raudonieji kopūstai NuotraukaSkirtumas tarp baltųjų kopūstų ir raudonųjų kopūstų spalvos ir cheminės sudėties. Raudonieji kopūstai saugomi gerokai, išlaikant visas naudingas savybes.

Raudonųjų kopūstų veislės

Kaip ir daugumoje kryžmažiedžių raudonųjų kopūstų veislių, gali būti ankstyvos brandos, vidutinės ir pavėluotos.

Aukščiausios skonio savybės ir tinkamumo laikyti tokius veisles kaip Kalibos, Autoro, Rubin MS, Gako.

Atsižvelgiant į savybes, kiekvienas sodininkas gali pasirinkti tinkamiausią raudonųjų kopūstų įvairovę. Raudonųjų kopūstų (nuotraukų) išvaizda paprastai iliustruota ant sėklų pakuotės.

  • Padėklai – raudonųjų kopūstų veislės vėlyvas brandinimas (150 dienų). Apvalia galva, sverianti iki 1,8 kg, yra puikiai išsaugota.
  • Nurima F1 – ankstyva veislė (80 dienų), puikios skonio galvutė, vidutinis svoris 2,5 kg, nėra skirtas ilgalaikiam saugojimui.
  • Kalibas yra tam tikras vidutinio nokinimo laikotarpis, jis yra kūgio formos iki 2 kg, tai nėra priespaudos auginimo sąlygoms.
  • Akmens galva yra pavėluota veislė, kuriai būdingas didelis derlius, nėra jautrus ligoms.

Redskay ir Kalibos

Raudonųjų kopūstų įvairovė: Nurima F1

Kaip auga raudonieji kopūstai?

Priklausomai nuo veislės, raudonieji kopūstai formuojasi 105-200 dienų. Jis gali būti auginamas sėklose ir sodinukuose.

Naudojant raudonųjų kopūstų sėjimo metodą, sunaudojama daug sėklų, o auginimo sezono pradžioje reikia nuodugniai rūpintis. Sėjamosios pietiniuose regionuose vyksta kovo-balandžio mėnesiais, šiauriniuose regionuose laikotarpis pasikeičia balandžio-birželio mėnesiais.

Kaip auginti sėklą?

Kalibruoti sėklos išgraviruotas silpna kalio permanganato tirpalu, arba sumažinti juos į karštą vandenį (50 ° C) 20 minučių ir po to atšaldomas. Paruošti sėklos sėjamos derlingos dirvos, sėjos kiekvienoje 4 sėklos šulinio. Ant jų padengtas dirvožemio arba durpių ir humuso mišinys. Minimalus atstumas tarp skylių 60 cm, o kopūstų sėklų palaidoti iki 4 cm gylio. Siekiant apsaugoti būsimus ūgliai iš kryžmažiedžių Spragės, sumalti į miltelius pelenų.

Kai augalai sudaro 2-3 tikrųjų lapų, elgsena retinimas, paliekant kiekvieną duobutę 2 egzemplioriais ir šiek tiek vėliau buvo pašalintas už kitą geriau išvystyta. Raudonųjų kopūstų sodinukai gali būti persodinami atsargiai iš skylės. Likęs augalas skylių kalnuose.

Sėklinimo metodas auginimo

kopūstų sodinukaiSėklos yra paruoštos panašiai prieš sėją. Daiginti sodinukai kopūstai gali būti nuo vazoninių ar puodai, šiltnamiuose, nešildomose šiltnamiuose ar medelynuose atvirame palangės.

Dėžutės užpildytos paruoštu dirvožemiu, sudarytu iš vienodų durpių dalių. Naudojant šį sodinukų auginimo būdą, svarbu stebėti temperatūros režimą – prieš atsiradus kolonėlė neturėtų nukristi žemiau 16-20 ° C ženklo. Po to, kai savaitės temperatūra yra sumažinama iki 8 ° C, o po sodinukų auginami 12-15 ° C temperatūroje.

