Petūnijų įvairovėSkirtingos formos ir spalvos, gėlės sukelia malonumą, ir daugelis augintojų linkę augti šį augalą savo.

Kada sėti petunijas ant sodinukų?

Nepasirenkiančiam sodininkui svarbu teisingai nustatyti sodinukų gėlių sodinimo laiką. Laukiantis norimo augalo žydėjimo metu nustatoma, kada auginti petunijos sėklą. Norėdami gausiai žydinčių augalų jau gegužės-birželio mėnesį, sodinukų sėklos turėtų būti sėjamos vasario pabaigoje – pirmąsias dešimt kovo dienų. Jei sodinimo datos yra anksčiau, sodinukus reikės apšviesti.

Sėjimui naudokite dirvą, paruoštą nuo rudens. Dirvožemio mišinys susideda iš humuso, sodo dirvožemio ir smėlio, paimtu santykiu 1: 1: 2. Jis įpilamas į konteinerius, kuriuose auga petunija ir leista užšaldyti. Prieš kelias dienas, kai sėjai petunijas, konteineriai įskaičiuoti į namą, kad atšildytų. Prieš sėją dirvožemis toliau dezinfekuojamas iš kenkėjų ir patogeninės floros.

Pasirinkite sėklą

sėklosGeri sėjinukai bus gauti tik tuomet, jei sodinimui bus naudojamos aukštos kokybės sėklos. Suaugęs augalas turi atitikti visas konkrečios veislės savybes. Tai reiškia, kad gėlė turi turėti dydį ir spalvą, būdingą tam tikrai veislei, būti tam tikru mastu atspari augimo sąlygoms ir tt

Galite auginti petuniją su dviejų rūšių sėklomis:

  1. padengtas;
  2. švarus.

Korpusas suteikia daug privalumų: sėklos yra apsaugotos nuo pažeidimų ir ligų, jas lengviau sėti į dirvą. Grynos sėklos, atimtos iš kriauklių, yra daug pigesnės ir, jei jos tinkamai pasėtos su petunija, daigumas bus didelis. Žymėjimas leidžia atpažinti spalvų klases.

Teisingas petunijos sėjimas – nuo “A” iki “I”

petunijos šūviaiParuoštą dirvą reikia sudrėkinti, po kurio pasėtos petunijos sėklos. Pabarstykite dirvą, kai pasėtos medžiagos nėra būtinos, tiesiog paspauskite ją lengvai.

Gali kilti klausimas: kaip paskirstyti petuniją tolygiai, nes sėklos yra labai mažos? Uždavinys supaprastinamas, jei sėklos sumaišomos su smėliu santykiu 1: 5. Iš karto po sėjos dirvožemio išpylimas iš pirmtako tirpalo (0,1%) apsaugo nuo grybelių. Norėdami neplauti mažų sėklų, dezinfekuokite dirvožemį laistydami per smulkią filtrą.

Iki sodinukų atsiradimo indai su sodinukais yra padengti stiklu arba polikarbonato gabalu. Jei reikia, įpurškite dirvą purškimo pistoletu.

Pirmieji ūgliai pasirodys 5 dieną. Ploną sodinimą reikia ištirpinti, už kurį perkrėstos per daug sodinukų.

Normaliam petunijos sodinukų augimui reikia 20-22 laipsnių temperatūros. Su petunijos ūglių atsiradimu pašalinama pastogė ir konteineriai perkeliami į kambarį, kuriame temperatūra neviršija 18 laipsnių.

Jei tinkamai pasėtos petunijos ir sukurtos optimalios ūglių augimo sąlygos, po 3 savaičių gali būti nugrimzti upeliai.

Gėlių vazonuose, sėjinukai nusileidžia po 3 savaičių po pirmosios transplantacijos. Puodo skersmuo turi būti 8-10 cm, kaip pagrindas, naudojamas substratas, turtingas mikro- ir makroelementais. Persodinami augalai paimami į kambarį, kurio temperatūra yra 20 laipsnių per dieną ir 18 naktį, tada temperatūra turi būti nuleista dar 4 laipsniais.

Sėjos granulėse?

Daugelis brangių petūnijų rūšių parduodamos granulėse. Kaip šiuo atveju sėti petuniją?
Dėžėje su dirvožemiu reikia nupjauti gilius griovelius, gerai juos išmesti ir juos iškirpti iš popieriaus servetėlių. Sėklos granulėse gerai išdėstomos ant drėgnų juostelių. Jie nebus prarasti, nes jie patikimai pritvirtinti prie šlapio popieriaus. Kaip ir sėjant su grynosiomis sėklomis, granulių nereikia pilti gruntu. Augalai turi būti išsilieję per purkštuvą, dėžes, padengtas plėvele, ir palikti šiltoje vietoje prieš atsiradimą.

Petunijos augimo periodas granulėse yra šiek tiek didesnis – 10-20 dienų, kai fluorescencinė lempa šviečia. Svarbu, kad atsiradusios daigai iš karto gautų pakankamai šviesos, kad būtų išvengta jų ištempimo.

petunijaSukūrus pirmąjį tikrąjį lapą, petunijos augalai yra aeruojami, filmas pašalinamas ir temperatūra sumažinama iki 16 laipsnių. Pasirodžius trečiajam lapui, sodinukai praskiedžiami, sodinami pertekliniai augalai. Jūs turite žinoti, kaip tinkamai auginti petuniją ir rūpintis ja. Negalima perkrauti dirvožemio sodinime – laistymas atliekamas kas 3 dienas, nes dirva išdžiūvo. Toks režimas stimuliuoja šaknų sistemos vystymąsi, o sodinukai yra labiau perspektyvūs. Auginami augalai yra nupjauti, todėl petunija atsiranda. Jei petunija sėjama anksti, apikosio dalis gali būti sujungta.

Gausiai žydinčios petunijos galima pasiekti, jei įvykdomos tam tikros sąlygos: puodelis turi būti tinkamo dydžio, laistymo ir apsirengimo laikas, išblukusių gėlių pašalinimas.

Kada išsijoti pipirus? – perskaityk mūsų kitą straipsnį!

Kada sodinti petuniją? – čia!

Vaizdo įrašas: augančios petunijos sodinukai iš sėklų