Putpelių kiaušinių inkubacija Putpelių inkubatorius yra termostatinis dėžutė su drėgmės valdymu. Perkėlimo laikotarpiu svarbu užtikrinti inkubacinio režimo stabilumą, kontroliuoti galimybę kiaušinius paversti reikiamu dažnumu. Inkubatorių galite įsigyti ar pastatyti savo rankomis.

Reikalavimai pjuvenų inkubacijai namuose

Nestling pledynėsInkubatoriuje esantys kiaušiniai yra sumaišyti per savaitę. Norint padidinti paukščių jauniklių derlių, pagrindinės atsargos laikomos atskirai. 30 minučių moterys pakaitomis dedamos į narvą su 3-4 vyrais tręšti. Tai padidins iki 80% žymos.

Kiaušiniai yra vidutinio dydžio be įtrūkimų, su švariu lukštais. Prieš deddami kiaušinius, žiūrėkite į ovokopą, kad įsitikintumėte, ar embrionas yra. Inkubatorius sumontuotas šiltoje sausoje vietoje.

Tam, kad būtų galima plėtoti embrionus, būtinos tam tikros sąlygos:

  1. Dvi dienos inkubatoriuje palaiko 37,7 laipsnių temperatūrą, 60-70% drėgmę, kiaušiniai negrįsti.
  2. Penkioliktą dieną kiaušiniai pasislenka po 2 valandų, kad embrionas negalėtų lipti į apvalkalą.
  3. Prieš pradedant kiaušinius 2 dienas, temperatūra turėtų būti sumažinta iki 37,5, drėgnumas išlaikyti 90%, periodiškai drėkina kiaušinių paviršių nuo purkštuvo.

Proklev kiaušinių pradžiaViščiuko plitimas iki punkcijos yra 17 dienų. Perinti skirti viščiukai 24 val. Inkubatoriuje turi išdžiūti.

Gyvybingumas embrionui išlieka net trumpalaikiu šildymo nebuvimu. Šiuo atveju kiaušiniai pašalinami iš inkubatoriaus ir atšaldomi iki 15-18 laipsnių. Ateityje putpelių inkubacija gali tęstis, bet paukščių išleidimo laikas pasikeis.

Drėgmė kameroje palaikoma įrengtais vandens blokais ir reguliuojamomis vėdinimo kanalais. Temperatūra nustatoma automatiškai arba rankiniu būdu, naudojant tikslų termometrą, o ne patalpų viduje. Kiaušinių pavertimas, neatverdamas inkubatoriaus kameros pjujonų tinkleliui, su kiaušiniais pasukite į kairę ir dešinę 45 naudojant svertą, kuris yra ištrauktas. Tinklelyje esantys kiaušiniai yra vertikaliai, o galiausiai – bukas.

Inkubatoriaus putpelių masė75% daiktų derlius laikomas normaliu. Likę kiaušiniai gali būti nevaisingi arba “miega”.

Inkubatorių, skirtų putpelėms gaminti iš gamyklos, dizainas gali būti automatizuotas kiaušinių revoliucija, tikslus režimų reguliavimas. Tačiau paprastai šie prietaisai yra skirti stabiliai dietai. Atsarginė baterija nėra pateikta. Perkeliami putpelių inkubatoriai yra universalūs, jie gali paimti viščiukus ir paukščius, keisti tinklus ir veikti. Tačiau prietaisų fotoaparatai leidžia įdėti 100-300 kiaušinių. Inkubatorius yra brangus. Todėl dažnai galima pažiūrėti į putpelių inkubatorių kaimo sodyboje.

Related  Kokcidiozės simptomai ir gydymas broileriuose

Savarankiško inkubatoriaus kūrimo principai

Namų inkubatoriusDaugelis amatininkų sukurtų termostatų dizainų su piešiniais ir nuosekliomis instrukcijomis galima rasti literatūroje ir tinklalapiuose. Priklausomai nuo patogios medžiagos, kortelės kiaušinių skaičiaus, atsarginės energijos šaltinio, sunku pasirinkti tinkamą dizainą.

