Pavasario genėjimo vaismedžiaiSodo sodinimas yra tik pirmas žingsnis siekiant gauti derlių. Norint užtikrinti, kad jis gerai auginamas ir nesirgęs, mums reikia genėti vaismedžius. Padaryk tai pavasarį ir rudenį. Pakalbėkime apie pavasarį.

ApieJei pjausite augalą, sužeiksite jį. Todėl labai svarbu pasirinkti naudojamos priemonės tipą ir kokybę. Tai priklauso nuo jų, ar medis greitai bus atkurtas.

Jums reikės:

 • sodo peilis;
 • sekateurs;
 • žirklės.

Įrankiai vaismedžių sėjimuiRekomenduojama nupjauti filialus peiliu. Secateur lengviau, bet jis dar labiau pakenks: jis stipriai suspaudžia medieną, o tada žaizda ilgainiui gydosi. Kad sodas atsigaus greičiau, pjovimas turi būti lygus. Norėdami tai pasiekti, tai įmanoma tik su sodo peiliu.

Pavasario genėjimo vaismedžiai

Sodininkams mėgėjams dažnai kyla klausimas: kada pavasarį auginti vaismedžiai, ar tai įmanoma po sapo judėjimo pradžios? Viskas priklauso nuo jūsų sodo būklės. Bagažas buvo padalintas, susmulkintos šakos po sniego svoriu? Žinoma, genėjimas yra neišvengiamas. Kai nėra nieko panašaus, tai nėra verta traumuoti medžius. Galų gale genėjimas nėra tikslas savaime. Jei pagal taisykles nustatysite medžius, jums reikės tik minimalaus koregavimo operacijos, be kurios jūs visai negalėsite.

Pavasario genėjimo vaismedžiaiGenėjimo vaismedžiai yra svarbus sveiko ir vaisingo sodo veiksnys. Ir jūs turite tai padaryti meistriškai. Pirmiausia turite pašalinti ūgliai:

 • kurie nuo bagažo nukrypsta nuo ūmaus kampo;
 • nukreipta į karūnos centrą;
 • kurie nesudaro vaisių (vilkai).

Sodininkams-specialistams visada laikomasi kelių taisyklių:

 1. Priešingai, kai tik užmigo didelių šalčių, dažniausiai reikia pradėti genėjimo (dažniausiai tai yra sausio mėn. Pabaigoje, kovo pradžioje). Taigi, žaizdos neužšąla ir, kai prasideda purvas, jie greitai išgydys. Skyriai turi būti lygūs ir sklandūs. Jie turi būti sutepti sodo dūmais.
 2. Iškirpti ūgliai reikia virš akių, augančių iš karūnos į išorę. Liekana iš vidaus į išorę.
 3. Šakos, kurios yra bagažinės tęsinys, turi būti ilgesnės už kitus.
 4. Dėl silpnų medžių trumpai geniuojama. Trim virš antrosios trečiosios akys.
 5. Stiprus augimas daro vidutinį genėjimo būdą. Filialai nukirsta penktą akį.
 6. Dėl energingų medžių praleiskite ilgą genėjimo, paliekant aštuonias ar daugiau akių.

Related  Kokie yra kriaušių ligos požymiai?

 

Karūnos formavimas

Karūnavimo formavimo technikaNaujo medžio vainiko forma gali prasidėti antrus savo gyvenimo metus ir tęstis kelerius metus. Vaisiai obuoliuose, kriaušėse pasirodo ant daugiamečių ūglių, o slyvos, vyšnios daro vaisius kitais metais po sodinimo. Žinant tai, pavasario genėjimas vaismedžių gali būti padaryta be daug žalos ateityje derlius. Plačiai paplitusi ne stačiakampė ir nuoseklios pakopos karūnų formavimosi sistema. Pastarasis yra idealus vyšniams, slyvoms, vyšnios slyvoms. Tokio vainiko pagrindas yra bagažinė ir iki dešimties šoninių šakų, augančių iš kamieno ilgomis ūdomis iki 20 centimetrų atstumu vienas nuo kito.

Bendrieji vaismedžių genėjimo principaiIr taip, kaip tinkamai nupjauti vaismedžius pavasarį ir formuoti karūną? Atlikite šiuos veiksmus:

 1. Dirigentas yra centrinis šūvis, supjaustytas apie 80 cm nuo žemės. Svarbiausia: ant laidininko turėtų likti iki keliolika inkstų. Iš jų bus naujos ūgliai, šoniniai šakos. Tai pirmas lygis.
 2. Kitąmet išimkite žiemos sugadintus šakas, pasirinkite tris ar keturis stiprius. Likutis pašalinamas. Tai antrasis lygis.
 3. Todėl trečiojo lygio formavimo principas jau ketvirtaisiais metais.
 4. Medis pasiekė keturių metrų aukštį (mažai augantys vaismedžiai – didžiausias), pašalinkite laidą virš viršutinės šakos. Taigi sustabdyti augimą, visiškai formuoti medžio vainiko.

Pasenkite medžius reguliariai: kartą per metus, pavasarį ir rudenį. Bet kuriuo metu, jei reikia, gaminame sanitarinius ar korekcinius genėjimo darbus.

