agurkų sodinukai vazonuoseAgurkai yra populiarus moliūgų derlius, kasmet gaminamas žolių augalas, kuris sėkmingai auginamas atvirame lauke ir saugomose šiltnamiuose. Agurkai žmones sėkmingai išaugo daugiau nei 6 tūkstančius metų, jie yra kilę iš Himalajų kalnų ir yra net minimi Biblijoje. Nepaisant senovės kilmę, agurkai vis dar yra daugelio nacionalinių virtuvių dalis ir sėkmingai naudojami gaminant įvairius skanius ir sveikus patiekalus.

Dėl mitybos savybių šios daržovės turi gerbėjų visame pasaulyje daug: tai yra iš esmės be baltymų, angliavandenių ir riebalų, tačiau ji apima kalio daug, An už širdies ir inkstų, vitaminų, įskaitant karotino sveikatai svarbu, taip pat didelį procentą mikroelemento . Nuo seniausių laikų agurkai buvo naudojami kaip vaistiniai augalai, taip pat kosmetikos gaminiai.

Agurkų sodinukų auginimo ypatumai

Norint deramai auginti agurkų sodinukus namuose, būtina laikytis tam tikrų taisyklių:

 • Dirvožemio parinkimas.
 • Sėklinių agurkų sodinimo sąlygos.
 • Šviesos režimas.
 • Temperatūros režimas.
 • Sodinti agurkų sodinukus šiltnamyje.

Agurkų sodinukai vazonuoseTinkamai auginami ir paruošti persodinti agurkus turi bent tikrųjų lapelių pora, stiprus trumpas stiebas, turtingas sultingas žalia spalva, gerai išvystyta šaknų sistema (jei daigų talpa skaidrus, tai bus matyti, kad visa gabalą žemės persipinantys šaknis).

Dėl agurkų daigų augimo į šiltnamį reikia pasirinkti vadinamuosius besėklius arba savarankiškai apdulkina veislių, kad nereikia bičių ir kitų vabzdžių pagalbos. Jei sodinukai yra skirti laukui, taip pat tinka ir šios daržovių bitės dulkintos veislės.

Siūlomos parduoti sėklos yra skirtingos kokybės – tradicinės, perdirbtos ir granuliuotos.

 • Įprastinių sėklų prieš sodinimą reikia kalibruoti ir išskerdimas: tiesioginis parenkami sąmoningai ułomnych ir mažesnis, o likusieji panardintas stipri natrio chlorido tirpalu – paviršiumi sėklų netinkami, ir visiškai eiti į apačią. Jie parenkami, kruopščiai nuplaunami grynu vandeniu ir džiovinami arba nedelsiant apdorojami sėjai.
 • Apdorotos sėklos yra paruoštos sodinti, dažnai jos rekomenduojamos sodinti tiesiai atvirame lauke, nes jos yra padengtos labai plonu priešgrybelinių ir antimikrobinių medžiagų sluoksniu. Granuliotos sėklos, be apsauginių sėklų, taip pat yra padengtos maistinių medžiagų sluoksniu, kuris teigiamai pradeda jaunus, trapius augalus.
 • Kalibruotoms sėkloms, reikalingoms daigumui, reikia drėgmės ir šilumos. Jei nepateiksiu šių dviejų sąlygų, net jau sėklos sėklos gali mirti. Dažniausiai jie yra pakuojami drėgnu skudurėliu ir dedami į vietą su aukšta temperatūra (apie 30 laipsnių). Sėklos, kurios suformavo mažą šaknį, turi būti nedelsiant sodinamos dirvožemyje.

Related  Daugiamečių gėlių žiemojimas ir parengimo taisyklės

Svarbus klausimas norint gauti gerus agurkų sodinukus namuose yra tai, kada sodinti agurkus.
Jei tai daroma per anksti, sėjinukai bus išaugę, ištempti, būti blyški ir trapūs. Iš tokių sodinukų mažai tikėtina, kad atsiras stipri ir sveika, aktyviai fructifying augalas.
Tačiau, jei sodinti agurkus auginti, augalai bus per maži ir silpni, žemės išlikimas užtruks ilgai ir derlius bus vėluojamas.

Optimalus laikotarpis sodinukų agurkų sėkloms sodinti yra 20-25 dienas iki numatyto transplantacijos laiko į žemę arba šiltnamį.

Agurkų sodinukų dirvožemio parinkimas

sodinukai iš plastikinių puodeliųAktyviam augimui ir aukštos kokybės vaisių auginimui pageidautina augalinėse agurkų sėklose auginti ant žemės, cheminei ir mechaninei sudėčiai, panašiam į tą, kurioje augalas bus gyvas. Šiuo atveju jaunų agurkų šaknys bus lengviau įsiskverbti į naują aplinką ir įsitvirtinti joje.

Iš karto, kai atsiranda pirmasis paukščių lapelis, agurkų daigai turi būti dedami į vėsesnę ir lengvesnę vietą. Tai užtikrina, kad stiebo sekcija po dygliuotais nebus ištempta, sudarant silpną, trapų sodinuką. Šviesa reikalinga daug, tačiau reikia vengti tiesioginių saulės spindulių – jie gali sudeginti kietus ir minkštus jaunus lapus. Pabarstykite sodinukus šiltu vandeniu, purškiant tik ryte, ne saulėtoje oras ar vietoje, apsaugotoje nuo tiesioginių saulės spindulių.

Agurkai mėgsta drėgną orą, tačiau netoleruojate “nakvojate” naktį drėgniais lapais – tokioje situacijoje augalai greitai užkrečia grybelines ligas.

