automatinis lovos laistymasPriemiesčio rajone visada yra pakankamai darbo. Ypač daug laiko užima trys pagrindiniai vasaros gyventojai – laistymas, atsipalaidavimas ir ravėjimas. Automatinės drėkinimo sistemos įdiegimas gerokai sumažins darbo sąnaudas, sutaupys pastangų ir pritrauks laiko svarbesnei veiklai – persodinimui, genėjimo, derliaus nuėmimo ir išsaugojimo.

Automatinio laistymo privalumai ir trūkumai

paviršiaus automatinis laistymo sistemaSukurti tokią sistemą nebus labai sunku, o sodininkas, be energijos taupymo ir laiko, gauna dar daugiau naudos. Automatinis laistymas sodo leidžia:

 1. Atlieku reguliarų laistymą, kai nesate. Svetainės savininkas visada gali palikti ilgą laiką ir nesijaudinkite, kad sodinimai bus išdžiūti.
 2. Nutekinkite drėgmę tiesiai prie augalų šaknų. Tai taupo vandenį ir nepašalina viršutinio dirvožemio sluoksnio, nes po reguliaraus laistymo su laistymo varikliu, todėl mažiau linkusios atsilaisvinti lovą.
 3. Pridėkite tirpusias trąšas vanduo drėkinimui.
 4. Nesijaudinkite dėl netolygaus laistymo, kai kai kurios plantacijos nepasiekia drėgmės, o kai kurios yra užtvindytos.
 5. Vanduo naktį. Tai yra labai patogu augalams, kuriems tinkamiausia purkšti, bet saulėje tai nerekomenduojama, kad būtų išvengta nudegimų lapuose.

reguliarus lovų laistymasBet kokia automatika turi trūkumų, į kuriuos reikia atsižvelgti planuojant automatinių girdymo lovų sistemą:

 • ilgą laiką trūkstant sunku nustatyti tinkamą automagistralės tvarkaraštį, nes sausros laikotarpius gali pakeisti ilgesnė lietus, o orų prognozė toli gražu ne visada teisinga;
 • kai neplanuotas maitinimo gedimas, automatika nustoja veikti;
 • gaudyklių įdėjimas bus brangesnis, jei vandens suvartojimas bus atliekamas iš atviro rezervuaro arba darbinis slėgis vandens vamzdyje neatitinka automatinio laistymo sistemos parametrų.

lašinamas drėkinimas ant lovosPastaruoju atveju būtina įdėti valymo filtrus arba papildomą įrangą, reguliuojančią vandens slėgį.

Automatinių laistymo sistemų tipai

reguliuojamas automatinis laistymasNustatyti automatinį laistymą galima bet kokioms plantacijoms, nesvarbu, ar tai yra lovos, šiltnamio efektą sukeliančios, žolės ar kambarinių augalų vazonuose. Skiriasi tik darbo mastas ir vandens tiekimo būdai. Yra trys pagrindinės automatinio laistymo sistemos.

Related  Veiksmingas trąšų superfosfato naudojimas

Purkštuvai

purškimas lovomisPer specialius įtaisus vandens paviršiaus pliūpsnius, drėkinant tam tikrą plotą. Tokios sistemos paprastai įrengiamos vejose.

Lašinamas drėkinimas

lašinamas drėkinimasŠiuo atveju drėgmė tiekiama augalų šaknims ir nėra suvartojama visoje lovos ar šiltnamio vietoje. Šis metodas turi keturis didelius pliusus:

 • vanduo išgelbėtas;
 • Viršutinis dirvožemio sluoksnis nėra sutrikdytas, o jo atpalaidavimas yra daug mažiau reikalingas;
 • piktžolių augimas gerokai sumažėja;
 • oras išlieka sausas.

Šiltnamiuose reikia laistyti drėkinimą, nes didelis drėgnumas skatina ligų plitimą uždarame lauke.

