Benzokosa Husqvarna 128RSpoločnosť Husqvarna sa zaoberá výrobou rôznych zariadení a nástrojov pre domácnosť, záhradu, les a výstavbu. Reťazové píly, kultivátory, nožnice, jazdci, tesnenia Husqvarna a všetky ostatné výrobky sa vyrábajú iba na základe najnovšieho vývoja a kvalitných materiálov. Vďaka neprekonateľnej spoľahlivosti nástrojov je spoločnosť Husqvarna známa po celom svete a je veľmi náročná.

Popis a charakteristiky čerpacej stanice 128R

Vhodný a praktický nástrojZážihové strunová 128R modely Husqvarna je určený na spracovanie časti malej a strednej veľkosti, je vhodný pre kosenie trávy pri neprístupných oblastiach (záhony, hraniciach). Nástroj je vybavený dvojtaktným motorom, ktorého výkon je 0,8 kW alebo 1,1 koní. Rýchlosť otáčania benzínového čerpadla Husqvarna 128R dosahuje 11 000 ot / min. Motor je vyvinutý technológiou E-Tech 2, ktorá výrazne znižuje množstvo výfukových plynov, ktoré produkuje trimmer. Jeho objem je 28 cm3.

Pre rýchle zapnutie prístroja aj po dlhom období nečinnosti je do neho zabudovaný základný náter na čerpanie paliva a systém Smart Start. Maximálna šírka možného spracovania je 45 cm Husqvarna 128R je benzínový trimmer s priamou tyčou a profesionálnymi rukoväťami vyrobenými vo forme bicyklov. To umožňuje oveľa väčšiu kontrolu nad pracovným procesom a smerom nástroja. Konštrukcia s rovným typom tyče je považovaná za najspoľahlivejšiu ako zakrivenú. Na uľahčenie prepravy benzínových čerpadiel je možné sklopiť rukoväte na bicykli.

Benzocos váži len 4,8 kgHmotnosť prístroja bez paliva, inštalované rezné časti a ochranný kryt je 4,8 kg. Vďaka tejto verzii benzínovej pumpy Husqvarna môže byť 128R použitá dlho bez prestávok. Palivová nádrž benzínového trimera je vyrobená z bieleho plastu, aby bolo ľahšie kontrolovať množstvo paliva, ktoré v ňom zostalo. Kapacita pre benzín má objem 400 ml. Ak chcete spustiť benzínové čerpadlo, stačí ťahať kábel hladko, pretože potrebná začiatočná sila bola znížená o 40%.

Related  Ponorné čerpadlo pre studne – špeciálne požiadavky, typy zariadení

Pre prácu sa používa pásové vybavenieSúprava s nástrojom obsahuje:

  • nôž so 4 lopatkami pre tuhú a vysokú trávu alebo kríky;
  • hlavička (poloautomatické);
  • pripevňovacie pásy na 2 ramená;
  • sada kľúčov;
  • rukoväť na bicykel;
  • návod na obsluhu a údržbu;
  • ochranný kryt;
  • nezmontovaná tyč.

Linka sa používa na odstránenie len malej trávy.

Tlačidlo štartu Husqvarna sa automaticky vráti do počiatočnej polohy, takže je pohodlnejšie a rýchlejšie opätovné zapnutie trimára. Špeciálny nôž na rezanie trávy ho nerozdrvuje, ale vloží sa do kotúčov. Puzdro na ochranu disku a trimera s rybinovou ryhou je rovnaké, ale nie je potrebné ho vyberať počas výmeny vybavenia.

Nahradenie diskovTabuľka s technickými špecifikáciami modelu Husqvarna 128R:

Názov charakteristiky Model 128R
Výkon, kW 0.8
Maximálna odporúčaná rýchlosť, otáčky za minútu 11000
Pracovný objem valca, cm3 28
Kapacita nádrže, ml 400
Spotreba paliva, g / kWh 507
Tlmič s katalyzátorom +
Prítomnosť obmedzovača rýchlosti v zapaľovacom systéme +
Hmotnosť (bez inštalovaného puzdra, nožov a plneného paliva), kg 4.8
Hladina akustického výkonu, dB 109-114
Dĺžka tyče, cm 145
Priemer noža so 4 nožmi, cm 25.5

 

Na neprerušovanú a dlhú životnosť odborníci odporúčajú používať olej z Husqvarny pre dvojtaktné motory.

Opravu benzínových čerpadiel Husqvarna môžete vykonať vlastnými rukami, napríklad vymeňte upchatý vzduchový filter. Navyše sa nachádza na pohodlnom a ľahko prístupnom mieste pod vekom. Ak ju chcete nahradiť, nepotrebujete nástroje. V prípade poruchy je lepšie preniesť zariadenie do servisného strediska, pretože ignorovanie princípov fungovania jednotlivých častí môže len zhoršiť situáciu.

Oprava vlastnými rukamiNajčastejšie poruchy v benzínových čerpadlách Husqvarna 128R predstavujú problémy so zapálením alebo dodávkou paliva. V prvom prípade sa plynový trimmer buď stane za niekoľko desiatok sekúnd, alebo sa vôbec nezačne. Preto skontrolujte systém zapaľovacích sviečok. Ak je vlhká, pravdepodobne musíte správne nastaviť karburátor. Alebo problém vyvstáva z nesprávneho spustenia, potom by ste mali starostlivo preštudovať pokyny.

Related  Reťazové reťaze – starostlivosť a ostrenie

Ak je sviečka suchá, potom palivová zmes neprichádza. Najčastejšie je to kvôli filtrovaniu špiny alebo hadíc, ktoré sa upchávajú. Filter by mal byť vymenený (je lepšie to robiť každé 3 mesiace) a hadica musí byť vyčistená.

Husqvarna - spoľahlivý asistenčný letný rezidentBenzínový trimmer tohto modelu môže trvať mnoho rokov, hlavnou vecou je dodržiavanie pravidiel prevádzky a včasná kontrola a nahradenie potrebných častí. Navyše cena benzínového čerpadla Husqvarna 128R je plne v súlade s jeho kvalitou a výkonom.

Preskúmanie motocyklov Husqvarna 128R – video