Dobrá žena v domácnosti nič nestráca. Dokonca aj jablkový odpad môže byť použitý s výhodou. Navyše si z nich vychutnáte také úžasné želé, ktoré poteší tých najviac rozmaznaných gurmánov. A marmeláda. A dokonca aj pastilka! A napriek tomu … Ale nechme sa ponáhľať a vráťte sa k našim jablkám.

Želé z jablkového odpadu

Želé z jablkovej kôry

Želé na zimu

Použitie jablkovej šupky a jadra

Je sotva osoba, ktorá nemá rád jablká alebo ich nepovažuje za skladiu vitamínov.

Apple Harvest

Je známe, že najviac užitočné v zelenine a ovocí nie sú sústredené v tele plodov. Kôra, ktorú často odrežeme a zbavujeme, je zásobou vitamínov a stopových prvkov, ktoré sú mimoriadne prospešné pre ľudské telo. A dokonca aj o jamkových jamkách a vôbec v ľuďoch sú legendy, že dokážu predchádzať rakovine. Takže je možné nedbanlivo zachraňovať to, čo nám čarodejník dáva prírode? Nie, musíte maximálne využiť všetko!

Apple peeling

Okrem toho je známe, že kôra a jadro jabĺk sú veľmi pektínové. To nie je len cenný prvok. Je to pektín, ktorý uľahčuje zadržiavanie cukrovinky, džeme a želé.

Apple peeling

To je dôvod, prečo sa odporúča všetky zvyšky jabĺk po spracovaní, ako aj vyradené ovocia používajú na výrobu želé, marshmallows, želé, pasty, džemy a ďalšie lahodné dezerty.

Majstrovská trieda “Jelly natural apple”

Môžete samozrejme urobiť želé a ovocie samotné. Ale na zabezpečenie jeho hustoty, kuchár potrebuje pridať želatínu. Navrhovaný recept je založený na použití výhradne prírodných produktov pestovaných vo vlastnej záhrade s výnimkou cukru.

Želé z jadrových jadier a kôra

Zložky

Takže sa rozhodlo: variť želé z jablkového odpadu!

Recept na želé z jablkového odpadu

Tu je to, čo hosteska bude potrebovať pre toto jedlo:

  • čistenie s jablkami;
  • jadro ovocia;
  • malé rozvinuté jablká;
  • voda;
  • cukor;
  • prípadné prírodné aromatické prísady: klinček, zázvor, citrón alebo pomarančovej kôry, možné trochu jahody alebo maliny, medovky listy, mäta pieporná, citrónovej trávy.

Related  Úžasné rutárium – záhrada koreňov na vašich stránkach

Proces varenia jablkového odvaru pre želé

Malé jablká pred varením by mali byť triedené, odstrániť zhnité miesta, umývať, rezať. Tiež vyriešte zbytky jabĺk, odstránite zhnité časti.

Odpad zo spracovania jabĺk

Potom je všetko vložené do misky z nehrdzavejúcej ocele alebo smaltovaných nádob.

Teraz by sa obsah mal plniť čistou vodou. Jeho úroveň by nemala prekročiť polovicu pôvodného produktu.

Cook vývar na želé

Varenie želé na pár hodín pri veľmi nízkej teplote. Najlepšou možnosťou by bola ruská kachľová pec. Dnes však pre väčšinu žien v domácnosti je táto téma takmer raritou múzea.

Je veľmi dôležité, aby nedošlo k úplnému vyvareniu kvapaliny! Ak je to potrebné, je lepšie pridať trochu vody do panvice a miešať obsah tak, aby hmotnosť nevarela v hustom hrudku a nespálila na dno riadu.

Pobočka odvar z hrubého

Ďalej, v čistej nádobe (s výhodou panvicu z nerezovej ocele alebo smaltované nádoby), čím sa získa cedidlo alebo sitko, zahalená jeho dno sa tenká. To je nevyhnutné pre získanie produktu bez malých častíc jablká, čistý a transparentný.

Vyjadrenie odvaru pre želé

Na gázu vyhodiť prijatú hmotnosť a nechať ju tak vypustiť. Z toho musíte získať všetko, čo je k dispozícii. Niektorí ešte viac zmáčajú masu cez gázu.

Odvar zbytkov jabĺk

Po usadení musíte jemne vyliata medovo sfarbenú kvapalinu do čistej nádoby.

Jablkový vývar pripravený na varenie

Vzniknutá zrazenina môže byť použitý na výrobu marmelády, džemu, a navyše džem, výroby ovocného vína alebo kvasu alebo valec bankám, ktoré majú byť použité v budúcnosti podľa svojho uváženia.

Apple želé na raňajky

Zváranie želé s cukrom

Objem výsledného čistého odvaru sa má merať, aby sa určilo požadované množstvo cukru. Zvyčajne 3 litre kvapaliny ukladajú 2 kg cukru.

Zváranie odvaru pre želé

Existujú dve možnosti želérového zvárania. Prvým je to, že vývar pri nízkej teplote sa varí asi polhodinu, potom sa pridá k nej už predbežne meraný cukor. Po miešaní sa varenie pokračuje dovtedy, kým sa hmota zhustne a nezaberie lyžicu veľkou ťažkou kvapkou. Samotná hmotnosť nadobúda ružový odtieň.

Related  Aké druhy mahagónu možno nájsť na Zemi

Cukor a odvar na želé

Druhá možnosť zahŕňa okamžité pokladanie cukru. Potom sa algoritmus nemení.

Sirup pre želé

Súčasne môžete pridať vône a príchute, uvedené vyššie. V priebehu varenia by sa mala odstrániť výsledná pena.

Pena na želé počas varenia

Na zimu pripravujeme pokrmy na želé želé. Banky by sa mali umývať sóda a ohriať sa nad parou.

Sterilizácia plechoviek

Hmota v horúcej forme sa naleje na sterilné nádoby a zapečatí.

Želé na zimuStojí za to pamätať, že želé sa zahusťuje, tak ho vložte do vysokých nádob, najmä – s úzkym krkom, nerentabilným.

Príprava marmelády

Ak sa do výslednej pôdy pridá želatína, potom želatína zriedená v sirupe môže byť lahodná a užitočná marmeláda. Po tuhnutí bude musieť byť posypané cukrom a nádherné cukríky sú pripravené!

Apple jujube

A niektoré používajú plastové vložky z cukrových boxov na tvarovanie. Potom sa marmeláda ukáže ešte krásnejšou. Môžete tiež použiť nôž na rezanie.

Ovocné želé z jabĺk

Pastilka z jablkového odpadu

Hmota, ktorá bola vypálená po varení, môže byť použitá na výrobu pastilky. Potrebujete len prejsť cez sito na oddelenie pevných častíc, pridať cukor na chuť a roztiahnuť tenkú vrstvu na polyetylénový film. Umiestnite vrstvu na suchu na mieste, kde nie sú múky, ale príliv čerstvého vzduchu, nízka vlhkosť a dostatok tepla.

Apple pastilka

Niektorí položili pastilku na plech na pečenie na plechu a sušili ju v rúre na veľmi nízkych teplotách. Ale táto možnosť je plná skutočnosti, že pastilka niekedy horí, nadobúda neprirodzenú chuť, stáva sa krehkou. Prírodné zmrštenie je najlepším spôsobom na výrobu pastiliek.

Video recept na výrobu želé z antonovky