Sodybos kalėjimuose yra balta plačialapijaKalakutai yra balti plačiai paplitę – auga ir rūpinasi šiais naminiais paukščiais, ne tik įdomi, bet ir pelninga okupacija. Norint gauti puikios mitybos mėsos, reikia teisingai pasirinkti veislę ir laikytis paprastų turinio taisyklių.

  • Palankios sąlygos kalakutams laikyti

Kambarys kalakutams su aptvaraisKalakutai puikiai jauska reguliariai, jis turi būti erdvus, kad paukščiai galėtų laisvai judėti. Kambaryje reikia įrengti lovos (plačios sijos) 80 cm aukštyje nuo grindų. Kiekvienas žmogus turi 40 cm laisvos erdvės, kur jausitės patogiai. Sandėlyje yra pastatytas lizdas, kurio matmenys 50×70 cm, kur paukščiai gali laikyti kiaušinius. Penki vištos dedeklės turi vieną lizdą. Jis turėtų būti 50-60 cm aukštyje, svarbu atlikti žingsnius.

Vištų dedeklių lizdaiKalakutai nėra įpročiai, tačiau jie turi sukurti palankias sąlygas, kuriomis paukščiai jaustųsi patogiai ir nesirgs. Kaip kalakutus namuose laikyti:

  • Vasarą kambario temperatūra neturėtų viršyti +20 ° C, o žiemą ne žemesnė kaip -5 ° C (prireikus, norint išlaikyti šilumą, turite įdėti viryklę);
  • Specialūs gręžiniai (gaubtai) gaminami ant namo sienų, kad būtų gerai vėdinama;
  • paukščiai bijo drėgmės ir juodraščių, tokios sąlygos jiems yra pragaištingos;
  • šiaudų pakratai arba pjuvenos keičiama 2 kartus per savaitę.

Įvairiais metų laikais balti plataus kampo kalakutai turi specialų maitinimą ir rūpestį. Vasarą galite įrengti aikštelę ir sukurti markizę, kur galės laisvai vaikščioti. Įsitikinkite, kad įdėjote geriamuosius, taip pat tiektuvus. Dieta papildyti šviežia žolė, pavyzdžiui, liucerna, dobilas.

Žiemą ne aukštesnėje kaip -5 ° C temperatūroje į gatvę išleidžiami kalakutai. Jei temperatūra nukrenta žemiau, tuomet būtina nuskleisti sniego šiaudus, tai apsaugo paukščius nuo užšalimo.

Kalakutai namuose

Grūdai kalakutamsSėkmingas paukščių auginimas priklauso nuo tinkamos ir subalansuotos mitybos. Pagrindinė kalakutų dieta turėtų būti grūdų ir mišrių pašarų. Vasarą svarbu suteikti daugiau žalių: morkų, žalių svogūnų, kiaulpienių viršūnių. Paukščiai, pvz., Kviečiai, miežiai ir kukurūzai, sausoje formoje, geriau rudenį paversti vakare. Puikūs paukščiai valgo sausus ir drėgnus maišelius (geriau duoti ryte ir pietų metu).

Related  Slaugos ožkos namuose pradedantiesiems

Žiemą paukščiams reikia vitaminų, kurie randami paprastose daržovėse: morkose, runkeliuose, kopūstose. Vasaros laikotarpiu patyrusiems ūkininkams yra šieno, o žiemą jai suteikiama kalakutams.

Kopūstai yra būtina kalakutų sudedamoji dalis, reguliariai pridedant ją prie dietos, paukštiena bus minkšta ir švelni.

Kaip kelti kalakutus namuose

Šėriniai kalakutai su balta plačiumaPalyginti su kitais jaunais paukščiais, kalakutai yra labiausiai atsparūs. Pagrindinis reikalas yra rami ir jauki aplinka. Namuose baltų plačialapių kalakutų auginimas prasideda nuo šilto vietos pasirinkimo. Tai gali būti dėžutė, jos dugnas yra padengtas šiaudais arba drožlėmis. Jų namai turi būti nuolat apšviesti, svarbu išlaikyti vieną temperatūrą ne didesnę kaip 37 °.

Dėžutės apačioje negali būti laikomos laikraščio, nes kalakutų kojos ant jo nuleidžiamos ir sužeistos.

Kūdikiams reikia 3 kartus per dieną pakeisti vandenį, įpilant tik šilto gėrimo. Pašarų viščiukai svarbūs ne mažiau kaip 8 kartus. Per pirmuosius mėnesius dietoje turėtų būti nedidelių kruopų ir virtų kiaušinių. Palaipsniui pridėjo didelius grūdus ir žolę:

  • jaunosios dilgėlės;
  • dobilas;
  • kopūstų lapai;
  • svogūnai ir salotos lapai;
  • liucerna

Žolė, įtraukta į kalakutų dietąĮ mitybą įdėta specialių mišrių pašarų, pripildytų vitaminų, jie pagreitina sveikų jauniklių vystymąsi. Kalakutai turi vitaminus A ir B, taip pat gyvūninės kilmės baltymus.

Du kartus per savaitę būtina dezinfekuoti virškinamąjį traktą, silpną kalio permanganato tirpalą.

Pirmieji baltos plataus kamieno kalakutų jauniklių mėnesiai reikalauja specialaus maitinimo ir priežiūros, tačiau tada jie augs gerai. Suaugusieji nėra visiškai įpročiai, todėl tokio paukščio veisimas atneš malonumo.Vitaminizuoti kombinuotieji pašarai

Šėrimo kalakutai – video