Kinų slyva Rusijos soduoseViduriniosios Karalystės soduose dramblio kaulas ar kinų slyva buvo išauginta dar 13-ojo amžiaus. Ilgą laiką kultūra įrodė savo nepretenzybiškumą, puikų žiemos atsparumą ir derlingumą. Įvairiuose imperijos regionuose kinai išvedė veisles, pritaikytas šiaurinių kalnų regionų ir pietų subtropikų sąlygoms.

Šiltose provincijose medžiai auga iki 8-12 metrų, o kinų slyvų vaisiai gali siekti 80-100 gramų. Šiaurėje Manchuria suformavo savo veislių bendruomenę. Ussuriyskuyu slyva negali būti vadinama didelio vaisiaus, tačiau ji nėra tokia aukšta ir be nuostolių toleruoja miežių žiemos.

Dėl derliaus sugebėjimo susimaišyti su kitomis augalų veislėmis atkreipė dėmesį augintojai. Šiandien hibridai ir veislės yra gaunamos iš Amerikos ir Europos porūšių, vyšnių slyvų ir kitų akmeninių vaisių.

Žvelgiant į tai, kaip slyvų žiedai, negalima pamiršti jo dekoratyvumo. Kadangi dideliais kiekiais atplaišiuoti pumpurai yra surenkami mažuose žiedynuose, pavasarį medžiai būna visiškai balti arba rožiniai. Sulaukiančios slyvos taip pat yra tankiai ant šakų, kurios, priklausomai nuo veislės, gali būti geltonos, raudonos arba tankios violetinės spalvos.

Plum Manchu Beauty

slyvų Manchurian grožioPraėjusio šimtmečio pirmoje pusėje šios veislės sodinukai buvo atvežti į Tarybinius Tolimuosius Rytus. Manchuria medžiai, derinantys Kinijos ir Ussuri slyvos ypatybes, pasirodė esąs gana geri. Jie parodė vidutinį žiemos atsparumą, puikų sausrų toleravimą ir vaisių skonio savybes.

Nuo 1947 m. Slyva buvo rekomenduojama privatiems ūkiams iš Tolimųjų Rytų į Vakarų Sibiro regioną. Ir šiandien nuniokojo slyvų masyvas Manchurian grožis yra soduose visoje šalyje, įskaitant jos Europos dalį.

Augalai su mažu stiebu ir tankus, reikalaujantys reguliariai genėti karūną, ateina į vaisių sezoną trečius metus po sodinimo. Prieš šakose atsiranda sklandžiai tamsiai žalieji lapeliai, puokštėse atsiranda mažos baltos gėlės.

Derliaus nuėmimas atliekamas paskutines rugpjūčio arba rugsėjo pradžios dienas. Šios Kinijos slyvos įvairovės vaisiai yra apvalios formos, be matomos siūlės formos ir svoris apie 15 gramų. Gintaro žievė brendimo metu yra padengta tankiu raudonos rožinės raudonumo ir melsvos vaškinės dangos. Įvertinta, kad veislė yra universali, tai patvirtina malonų saldžiųjų rūgščių skonį ir lengvą sultingą žalsvai geltoną minkštimo aromatą.

Kai auga slyvos Mandžiūrijos grožis turi nepamiršti, kad veislė samobesploden, ir jis padoraus derliaus netoliese medžiai reikia apdulkintojų.

Pavasarį pavojus atsiranda ant kotelio. Kad maži medžiai neužšaltų ir šiauriniuose šaknyse galėtų įsitvirtinti, geriau auginti slyvų pavasarį.

Plum Alyonushka

veislė slyvų AlyonushkaŠi rūšis su raudonais vaisiais, skirta Vidurio Černuzemo regionui ir daugiau pietų vietovių, gaunama iš slyvų kirtimo “Red Ball” ir kinų kryžiaus.

