Tinkamos priežiūros rezultatasNetinkama morkų priežiūra ir sėjomainos taisyklių nesilaikymas gali paskatinti įvairių morkų vaisių ligų vystymąsi. Norėdami pradėti aktyvią kovą ir laimėti iš jos, turite žinoti ligos priežastį, pavadinimą ir pašalinimo būdus.

Dažniausios ligos

Fomozas arba sausas puvinys

Fomoz morkosIlgos, purvinos rudos dėmės pasirodo ant augalų augalų venose ir skiltelėse. Ateityje dėmės augs, juodins, paliks sausas. Iš šaknų iš pradžių rudos dėmelės būna juodos spalvos, patenka į sunaikinto audinio juodas nuosėdas. Po dėmėmis yra tuštuma, užpildyta grybelių hifais.

Baltoji puta arba sklerotinos morkos

Morkų sklerotinozėŠakniavaisių paviršiuje iš baltųjų grybų hifų susidaro balta plokštelė. Šaknis išsaugo spalvą, minkština, vėliau yra juodos sklerotijos taškų ir skysčių lašelių. Liga paverčia šakniavaisį į minkštą masę, jungiasi prie kaimyninių daržovių. Be morkų, grybas daro įtaką ir kitiems sodo augalams.

Pilkas puvinys (molio puvinys, boridiozė)

Morkų puvinys morkųSaugojimo metu veikia šakniavaisiai. Šakniavaisiai yra padengti pilka grybo danga, matomi gelsvi skysčio lašeliai. Daržovių audinys yra rudos, minkština, mirkant. Liga yra nespecifinė, paveikia daugybę daržovių, vaisių, uogų, ne tik morkų.

Ruda lapų blotch

Ruda lapų blotchDirvožemio lygyje dažnai miršta rudos spalvos petioles susitraukimai, ūgliai. Suaugę augalai yra rudos dėmės ant lapų su tamsiu kraštu. Ateityje lapai bus susukti. Dėl šakniavaisių liga pasireiškia kaip maža, iki 1,5 cm šviesiai rudos dėmės. Siauras tarpas tarp paveikto ir sveiko audinio būdingas.

Juodasis puvinys arba alternaria

Ant ūglių morkų liga primena juodą koją – juodą juosmenį, o stiprus pralaimėjimas ankstyvosiose stadijose dažnai sukelia mirtį. Suaugusių augalų pralaimėjimas pasireiškia tamsinant ir sukant lapų galus. Vėliau pasirodys gelsvos spalvos dėmės, palaipsniui lapai nusileidžia ir nudžiūvo. Šakniavaisiai išreiškiami juodais sausais puviniais.

Miltligė

MiltligėTai daro įtaką bet kuriai augalo daliai, kurioje prasiskverbė grybas, lapai būna balti, sukietėja, trupa. Šios morkos ligos atsiradimo idėja suteikia pavadinimą, gana tikslią. Grybas paveikia daugelį sodo augalų. Augalas nemiršta, bet šakniavaisius sudaro maža, raumeninga.

Related  Geriausios vynuogių veislės rinkai

Bakteriozė arba drėgnas puvinys

Morkų bakteriozėLapai būna geltoni, tada rudi. Pirma, paveiktos kraštinės, apatinės lapo dalys. Tarp prinokusių ir vis dar žalių lapų dalių – pereinamosios gelsvos zonos. Ateityje bus paimtos petioles, lapai krinta. Šakniavaisių nugalėjimas dažniau prasideda nuo galo ar galo, nes vietovės yra lengviau traumuojamos. Dėmės auga, tampa šlapios, susidaro nemalonus kvapas. Šią ligą dažnai perneša morkų ar kitų kenkėjų lervos.

