

Nubijos ožkos nėra įpročiai apie maistąGyvūnai yra nepretenzingi pašarų rūšiai ir sudėčiai, o per metus išleidžiami iki 800 litrų labai riebiojo pieno. Tinka gerti ir gaminti pieno, varškės ir sūrio produktus. Žaliavoje yra iki 8% riebalų.

Related  Mėsos ir kiaušinių-viščiukų veislės

Kamerūno nykštu ožkos

Kamerūno nykštu ožkosMažos ožkos iš Kamerūno paplitę ne tik savo tėvynėje, bet ir daugelyje Europos šalių dėl savo nedidelio dydžio, rekordo nepretenzybiškumo ir tinkamos pieno ir mėsos kokybės. Jei tiki legenda, tada Senajame pasaulyje, nykščiosios ožkos pateko į žvejų ir piratų laivus. Gyvūnai buvo tokie nenuspėjami, kad jie lengvai praleido maudymosi mėnesius, taip pat aprūpino įgulą pienu ir šviežia mėsa.

Šiandien gyvulių populiarumą palaiko tai, kad tai yra pieninių ožkų be kvapo veislė. Nėra nemalonaus poskonio ir šios veislės ožkų mėsos.

Alpių ožkų veislė

Alpių ožkų veislėAlpių regionuose Europos šalyse istoriškai suformavo savo veisles pieno ir mėsos bei pieno ožkų. Visi šie gyvūnai pasižymi greitu prisitaikymu prie naujų sąlygų, nepretenzybiškumo, didelio našumo ir būdingų uolų grakštumui. Praėjusio šimtmečio pradžioje amerikiečių augintojai nusprendė gauti ožkų veislę, kurioje yra visi teigiami alpių vietinių ožkų gyventojų aspektai.

Pagal Alpių ožkos veislės nuotraukas ir aprašymus, jo formavime dalyvavo gyvūnai iš Šveicarijos, Prancūzijos, Italijos ir kitų žemyno šalių. Dėl to ožkos gavo didelį genų rinkinį, išreikštą, pvz., Alpių ožkose gimusių kūdikių spalvotai.

Boer ožkos

Boer ožkosŠiandien ožkos auginamos ne tik pieno ir vilnos, bet ir mėsos. Tokias veisles lengvai atpažįsta išsivysčiusios raumenys, stipresnė kaulų struktūra. Pavyzdys gali būti boerio ožkos, maždaug prieš šimtą metų paimtos iš pietų Afrikos.

Šios veislės suaugusios ožkos svoris siekia 130 kg, moterys yra 30-35 kg lengvesni. Išvaizda boerio veislė turi daug panašumų su kita Afrikos veislė – anglo-nubian ožiai.Grikiai

Šiuolaikinės boerio ožkos yra ankstyvos, turi didelį augimo greitį ir ištvermę. Jie retai serga ir, svarbiausia, turi labai skanu mėsos, be menkiausio charakteringo kvapo ženklo.

Rudos čekų ožkos

Rudos čekų ožkosČekų ožkų veislių istorija buvo maždaug amžiuje, nors oficialus statusas jam buvo suteiktas tik praėjusio amžiaus 70-ųjų. Kurdami Čekijos ožkas, dalyvavo geriausių Alpių veislių gamintojai. Atrankos darbo rezultatas viršijo visus lūkesčius. Šios nepakankamos, kietos ožkos veislės gyvūnai greitai pertvarkomi iš vieno raciono į kitą, jie ilgą laiką gali likti ganyklose ir lengvai toleruoti ilgus perėjimus kalnuotoje vietovėje.

Related  Ką maitinti putpelius namuose skirtinguose auginimo etapuose?

Vyriška čekų veislėČekijos ožkiena sveria 50 kg, vyrai yra 1,5 karto sunkesni. Per metus tokių ožkų derlius siekia 800 litrų. Šiuo atveju pienui nėra nemalonaus kvapo ar skonio, o riebalų kiekis maždaug 3,5% turi storą konsistenciją ir didelį laktozės kiekį.

Angoros ožkos

Angoros ožkosNors angorų ožkos yra laikomos viena iš mažiausių genties atstovų, jos vertinamos lygiagrečiai su kitomis populiariomis rūšimis. Ši senovės veislė kilusi iš Artimųjų Rytų, iš Turkijos ir Kurdistano. Gyvūnai, įprasti prie kalnų, dramatiškai besikeičiančio klimato, yra padengiami ploni ilgi plaukai su banguotu garbanotu plauku. Suaugusiųjų svoris svyruoja nuo 35 iki 55 kg, priklausomai nuo lyties. Abi ožkos ir ožkos turi ragus.

Vilna yra žinoma dėl savo blizgesio, pluošto stiprumo ir kokybės. Pagrindinė spalva yra ožkų veislės – balta. Tokia vilna yra labiausiai vertinga, nors jūs galite matyti ir pilkas, ir net juodas angoros ožkas.

Įdomūs faktai apie Boer ožkos veislę – video