Požeminis autopow

po žeme autopowTokios sistemos įrengiamos visur, kur reikia didelio ploto drėkinti, tačiau purškimas yra sudėtingas arba neįmanomas. Labai retai vasaros gyventojai naudojasi požeminiu vandeniu dėl sudėtingo įrengimo ir brangios įrangos.

Automatinis laistymas veją purškiant

laistyti vejąTokias sistemas dažniausiai laiko didelių vejų savininkai. Su jais sutaupoma daug pastangų ir laiko, o purkštuvų sistemos montavimas yra mažiausiai brangus ir nereikia tiksliai sureguliuoti. Vejos žolė lengvai toleruoja nedidelį perteklių, drėgmės ir drėgmės stoką. Minimalus tokios sistemos montavimo komponentų rinkinys apima tik žarnas, kranus ir purkštuvus. Kai vandentiekio vamzdyje atidaromas vandentiekis, vanduo išpurškiamas per purkštuvų žarnas ir po kurio laiko jis išjungiamas. Šis metodas reiškia pusiau automatinį, nes jis veikia tik savininko akivaizdoje. Norint laistyti žolę be žmogaus įsikišimo, įrenginys papildomas šiomis sudedamosiomis dalimis:

 • siurblinės, kuri užtikrina pastovų slėgį;
 • vandens filtrai, kurie išvalo vandenį iš išorinių intarpų, galinčių nukentėti nuo purkštukų skylių;
 • elektromagnetiniai vožtuvai, reguliuojantys vandens tiekimą į atskirus purkštuvus;
 • valdikliai, kurie kontroliuoja visą sistemą pagal tam tikrą algoritmą.

Jei planuojama tik vejos įtaisas, geriau į žemę pritvirtinti žarnas, paliekant ant paviršiaus tik purkštukus.

Preliminariai atlikite brėžinį, kuris visus sistemos elementus atlieka pagal skalę, nurodydamas reljefą. Toks detalus brėžinys greitai suras gedimą arba sukuria papildomus požeminius ryšius, neliesdamas jau veikiančios automatinės drėkinimo sistemos.

Visi purkštuvų sistemos komponentai gali būti įsigyti gatavuose specializuotose parduotuvėse arba surenkami iš atskirų dalių atskirai. “Gardena”, “Hunter”, “Rain Bird” garsėja patogiais ir nebrangiais purkštukais.

Sulenkiamas laistymas

požeminės automatinės laistymo sistemos montavimasJei laistymas yra nepageidaujamas, laistomas drėkinimas yra naudojamas. Dauguma sodo augalų netoleruoja didelės drėgmės. Taigi, pomidorai, pipirai, baklažanai, svogūnai, daug gėlių gali gauti grybelinių ligų. Todėl jiems geriau yra laistomojo drėkinimo sistemos įtaisas. Sunkumas yra tas, kad beveik visus šiuos augalus reikia laistyti tik šiltu vandeniu, o tai reiškia, kad jums reikia atitinkamo tūrio talpos. Sraigtas yra nustatytas ne aukščiau kaip 1 metras, kad būtų sukurtas norimas slėgis. savarankiška automatinė laistymo sistemaPaprastiausia laistymo drėkinimo sistema susideda iš:

 • pajėgumas;
 • kranas;
 • vandens filtras;
 • pradžios jungtis;
 • įprastinė žarna;
 • lašinamoji žarna;
 • galutinis dangtelis.

Norint reguliuoti vandens tiekimą atskiroms skilimo žarnos sekcijoms reikia paleidimo jungtys. Su jais galite padidinti arba sumažinti individualių lovų laistymo laiką, nesuderinus su bendruoju čiaupu.

Automatinio lašėjimo drėkinimo sistemą galima papildyti siurbliu, kuris pumpuoja vandenį į cilindrą ir valdiklius, kurie reguliuoja vandens tiekimą automatiniu režimu.

Automatinis laistymas šiltnamio efektą sukeliančių dujų su minimaliu vandens slėgiu – video