Vaismedžių genėjimas jo pavasarį – žiemos pabaiga ar ankstyvas pavasaris. Tai ypač svarbu abrikosų, vyšnių, persikų, vyšnių slyvų. Vasaros genėjimas yra tik pašalinti viršūnių, šakų, kurios prisideda prie nereikalingo karūnos tankio.Formavimo ir genėjimo medžiai

Aprašymas: a – trumpesni ūgliai pirmaisiais metais; b, c – formuojant vainikų genėjimo išilgai tam tikro kontūro; d – sanitarinis genėjimas (sausų šakų pašalinimas); d – genėjimas ir retinimas, siekiant pagerinti aeraciją (prieš ir po); e – senų medžių atjauninimas.

Suaugusių vaismedžių genėjimas

Jūsų sodas jau duoda vaisių. Tačiau jis, kaip ir jauni medžiai, reikalauja rūpintis ir išnaikinti išnykusius ar sergančius šakas. Kaip pavasarį mažinti vaismedžius?

Vasaros genėjimo jauno medžioSulenktą vaismedžio vainiko reikia nušluostyti. Po penkerių metų nuimkite laidininką. Tai apriboja augimą. Išimkite šaką visiškai arba iš dalies. Dalinis pašalinimas prisidės prie šalia gretimų filialo augimo. Jums reikia pjaustyti ir susirgti, džiovinti šakeliai – gerina karūnos apšvietimą, vaisiai yra tolygiai pasiskirstę.

Genėjimas geriausiai tinka, kai medis ramybasi, kol prasideda purvas.

Jei piramidės karūna (kriaušės – šakelės auga), jums reikia sumažinti šakos auga atgal: palikti tuos, kurie yra žemyn ir tie, kurie yra iki, supjaustyti. Kitose vaismedžiuose šakos nukreiptos žemyn – jas reikia pakelti: nuimkite nukreiptą žemyn.

Related  Kaip saugiai laikyti cukinijas – turimi ir naudingi patarimai

Norėdami atgaivinti medį, turėsite iškirpti viršutinę bagažinės dalį ir atsukti karūną. Norėdami tai padaryti, pašalinkite senus šakos, įeinančios į karūną, kurie yra susipynę. Labai tankus vainikas, kad nesukeltų rimtos žalos augalui, nebūtų praskiedžiamas per naktį, prailginkite operaciją dvejus ar trejus metus.

Šunų, vyšnių, obelų genėjimo schemos

Žiedinių vaismedžių genėjimas kriaušių pavasario schemoje:

 1. Žiemą atsiranda šakos užšalimo ir verpimo viršūnės. Jie visiškai pašalinami arba supjaustomi.
 2. Jei griežtai išardomas, tai susilpnins medį, vaisiai pasirodys gerokai vėliau nei tikėjotės. Geriau nuvertinti vidutiniškai.
 3. Metiniai medžio šakos yra naudingos šiek tiek sutrumpinti. Tai tik juos sustiprins.

Dėl vyšnių, vyšnių:

 1. Jaunuose medeliuose paliekami nuo penkių iki septynių stiprių šakų, “žiūri” įvairiomis kryptimis. Atstumas tarp jų yra iki 10 centimetrų.
 2. Visi silpni šakai pašalinami.
 3. Jutiklis turi būti 20 cm ilgiau nei kiti.
 4. Vyšnios ir vyšnios nupjaunamos tik pavasarį.

Obelams:

 1. Prieš pradėdami genėti, turite išvalyti kamieną, pagrindines šakas nuo ūglių.
 2. Atjauninkite seną augalą, padidinkite trečdalio filialų ir šakų išvežimo derlių – svarbiausias dalykas – ne pernakvoti.
 3. Atlikite genėjimo daugelį metų.

Kai kurie patyrę sodininkų patarimai

Dirbdami savo sode, apsvarstykite kitų sodininkų patirtį ir nepamirškite:

 1. Pašalinkite šakas, nepalikite kanapių, nukirpkite pačiame bare.
 2. Teisingai pagamintas gabalas palieka grynai užauginto “žiedo” pėdsaką.
 3. Išimdami storius šakos, pirmiausia nuimkite iš apačios, tada iš viršaus. Taigi žievė lieka nepakitusi, jei filialas nukrenta.
 4. Jie pašalino šaudyti neteisingai, yra žala – žievelės, apdorokite pjūvį varu.
 5. Su pjaunamos podmerzhih medžių geriau palaukti iki kito pavasario.
 6. Norėdami sandarinti tuščiavidurius kanalus, gręžti drenažo angas neįmanoma.
 7. Jei yra pavojus suskaidyti šaką po vaisiaus svoriu, nestatykite atramų. Geriau nupjauti kai kuriuos vaisius. Priešingu atveju augalas pripratęs ir negalės atskirti filialų.

Related  Geriausias pomidoras Maskvos regione

Kaip tinkamai supjaustyti augalą, o ne sugadinti, išmokti žiūrėti vaizdo įrašą straipsnio pabaigoje.

Patyrusių sodininkų patarimai

 1. Kai genėjimo metu, genėjimas turi būti siaurus iki šakos.
 2. Norite suformuoti sultingą jauno medžio vainiką, sutrumpinti dirigentą iki ¼.
 3. Vadovas turi būti tik vienas. Yra konkurentai – likviduoti.

Praėjus vieneriems metams po augalų sodinimo, sutrumpinkite stiebą 20 centimetrų, o šakos – iki 7 centimetrų. Pastaba: apatinės šakos turi būti ilgesnės.

Vaisių medžių vasaros genėjimas vaizdo įrašas