Related  Susipažįstame su įdomiomis stebuklingo moliūgo lagenarii rūšimis

Medžiai, kurių aukštis iki 2,5 metrų yra daug mažesnis nei jų protėviai iš Kinijos, bet ne taip susiteria, kaip jų Ussuri giminės. Baltųjų, surinktų trigubais pumpurai pumpurais, atskleidimas prieš šviesos žaliosios lapijos atsiradimą ir patenka į pirmąsias gegužės dienas. Ilgis, obovate lapai su lygiu, blizgiu paviršiumi atsiskleisti kiaušidžių formavimo etape.

Alenuškos slyvų įvairovė yra pripažinta valgykla. Apvalus su tamsiai raudona oda, vaisiai pasiekia 35 gramus ir yra ruošiami surinkti jau rugpjūčio viduryje. Oranžinė minkštimas yra vidutinio tankumo konsistencija, didelė sultys ir lengvas aromatas. Skonis yra saldus ir rūgštus, malonus. Jei vasara yra šilta ir saulėta, o slyva rūpinasi medžiu viskuo, kas būtina, vaisių skonio savybes pastebimai pagerėja. Jei trūksta saulės, ankstyvo tipo mėsa negauna pakankamai cukraus ir atrodo vandeninga.

Kaip ir kitos veislės, ši kinų slyva pradeda vaisius labai anksti. Pirmieji medžio kiaušidės formuojasi trečiaisiais gyvenimo metais, tačiau tuo pačiu metu žydintys be apdulkintojų žiemą negalima tikėtis.

Savaiminis sterilumas nėra vienintelis trūkumas. Alyonushka iš visų šios porūšių slyvų yra dažniau ir gausiau, nei kiti yra paveikti lapinių lapų.

Slyvų vaisių slyvos

slyvų žiedasAnkstyvoji desertinių veislė yra kerta Amerikos ir Amerikos kleimokso slyvų ir Ussuri raudonos vietinės atrankos rezultatas. Suaugusio slyvų medis. Žvirblis turi vidutinį aukštį ir nėra linkęs į pernelyg didelį karūnos storį. Pavasarį, antrąją gegužės savaitę prasideda žydėjimas. Kiaušidės formuojamos puokštės šakose. Kartu su jais atrodo pailgi, be pūlingo žali lapai.

Rugpjūčio pirmoje pusėje brandinta, apvali, geltona oda ir ryškiai raudonos spalvos krūtys. Jei saulėje patenka storžiai dengtos slyvos, kurių svoris yra apie 25-30 gramų, dominuoja jų rausvai raudonos spalvos spalva. Minkštimas po plona oda yra geltonos spalvos ir vidutinio tankio, sultingas nuoseklumas. Kinų slyvos įvairovė pasižymi greitu cukrumi ir ryškiu vaisių aromatu.

Related  Kalio trąšos – jų svarba ir pritaikymas

Skanūs slyvos yra nepakankamai saugomos ir gabenamos, bet puikios šviežios formos. Deja, ši veislė ne tik reikalauja kryžminio apdulkinimo, bet ir nereguliariai patinka pasėliams. Tačiau jau trečiaisiais metais sodinukai pradeda duoti vaisių ir jų amžius ne ilgiau kaip 20 metų.

Plum Skoroplodnaya gerai toleruoja vidurio juostos žiemą, nebijo sausros, o daugeliui veislių kartu su hibridine slyva yra geriausias apdulkintojas.

Slyvos paktas

Plum Manchu Beautyveislės paktas – puiki medžiaga selekcininkams. Remiantis tuo, Rusijos teritorijoje auginamos daug veislių. 2004 m. Valstybiniame registre buvo įtraukta svira Pakto, kuris turėjo tą pačią kilmę ir buvo rekomenduotas Volgos-Vyatkos regiono regionams.

Pirmą kartą keturiasdešimt metų augantys iki 4 metrų aukščio medžiai žydėti, o po to kasmet derlių derlių kas 30 metų. Tačiau, norint tai pasiekti, slyvų priežiūroje būtinai turi būti atjauninamas žievinimas ir apsodintos netoliese aptiktos veislės. Kultūra yra atspari ligoms, tačiau reikalinga apsauga nuo kenkėjų.

