Nie je žiadnym tajomstvom, že niektoré druhy hmyzu dávajú ľuďom veľa nepríjemností. Niektoré ohrozujú budúcu zber, zatiaľ čo iné bránia úplnému odpočinku človeka s rušivým bzučením a dokonca aj kousnutiami. Čo môžem urobiť, aby som zachránil seba a svojich blízkych pred nepríjemným okolím?

Komáre napadajú osobu

Invázia komárov v Bielorusku

Oblaky komária

Nezvyčajné vlastnosti rastlín

Tu sa čitateľom odhalí malé tajomstvo, ktoré môže byť pre mnohých užitočné.

Ak hmyz prevláda na vidieku, ľudia nemusia okamžite bežať do obchodu s chemikáliami. Pre pomoc sa môžete obrátiť na našu starostlivosť o matku. Koniec koncov, vytvorila množstvo repelentov rastlín, schopných vážne odolávať najrozličnejšiemu hmyzu a poškodzovať ľudí a rastliny.

Všetko je známe

 • rozmarín;
 • tymian;
 • cesnak;
 • bazalka;
 • citrónový balzam;
 • mint;
 • petržlen;
 • valeriána;
 • nechtíka;
 • petúnie;
 • Chrysanthemum.

rozmarín

Tento voňavý Bush s listovými ihličiami môže vyhnúť komárom a múcham. Ak osoba čelí cieľu zabrániť vniknutiu hmyzu do domu, môže byť rastlina vysadená v blízkosti domova dacha. Je zaujímavé aj to, že pichľavý zápach rozmarínu negatívne ovplyvňuje aj mačky. Preto, ak sú tieto zvieratá nežiaducimi hosťami, potom človek môže byť pokojný, nebudú vstúpiť do nádvoria, kde rozmarín rastie.

rozmarín

tymián

Táto bylina spolu s liečivými vlastnosťami má schopnosť odolávať komárom. Ale rastlina na koreň prakticky nemá žiadny vplyv. Na ochranu proti hmyzu musia byť listy tymiánu rozomleté. S výsledným kalom mastné voľné plochy tela. Teraz môžete byť absolútne pokojný – nepríjemné krvácanie vedľa neho nebude.

tymián

cesnak

Jeho vôňa pre mnohých ľudí je potešením, ak sa pridáva ako korenie na jedlo. Komáre, múky a komáre však netolerujú vôňu cesnaku. Táto úžasná kultúra, vysadená pozdĺž lôžok a po obvode záhradného pozemku, je schopná chrániť pred lietajúcim nešťastím počas práce aj počas odpočinku.

cesnak

A postele môžete posypať cesnakovým džúsom. Užitočné postupy takéhoto postupu nebudú hrozné. A na hmyz to bude deprimujúce. Je nepravdepodobné, že sa rozhodnú sedieť na vrcholoch a lietať vedľa postieľiek nebudú.

Related  Kútik šťastia pre dieťa je kreatívne ihrisko

bazalka

bazalka

Vôňa bazalky spôsobuje nepriateľstvo múch a komárov, vošiek a roztočov. Rastlina pestovaná v hrnci môže byť vyberaná a umiestnená na verande počas pokoja, aby sa ochránila pred hmyzom. Basil ochráni osobu a na určitom území, ak je zasadený blízko tohto miesta.

Melissa

Táto medová tráva s bielymi kvetmi a citrónovou alebo pomarančovou príchuťou nie je v rozpore s podávaním krvi. Môžu byť vysadené v blízkosti rekreačných oblastí a neďaleko od postele, aby sa ľudia vyhladili hmyz. Mimochodom, to bude užitočné pre rastliny, ktoré sú susediace s Melissa, pretože oni budú chrániť pred škodcami.

Melissa

Ak sa rozhodne ísť do lesa alebo chodiť po prírodnej nádrži, postačí sa trieť otvorené oblasti tela voňavými listami. Okrem odpudzujúceho hmyzu tento postup tiež do určitej miery nahradí deodorant, čím dáva pokožke príjemnú vôňu.

mäta

Voňavá rastlina s vysokým obsahom mentolu je pre komáre, myši a mravce nepríjemná. Mincovňa sa zachráni pred nepríjemným hmyzom na čerstvom vzduchu. A sušené vetvičky vyvezú z domu hlodavcov a mravcov.

mäta

Mincovňa z mäty sa stane ochranou pre postele s tekvicou, kapustou a cuketou. Mech a húsenice sa neodvažujú navštíviť takú zeleninovú záhradu.

petržlen

Táto bylinná studňa chráni špargľu, jahody, ak je vysadená v blízkosti. Slimáci a slimáci nebudú nárokovať plodinu. A po “práci” v záhrade a na záhrade sa petržlenom stane nádherné korenie pre veľa pokrmov a marinád, poskytne telo užitočné vitamíny a minerály.

petržlen

valeriána lekárska

Vôňa tejto rastliny je len búrkou pre komáre. Je niekoľkonásobne účinnejšia ako umelá repelentná látka. Stojí za to, aby listy trávy s kožou, a komári budú lietať hlboko!

valeriána lekárska

chryzantéma

Krásna citlivá kvetina, pestovaná na kvetinovom záhrade, nielenže poteší oko. Má drvivú silu, odpudzuje mravce, blchy, kliešte, cvrčky. Odhaľuje chryzantémiu a mnoho domácich hmyzu – vysušilo dostatok vetví, aby sa rozložili pod matracemi, kobercami, skrinkami a kuchynskými policami. Takže výsadba chryzantému vo vašej záhrade určite stojí za to. A na mieste krásy, a po dobrom kvete.

Related  Očarujúce vianočné hračky s vlastnými rukami zo slaného cesta

chryzantéma

petúnie

Tender a dotýkať sa vo svojom bezbrannom ročnom období rôznych farieb a odtieňov s jeho príjemnou vôňou vystrašuje hmyzích škodcov, medzi ktorými sú aj jedlíčkovia, vošky a paradajky.

Ale jedna vec nemôže byť zabudnutá: petunia je veľmi populárna s húsenicami a slimáciami. Preto skôr, ako vyzdobite svoje stránky s petúniou, musíte premýšľať starostlivo.

petúnie

nechtík

Neodmysliteľnou možnosťou v boji proti komárom, paradajkami a kukuricami je rastlina týchto jasných, atraktívnych, voňavých kvetín na ich pozemku. Stane sa prekážkou škodlivého hmyzu a ochráni melóny, tekvica, cukety a paradajky. Rastlina zasadená pri dome a oknách neumožní zostať vo vnútri krvi.

 

nechtík v krajineExistuje veľa rôznych bylín, ktoré môžu byť užitočné v boji proti nežiadúcemu hmyzu a škodcom záhradných plodín.

Musíme však pamätať na to, že keď sú na stavbe kompostové hromady, potom existuje prostredie priaznivé pre parazity. A nemôžu sa ich úplne zbaviť.

Video o rastlinách na mieste, ktoré pomôžu chrániť sa pred nepriateľom