Rostokas Kiekviename augalų vystymosi etape reikia naudoti maistines medžiagas. Jų koncentracija dirvožemyje gali būti netinkama, nes daugelis vasaros gyventojų naudoja mineralines trąšas.

Jie yra kokybiškai išskirti tarp kitų rūšių maistinių medžiagų, nes juose yra daug komponentų. Pagrindinė mineralinių trąšų specializacija – suteikti augalus naudingomis medžiagomis tam tikru laikotarpiu, kai jis vystosi. Augalų augimo metu reikia daug azoto, o žydėjimo ir vaisiaus laikotarpiu reikia kalio ir fosforo.

Mineralinės trąšos yra dviejų formų:

  1. Kietas (granulės arba milteliai). Įdėta tiesiogiai į dirvožemį. Sodininkystei naudingos granulės yra naudingesnės sėjamoji. Potams ir kambariniams augalams naudojama plona lazda. Milteliai gali būti naudojami paviršutiniškai, šiek tiek atpalaiduojant dirvą.
  2. Skystis (amoniakas, amoniako vanduo). Šios formos trąšas gaminamas prieš pat dirvą. Anksčiau pagaminta skysta medžiaga gali prarasti naudingų savybių. Įdiegta pilant aplink augalą.

rūšisĮvairių formų mineralinių trąšų buvimas leidžia papildyti bet kuriuos augalus jiems būtinu vystymosi laikotarpiu.

Mineralinės trąšos kambariniams augalams

houseplantSiekiant gero augimo, vystymosi, žydėjimo ir derlingumo, patalpų augalai taip pat reikia papildyti.

Atskirtos paprastos ir sudėtingos mini trąšos:

  • Paprastai jų sudėtyje yra viena iš svarbiausių sudedamųjų dalių: fosforo, magnio, azoto, kalio.
  • Kompleksinės trąšos turi azoto, kalio ir fosforo pavidalu įvairių cheminių junginių, kurie prisideda prie greitesnio augalų augimo.

Parduodamos mineralinės trąšos kambarinėms augalams parduodamos granulėmis tirpalo arba MDS (lėtai veikiančio junginio) pavidalu.

Nedideliam naminių augalų skaičiui galite nedelsdami įsigyti sudėtingų, paruoštų trąšų. Jei yra daug augalų, bus lengviau įsigyti paprastas trąšas didelėje talpykloje ir sumaišyti naudingų medžiagų komplektą savo rankomis.

Pagrindinė mineralinių trąšų nauda kambariniams augalams yra jų cheminė orientacija. Būtent tie, kurie gali suteikti augalams viską, ko reikia jų gyvenimui.

Kokios bulvių mineralinės trąšos geriau?

Bulvių derliaus padidinimo sąlyga – tai maistinių medžiagų rinkinys. Laboratorinių tyrimų rezultatais buvo galima gauti daug informacijos apie mineralinių trąšų ir bulvių santykį, taip pat į jų įtaką derliaus kiekiui ir vaisių kokybei.

bulvių derliusDideli augimo ir bulvių augimo tempai kyla, kai žemėje pilamas kalio ir fosforo mineralinių trąšų kiekis. Jų įvedimas į dirvą visada duoda teigiamą rezultatą ir gerą derlių.

Related  Subalansuota ir saugi visų augalų padažu – Gumi trąša

Dirvožemis, kuriame yra nedidelė kalio koncentracija, gali padidinti derlių iki 20 kilogramų.

Vasaros gyventojams rekomenduojama bulves naudoti kaip mineralines trąšas, tik dideles procentines kalio druskas (40% kompozicijos). Šiuo atžvilgiu kalio nitratas yra puiki trąša bulvėms.

virta bulvių padažuDėl ankstyvųjų bulvių kalio ir fosforo trąšų kompleksas į rudenį įvežamas į kietą dirvą po derliaus nuėmimo, prieš plūstant. Trąšos skleidžia aplink sodą. Jei trąšos rudenį negali būti naudojamos smėlingose ​​dirvose, jis tuoj pat taikomas prieš sodinimą (naudojamas kaip fosforo superfosfato šaltinis, o kalio nitratas yra kalio šaltinis). Fosforas padeda padidinti krakmolo koncentraciją bulvėse.

Azoto trąšos (natrio nitratas, karbamidas, kalkinių amonio nitratas, amonio sulfatas) padeda padidinti derlių iki 3 kg / m2, priklausomai nuo bulvių rūšies.

Norint nustatyti, kaip mineralinių trąšų naudojimas daro poveikį derliui tam tikrame dirvožemyje, reikia naudoti įvairius derinius. A suteikia pilną maistinę bazę trąšų bulvių kompleksui, tokiam kaip superfosfatas, kalio nitratas ir azoto junginys (išskyrus karbamidą).

Sudėtingų mineralinių trąšų rūšys

sumaišytiIntegruotas požiūris į dirvos tręšimą prisideda prie augalų aprūpinimo visomis įmanomomis ir būtinomis maistinėmis medžiagomis. Mineralinės trąšos yra neorganiniai junginiai druskos pavidalu, kuriuos sodininkai naudoja sodo augalų auginimui. Kiekvienas mineralinių trąšų tipas yra atsakingas už tam tikrų augalų savybių didinimą visuose jos vystymo etapuose. Todėl kelių rūšių trąšų deriniai yra labiausiai veiksmingi bendram augalų vystymuisi.

Iki šiol yra keletas sudėtingų mineralinių trąšų rūšių:

  • Nitrofosca. Jis naudojamas tręšti sodo medžių ir sodo augalų dirvožemius. Tai universali, subalansuota priemonė, kurioje yra apie 19% fosforo, 11% kalio oksido, iki 17% azoto. Dirvožemio ribinė norma yra 80 g / m2.
  • Nitroammophoska. Jis naudojamas tam tikriems sodininkystės kultūroms. Gana subalansuota trąša, kurią sudaro: 13% azoto, 17% kalio ir 17% fosforo rūgšties. Įdėkite dirvožemyje 50 g / m32.
  • Diamofosas. Pavasarį į dirvą įvedamas visas daržoves, auginant dirvožemį. Ditmofasas yra 18% azoto rūgšties ir 46% fosforo rūgšties. Įprasta 1m dozė2 yra 30 g.
  • Ammofosas. Aktyvios trąšos, kuriose yra 10% azoto ir 52% fosforo. Diržas ant dirvožemio yra 20 g / m 22.

Related  Kopūstų romaneko auginimas ir grooming

dirvos paruošimas Visos mineralinės trąšos suteikia augalams būtiną naudą. Dėl tokių neorganinių junginių naudojimo tampa įmanoma tam tikru augimo periodu suteikti augalams gyvybingumą. Veiksmingiausia priemonė, leidžianti augalui tiekti visas reikalingas maistines medžiagas, yra sudėtinga mineralinė trąša.

Ar man reikia naudoti mineralines trąšas (video)