Mini Drill DremelMini vrták je nástroj pre domácnosť, ktorý sa používa na vŕtanie a brúsenie malých dielov. Kdekoľvek je nevhodné použiť vŕtačku alebo skrutkovač z dôvodu priemeru náboja alebo rozmerov, je lepšie použiť špecializovaný nástroj malého rozmeru.

Vizuálne je to motor s nízkym výkonom s hriadeľom, na ktorom je namontované vreteno. Zariadenie bez prevodovky s regulátorom otáčok a tlačidlom napájania.

Čo môže tento nástroj robiť?

Často mini vŕtačka sa nazýva domáca vŕtačka, brúska alebo značka Dremel. Dremel je prvou spoločnosťou na trhu stavebných nástrojov, ktorá sa osvedčila ako kvalitná mini vrtná súprava ako univerzálny spotrebič pre domácnosť.

Miniatúrne vrtáky sú vybavené nasledujúcimi funkčnými tryskami:

 • vyvŕtajte najmenšie otvory;
 • frézovanie;
 • gravírovanie, brúsenie a leštenie špeciálnymi dýzami;
 • ostré, ostrenie, čistenie, dokončovacie materiály;
 • kreslenie vzorov.

dizajn

Mini vŕtačka s rôznymi tryskamiVo vnútri každého mini vŕtačky je brúska, to je zariadenie na priame brúsenie. Všetky vyššie uvedené funkcie sú vykonávané vďaka tryskám a rezacím nástrojom nainštalovaným v skľučovadle.

Základným rozdielom medzi dizajnom a štandardným vrtákom je rýchlosť vretenového puzdra. Populárne modely ručných mini-vrtákov majú rýchlosť od 10 do 30 tisíc za minútu. Kvôli vysokej rýchlosti nie je potrebné obrobok pripevňovať, pretože to nevyťahuje z rúk. Táto funkcia je veľmi výhodná pri práci s gravírovaním, brúsením.

Na pripojenie potrebných nástrojov alebo rezných nástrojov použite jednoduchú kazetu s kleštinovým mechanizmom.

Zaujímavé je, že kladivové kladivo s mini kladivom je vybavené ohybným hriadeľom, ktorý umožňuje použitie prídavných zariadení na najnepriaznivejších miestach bez zbytočného nepohodlia. Je veľmi výhodné použiť flexibilnú hriadeľ, keď sa vrták nemusí držať v ruke. Za týmto účelom je prístroj pozastavený na špeciálnom stojane. Tento prístup oslobodí vaše ruky, zníži vibrácie a celkový hluk.

Čo je lepšie nakupovať z rozpočtových modelov

Zariadenie spoľahlivej kvality - miniatúrne kladivo md050bRozpočet a kvalitné zariadenie za prijateľnú cenu je miniatúrne vrták md050b.

Related  Aké sú kazety pre vŕtačku a ako ich správne vyberať

Špecifikácie produktu:

 • výkon 8 wattov;
 • priemer klieští je 1-3 mm;
 • Obratnosť až 15 tisíc za minútu;

Vďaka svojej nízkej hmotnosti (iba 400 gramov) je mini vŕtačka veľmi jednoduchá. Kompletné s vrtákom veľa návnad a príslušenstva.

Mini Drill WhirlwindV rovnakej cenovej kategórii je ďalším pozoruhodným modelom domáceho a priemyselného využitia Graver alebo mini vrták “Vortex G 150”.

Špecifikácie produktu:

 • výkon 150 wattov;
 • maximálny obrat 30 tis.
 • hmotnosť 1,16 kg;

Výkonnejší model s podobným skľučovadlom až do 3,2 mm. Veľmi široké použitie – opravy, leštenie, rezanie, gravírovanie a iné. Existuje regulácia revolúcií. Je veľmi výhodné pri práci s materiálmi rôznej hustoty.

Mini vrták s vlastnými rukami

Existuje niekoľko ľudových spôsobov, ako vytvoriť mini vŕtačky z improvizovaných motorov a dielov. Napríklad vrták zo starého magnetofónu je pohodlné a jednoduché mini zariadenie. Ako urobiť takýto mini vrták s vlastnými rukami bude podrobnejšie analyzovať.

Motor zo starého magnetofónuVyžaduje sa pre pracovný prvok – motor z magnetofónu minulých rokov. Pracuje od 6 voltov, takže potrebujete viac energie pre dizajn.

Je potrebné objednať kliešťové skľučovadlo na ľubovoľnom zdroji alebo ho otočiť na sústruh (ktorý je náročnejší na prácu). Budúci vrták je tiež potrebné zhromaždiť v niečom, takže by bolo skvelé urobiť jednoduchý prípad. Tu je to, čo robia ďalej:

 1. Na motor sú pripájané dva drôty.
 2. Umiestnite vrták s požadovaným priemerom do upínacieho skľučovadla.
 3. Uzamknite kazetu na hriadeli motora. Hriadeľ má dva priemery 1,5 a 2,3 milimetrov.

Najjednoduchší model je pripravený. Zostáva zapnúť napájanie a vŕtačka sa bude otáčať dobrou rýchlosťou.

Vŕtačka s malým priemerom (nie viac ako 1-2 mm.) Je ľahké prelomiť. Preto sa pri vŕtaní pokúste vydržať uhol 90 stupňov.

Vŕtanie sa vykonáva pod uhlom 90 stupňovAko originálne a kompaktné zostaviť celú štruktúru?

Vhodný kontajner z antiperspirantu. Motor, ktorý má dva drôty a kleštinu, pripravený skôr, sa perfektne zmestí do kontajnera zobrazeného na fotografii.Balenie konštrukcie v antiperspirantnej nádobe

Related  Ako si vybrať správne časti pre kosačky na trávu?

Navyše, telo domáceho môže byť ľahko vybavené tlačidlom na zapnutie. Ak chcete dokončiť, vyvŕtajte otvor pod kliešť alebo skôr pod výstupom samotnej hlavy z veka kontajnera.

Hotové domáce mini vrtákySpodok nádrže je tiež vŕtaný na kábel alebo drôty. Na boku domáceho puzdra nasešte štvorček pod spínač pomocou noža.

Po príprave všetkých častí konštrukcie sa montujú modifikované domáce mini vrtáky už v trupu.

Z tohto druhu domáceho sa niektoré plusy:

 • minimálne náklady na časti konštrukcie;
 • malé bývanie;
 • pohodlné používanie a riadenie;
 • individuálny a štýlový vzhľad.

Veľmi praktický a jednoduchý model vo výrobe.

Ako urobiť mini vrták – video