Pasodinus sodinukus, raudonieji kopūstai yra paruošti gegužės mėnesį, kai augalas suformavo 5-6 lapus ir yra gerai išpjautas.

sodinukaiPrieš transplantaciją dirvožemio ruošimas atliekamas taip pat, kaip ir baltos kopūstų. Geriausia, kad raudonieji kopūstai auga derlingose, laisvose ir lengvose dirvose, kurių pH yra 5,5-7,0 rūgštingumas. Rūgštingo dirvožemio raudonieji kopūstai visai neauga. Geriausia vieta kultūroje bus gerai apšviesta keteros, kurios pernai augo agurkai, pomidorai, svogūnai, pupelės, burokėliai ar bulvės. Siekiant užtikrinti, kad banginiai nepakenktų augalams, raudonieji kopūstai grąžinami į ankstesnę auginimo vietą po 4 metų. Krantinėje dirvoje paruošta rudenį, įvedant ekologišką. Jei jų nėra, naudokite kaip trąšų nitroammophoska.

Transplantacija sodinukai užaugo raudonieji kopūstai atliko šias technologijas: per skylė priėmimo kalio trąšos arba amonio nitrato trąšos sumaišyti su dirvožemiu mesti nedidelį kiekį vandens, ir pasodinti sodinukai. Dirvožemis yra suspaustas, po kurio jis išsilieja šiltu vandeniu.

Rūpinimasis raudonaisiais kopūstais

Tolimesnės raudonųjų kopūstų auginimo priemonės yra sumažintos iki ravėjimo, dirvožemio atpalaidavimo, apipjaustymo ir laistymo.

raudonųjų kopūstų galva

Laistymas. Kaip ir bet kuri kita kopūstų rūšis, ši kultūra yra drėgmę mylinanti. Drėgnumo stoka turi įtakos galvijų derliui ir kokybei. Laikas nuo laiko naudinga išleisti gausius raudonųjų kopūstų sodinimo būdus, kad lašai lašėtų nuo lapų. Šios rūšies kopūstų drėgnis yra ypač reikalingas lapų rozetų formavimo laikotarpiu, jų augimui iki uždarymo momento tarp eilučių. Be to, gausiai laistyti turėtų būti padaryta formuojant galvą. Tačiau sodinti nereikia, nes raudonieji kopūstai netoleruoja drėgmės ir per daug drėgno dirvožemio.

Atsipalaidavimas ir kalimas. Pirmasis atsodinimas sodinimui atliekamas savaitę po sodinimo. Rūgštingų kopūstų priežiūra reiškia reguliarų dirvožemio vėdinimą geram augalo šaknų sistemos vystymuisi. Kai atliekamas trečiasis atsipalaidavimas, kopūstų kotelis auga iki pirmųjų lapų lygio.

Papildomas tręšimas. Aktyvaus augimo kopūstų lapų laikotarpiu yra maitinamą azoto trąšų, ir kai ji pradeda forma galva, šėrimo turėtų dominuoja fosforo ir kalio. Jei yra daug azoto, augalas toliau augs lapus dėl galvos formavimo sąskaita.

Ligos ir kenkėjai. Kopūstus stipriai sužaloja amarai, pelkės, trripai, kopūstai ir kaušas, blusos, musės. Tačiau dažniausiai kibirai miršta iš kalio. Drėgno ir lietaus oro metu kopūstus gali paveikti kraujagyslių ir gleivinių bakteriozė, fuzariozė.

Kovos su visomis kopūstų rūšimis būdai yra vienodi. Iš kalio išsaugosite tik tinkamą sėjomainą. Vabzdžių ar insekticidų naudoti liaudies metodai: miltelius tabako dulkių ir pelenų, purškimas tinktūros česnako, svogūnų ar šalavijų.

Raudonieji kopūstai Garcia – video