Morkų ligų prevencija

Morkų liga

 • Sveikų šakniavaisių parinkimas ant sėklidžių. Norėdami išvengti užterštų sėklų.
 • Tinkama trąša. Azoto paieška, taip pat mikroelementų nepaisymas, padidina paplitimą.
 • Teisingas laistymas. Gausiai laistydamas šiluma sukelia šakniavaisių, kurie vėliau užsikrėtę ligomis, įtrūkimai. Pageidautina iš anksto šildyti vandenį (tiesiog leiskite tai stovėti). “Mullein”, mikroelementų, biologiškai aktyvių komponentų tirpalas papildo augalų mitybą ir padidina atsparumą ligoms.
 • Sandėliavimo patalpų perdirbimas prieš šakniavaisių laikymą. Balinimas, apdorojimas sieros sabereis ar formalinu, kiti septiniai rezervuarai sunaikina patogenus ir saugo nuo užkrato.
 • Sėjos. Peraugę augalai “išleidžia”, formuojantys mažus šaknius. Tuo pačiu metu sumažėja atsparumas ligoms.
 • Kenkėjų kontrolė. Kai kurias ligas jas perima. Be to, pažeistos daržovės yra lengvesnės.
 • Agrotechnika. Bet koks nukrypimas nuo optimalių augimo sąlygų lemia augalų susilpnėjimą ir dėl to padidėja ligos paplitimas.
 • Vietos pasirinkimas. Auginimas ant netinkamo – per šlapio, sunkiojo, rūgštinio dirvožemio – silpnina augalą. Sumažinkite rūgštingumą iki reikalingo pH 6,5-7, pridedant kalcio turinčių priedų, geriausiai po pirmtaku.
 • Traumų apribojimas. Žaliavos šakniavaisiai yra vartai į infekciją.
 • Vengti azoto prieš valymą. Mažina laikymo stabilumą. Vienalaikis fosforo-kalio trąšų naudojimas nėra toks kritiškas.
 • Laikykitės sėjomaina. Neapima konkrečių morkų ligų sukėlėjų dirvožemyje.
 • Pašalinti kiškio likučius. Tas pats tikslas.
 • Atsparių veislių auginimas. Taupo laiką ir išteklius, nes tokios veislės mažiau serga tokiomis pačiomis augimo sąlygomis.

Related  Norėdami išsaugoti saldžiosios vyšnios derlių, mokomės jį apsaugoti nuo paukščių

Morkų ligų gydymas.

Sėklų padažas. Naudojami TMTD ar kiti fungicidai. Sunaikina patogenus ir trumpa 10 minučių sušilti vandenyje esant 52 ° C temperatūrai.

Nupjautos sėklos negalima šildyti!

Fungicidas morkomsGyvulių gydymas fungicidais. Šiuo metu išrado daug narkotikų. Ir jie sugalvojo kažką kito. Taip yra dėl naujų veikliųjų medžiagų atradimo ir gamintojų rinkodaros. Kad visas šio straipsnio normos ir dozės būtų netinkamos ir neįmanomos. Verta naudoti nurodymus vaistams ir jūsų sveiką protą. Akivaizdu, kad procesas vyksta tik nustatant diagnozę, ty ligos tipą. Nepažeiskite infekcinės ligos dėl šalčio, karščio, hipertenzijų ar trąšų trūkumo.

Morkos daugiausia patiria grybelinės ligos. Faktas yra tai, kad šakniavaisių šaknis yra plonas, todėl jie yra saugomi didelėje drėgmei, kad būtų išvengta išdžiūvimo. Bet tai padidėjęs drėgmės lygis, skatinantis morkų grybelinių ligų vystymąsi …

Patartina daugiau dėmesio skirti prevencijai, o ne daugeliui augalų purškimas po ligos plitimo. Lengvesnis ir efektyvesnis. Ir jūs neturite jaudintis dėl produktų nuodų likučių.

Maža temperatūra padeda saugoti, stabdo ligų vystymąsi ir saugo prekių praradimą. Tikslinga mažinti saugykloje esančią temperatūrą, bet ne žemesnė kaip 0 ˚С!

Preparatai prieš augalų ligas – video