Pasirinkta medžio dėžė tinkamo dydžio. Siekiant išlaikyti stabilią temperatūrą ir drėgmę viduje, būtina sienų šilumine izoliacija. Išorėje sienos gali būti padengtos polistirolo putplasčio plokštėmis, ritininės izoliacijos ir faneros viršuje. Atlikite vidinio paviršiaus apdirbimą, kad galėtumėte plauti ir dezinfekuoti ertmę.

Puikiai tinkamas inkubatoriaus gamybai senojoje šaldytuve. Pakankamas fotoaparato tūris leidžia gauti patvarų funkcinį įrenginį.

Inkubatorius iš šaldytuvoNorėdami stebėti kiaušinių būklę iš viršaus, sudėkite stiklą, gręžkite keletą skylių, kad ventiliuotumėte kamerą. Nustatyti tinklus su kiaušiniais, atlikti sustojimus ir uždarą liuką. Norint sukurti norimą drėgmę, kameros apačioje įdiekite garintuvą. Tinkleliai su kiaušiniais turėtų būti didesni, kad putpelės neaskirstytų į vonią.

Siekiant tolygiai šildyti visus kiaušinius ant viršutinės ir apatinės akių, įrengiamas vidinis ventiliatorius, kuris periodiškai įjungiamas. Kameroje turi būti pakankamai oro, kad tinklo su kiaušiniais būtų 45 ir manipuliuoti kiaušiniais. Virš grindų lygio, dėžutė su kiaušiniais turi būti ne mažesnė kaip 10 cm. Atstumas iki lubų arba viršutinio matomojo stiklo apskaičiuojamas priklausomai nuo naudojamo šildymo. Jei šios lemputės yra 40 W, atstumas nuo jų iki tinklelio turi būti ne mažesnis kaip 10 cm. Tinklus galima įjungti rankiniu būdu ir automatiniu režimu.

Kiaušinių dėklas gali būti padengtas, nugruntuodamas į putų rėmą, nailono liniją ar kitą medžiagą. Pagrindinė sąlyga, kad kiaušiniai nuleidžiami sukdami padėkliuką, ištuštinti viščiukai neturėtų patekti į ląsteles.

Kiaušinių dedeklės inkubacijaiPaprastai putpelių inkubavimas namuose atliekamas naudojant maitinimo šaltinį. Avarinėse situacijose būtina atsižvelgti į baterijos prijungimą. Norėdami stebėti temperatūrą kameroje, turite įsigyti gyvsidabrio termometrą, naudojamą temperatūros jutiklių veikimui stebėti. Kambario termometrai nenurodo norimo tikslumo. Termometras yra sumontuotas taip, kad neliečia korpuso. Drėgmė matuojama psichrometru.

Related  Avių veislės vidaus priežiūrai

Inkubatoriuje namie putpelių pašalinimas yra lengvesnis nei kitų paukščių veislių. Viščiukai išsiunčiami gyvybingiau, inkubatoriuje išdžiovinti, kol jie bus iškasti per 24-48 valandas. Pasibaigus iš mažiems vaikams, svarbu kurti mažus rūkai fotoaparate, kad būtų lengviau atskirti apvalkalą, kai žandikaulis sunaikinamas.

Inkubatorius turėtų būti sumontuotas ant pakeltos platformos. Įkvėpimo periodu neturėtų būti jokių staigių sukrėtimų ar triukšmo. Nenuostabu, kad embrionai gali išsigandyti ir užšaldyti.

Putpelių pašalinimas namie inkubatoriuje sumažins jaunų gyvulių supirkimo išlaidas, kai mėsai bus penimi galvijai. Paprastas būdas sumažinti išlaidas leis jums auginti savo sveikas paukščių pulkus.

Putpelių inkubavimas – video