Tokie temperatūros režimo pažeidimai, kaip antai pernelyg didelis karštis ir ilgas sėjinukų peršalimas, ypač derinant su dideliu oro ir dirvožemio drėgmę, sukelia “juodos kojos” ligą. Esant tokiai radikaliai išnykusiai forma, juodasis pleistras pasirodo prie augalo šaknies pagrindo, šalia žemės, sukelia ląstelių mirtį ir visos žaliosios dalies mirtį. Norėdami išsaugoti paveiktą augalą nepavyks, jis turi būti skubiai pašalintas ir sunaikintas kartu su žeme – tai yra ligos šaltinis. Likusieji daigai turi būti apdoroti fungicidais.

Related  Kai pavasarį sodinami ridikai lauko žemėje

Optimali dirvožemio sudėtis agurkų sodinukams:

 • Soddy arba humuso žemė.
 • Durpės.
 • Smėlis
 • Drenažas (į iškrovimo bako dugną įpilkite druskos perteklių). Kaip kanalizaciją galima naudoti klojinius, vermikulitus, saulėgrąžų lukštus ir kitas adsorbentines medžiagas.

Tinkamas sėklų sodinimas

agurkų sodinukaiParuošti naklyunuvshiysya arba perdirbtų sėklų turi būti sodinami atskirose talpose, nes agurkas sunkiai toleruoja šaknų žalą transplantacijos metu. Tokie sodinukai ilgą laiką serga ir gali mirti. Netgi įsitvirtinęs augalas bus daug mažiau produktyvus nei auginamas stiklinėje ir pasodintas visą žemės sklypą.

Norint garantuoti reikiamą augalų skaičių, reikia sodinti agurkus 2 sėklų sodinukams vienoje sodinimo talpykloje. Po pipping sėklų ir skilčialapių surenkamas silpnesnę elektrinę turi būti pašalinti, kitaip du Agurkų daigai bus nusilpusi dėl konkurencijos vandens, šviesos ir maisto medžiagų. Neįmanoma ištraukti ar ištraukti augalo – jis gali traukti palei dar likusius silpnus likusių sodinukų šaknis ir juos sugadinti. Lengviausias būdas yra švelniai žiupsnoti arba supjaustyti jį žemės paviršiuje, o likusi dalis palaipsniui skilinama be žalos antrui augalui. Dabar sodinukai bus erdvūs ir gaus daug maistinių medžiagų.

Ką daryti, jei agurkų sodinukai tęsiasi?

Extruded light seedlings – bendras atvejis, kai auga namuose. Norėdami to išvengti, turite pakeisti du auginimo agurkų sodinukus – temperatūrą ir šviesą.

Oro temperatūra turėtų būti sumažinta iki maždaug 15 laipsnių, o sėjinukai turėtų būti dar labiau apšviesti, jei šviesos yra labai mažai, tai reikės atlikti visą parą.

Ant lengvų langų pakanka sumontuoti šoninius ir viršutinius veidrodžius, kurie atspindės saulės spindesį ant sodinukų. Kartais puodeliai yra pakankamai atskirti nuo agurkų, ypač jei jie jau turi pakankamai didelių lapų, kurie atspalvia vienas kitą.

Jei sodinukai yra labai ištempti, tai gali būti naudinga, sodinant į žemę. Toks augalas švelniai ir švelniai gilinasi į dvasines sodeles arba palaipsniui pilamas šilta ir laisva žeme. Pagrindinė ištęstų sėjinukų išgyvenimo sąlyga – sodinti ją gerai šildomoje, ne per drėgnoje dirvožemyje.
Jei turite iškrauti šaltu žeme, aplink tokį augalą esanti žemė yra padengta tamsia perforuota plėvele, kuri kaupia saulės šilumą ir išgarina perteklinę drėgmę. Tokiu atveju dalis žemės, užkasta žemėje, neplauks, bet suteiks papildomų šaknų ir palaikys silpną dygimąsi sodinuką. Po kurio laiko tai bus tokia pati stipri ir žalia augalas, kaip ir visi kiti.

Gyvūnų sėjinėjimas labai greitai pradeda žydi, net jau puodeliuose jau suformuojami pirmieji pumpurai. Tai nedaro neigiamos įtakos stiprių sveikų sodinukų kokybei, tačiau susilpnėjęs gali nuimti tiek mažas jėgas.

agurkai po šiaTokiems sodinukams bus geriau pašalinti pirmąsias gėles ir suteikti augalui galimybę gerai įsitvirtinti žemėje, pagerinti ir formuoti stiprią krūmą.
Šis augalas pateks į vaisių truputį vėliau nei kiti, tačiau greitai pasieks prarastą laiką ir bus lygus derliams su likusiais daigais. Sodinami pumpurais ar gėlėmis, silpnas arba pailgi sėjinukai ilgą laiką susirgo, gali atsikratyti pumpurų ir net kiaušidžių, todėl jų vaisiai bus daug mažiau.

Related  Persimonas iš akmens namuose – auga ant palangės

Sodinama atviro grunto ar šiltnamyje agurkai Daigai daug reiklesni oro drėgmės nei kitų kultūrų, tačiau ji negali stovėti, jei vandens lašas ant lapų naktį. Šiuo atveju sėjinukai greitai susirgo miltligėmis, iš kurių gali mirti visa plantacija ar “šiltnamio” “populiacija”.

Todėl, agurkai užpilkite rytu šiltu vandeniu, bandydami palikti drėgnus lapus iki vakaro. Jei reikia, augalai purškiami, bet taip, kad jie turi laiko išdžiūti naktį.

Agurkai yra vienas iš labiausiai dėkingų sodo augalų, kurie, su minimaliu atsargumu ir dėmesiu, padėkos jo savininkams už gausų ir skanų derlių.

Skaitykite apie agurkų auginimą šiltnamyje mūsų kitame straipsnyje.

Augantys agurkų sodinukai – video