Vėliau žydėjimas, prasidedantis paskutiniame geguž s dešimtmetyje, praeina ne tik puokštę, bet ir augimo ūglių. Kartu su kiaušidėmis atsiranda lygių tamsių žali lapų, būdingų Kinijos slyvoms. Rugių geltonų vaisių, sveriančių iki 30 gramų, brandinimas prasideda paskutinėmis rugpjūčio dienomis. Saulė, kuri patenka į slyvų medžius, odą raukšles rausvos ir karmino spalvos, gerai matoma šviesiai vaškine danga. Sultingas tankus minkštimas yra geltonos spalvos, o derliaus nuėmimo metu jis gauna harmoningą saldžiųjų rūgščių skonį.

Aromatiniai slyvos Sandorį galima laikyti ir gabenti, suvartoti šviežiai ir vartoti gaminant namus pagamintus produktus arba konditerijos gaminius.

Plum Sissy

slyvų įvairovė NeshenkaPasivaikščiojant kinų ir slyvų slyvų veislę, buvo gautas valgomųjų paskirties vieta, malonus raudonais sultingais vaisiais.

Skirtingai nuo kitų Kinijos slyvų, “Sadling” vaisių sezoną įveda tik penktus metus ir tuo pačiu metu yra iš dalies apvaisintas.

Baltieji pumpurukai, surinkti 5 žiedynų žiedynuose, storai padengti puokštelių šakomis. Žydėjimas vyksta gegužės viduryje, o vaisių nokinimas prasideda jau trečią rugpjūčio savaitę. Beveik apvalios slyvos Sissy yra padengtos raudona plona oda, po kurios yra paslėpti subtilus, tirpsta minkštimas geltonos spalvos. Netgi visiškai prinokę vaisiai nesulaužo, todėl jų transportavimas supaprastinamas ir pagerėja pasėlių kokybė. Svoris 25-35 gramų slyvų yra geras šviežias ir sudaryti kompotus ir uogienes.

Related  Norėdami išsaugoti saldžiosios vyšnios derlių, mokomės jį apsaugoti nuo paukščių

Šios Kinijos slyvos įvairovės pranašumas yra didelė ūglių žiemos atsparumas. Jei šaltis nukrenta ant medžio, kenčia gėlių ir augimo pumpurai.

Slyvų įvairovė Raudonas kamuolys

slyvas raudonas kamuolysKiekvienas sodininkas nori, kad vaisius ant slyvos būtų ne tik skanus, bet ir gražus, didelis. Slyvų veislės Raudonas kamuolys yra būtent tas, ko jums reikia.

Medžiai 2-3 m aukščio labai anksti vaisių sezono. Daigai žydi ir forma pirmojo į antrąjį kiaušidžių, ar konkreti trečioji metus ir po to kasmet vasarą gyvena suteikti gerą derlių užapvalinti raudonųjų vaisių svėrimo nuo 30 iki 40 gramų. Patrauklios slyvos padengtos vaško žydėti ir geltonos odos, sultingas minkštimas yra neįtikėtinai prabangus paskirties, gali būti vežami ir saugomi ilgai.

Tarp ankstyvųjų veislių, kartu su tai pateikti slyvų Aukso kamuolio skiriasi nuo kolegų krasnoplodnogo aukštojo plinta medžiai ir ryškiai geltonos spalvos gintaro spalvos apvalus vaisių. Svoris sekinimo taip pat pasiekia 40 gramų, bet ne svorio vaisių laikančios dalies kiaušidžių gali nusilupti, o likusi vaisių mažėja. Derliaus nuėmimas vyksta rugpjūčio viduryje. Vidurinėje grupėje yra didelė jaunų ūglių ir inkstų užšaldymo rizika.

Vaizdo įrašas apie sodo kriauklės pasirinkimą