Morkų derlius UraluoseKadangi morkos Uraluose yra pasodintos ilgą laiką, atrodo, kad visos kultūros ypatybės jau žinomos. Ką dar galvojate apie tai? Tačiau problemos auga iki šios dienos, todėl jas reikia kažkaip spręsti. Morkų skruzdėlė, viščiukas, miltligė … Norėdami apsaugoti daržoves nuo ligų ir kenkėjų, galite gauti aukštos kokybės vitaminų produktus prie stalo ir kai kurių agrotechninių metodų pagalba. Taigi, kaip auginti gerą morką nepalankiose Uralo klimato sąlygose?

Veislės pasirinkimas

purpurinė morkaGerai, kad morkos nėra pomidorai, jie nekenks nuo mažų šalčių. Todėl, pasirinkus sėklą, didelių problemų paprastai nekyla. Nors yra daug veislių. Verta atkreipti dėmesį į maišeliuose nurodytą informaciją apie brendymą ir galimybę ilgalaikiam saugojimui:

  • Norėdami išauginti gerą morką žiemos saugojimui, geriau pasirinkti rusų veisles, gaunamas iš mūsų klimato sąlygų.
  • Daržovės pradžioje brandinamos, kuriose prastas lezhkost auga ant pakuotės produktų ir bando valgyti vasarą ar realizuoti. Pastaruoju atveju importuoti hibridai yra geri – sklandžiai ir sklandžiai, kaip ir atrankos atveju.
  • Yra įvairių veislių morkų skirtingų sėjimo laikas, poilsis yra jūsų pasirinkimas. Jūs galite auginti šakniavaisius su purpurinės spalvos žievė, su riešutų skoniu, be šerdies, apvalios, atsparios ligoms, krekingo ir ….

Kada sodinti?

Morkos Uralo šalyjeUralo regionas nėra mažas, klimato sąlygos skirtingose ​​jos dalyse labai skiriasi. Paprastai ši kultūra bandoma sodinti kuo greičiau. Tačiau morkų sodinimas per anksti sėjos metu gali paskatinti dygimą ir sulėtinti jų augimą. Būtina palaukti, kol žemės temperatūra pasieks bent 7 ° C šilumos. Pietų Uraluose tokios sąlygos jau yra balandžio mėnesį.

Netinkamo lovų paruošimo rezultatasVidurinėje Uralijoje morkos paprastai sodinamos gegužės pradžioje, jei iki šio laiko sniegas nusileis. Tačiau vėliau sodinimas (iki gegužės pabaigos) yra gana sėkmingas, jei augalai turi pakankamai drėgmės augimui, o morkų dirvožemis bus tinkamai paruoštas. Beje, tokie šakniavaisiai yra geriau laikomi.

Lovų ruošimas

Jie turėtų būti paruošti rudenį. Prie šakniavaisių galų, tada nesulenkite, žemę reikia tvarkyti ne mažiau kaip šaulių šoninė. Jūs negalite pridėti šviežios ekologinės – daržovės gauti negraži forma. Dėl visų rūšių dirvožemių, išskyrus smėlį, galite pridėti smėlio, ant švelnios dirvos išpilkite šiek tiek subrendusį kompostą. Paruošti sodą lengva net pradedantysis sodininkas, bet jei kažkas neaiškus, galite rasti vaizdo įrašą “Sodinti morkas”ir pamatysi.

Viduriniuose Uraluose ir šiaurėje nuo kraigo (apie 1 m pločio, savavališko ilgio) yra aukštas (iki 35 cm), ypač tose vietose, kuriose yra arti požeminio vandens, į pietus, kaip įprasta. Žiemai gruntai būtų gerai padengtos mulčiavimu, o po pavasario po jo pašalinimo dirvas bus laisvas ir minkštas, kaip ir morkų mėgstamas.

Kaip sodinti?

  • Sėjama morkosNormalus nusileidimas. Paprasčiausias, nebrangiausias ir galbūt pats efektyviausias būdas yra sodinti sūrius, kurių gamintojas nėra paruošęs, iš paprasčiausio popieriaus maišo. Iš išlaidų – sėklų kaina ir 1 ampulė vaisto Epin-Extra. Sėklos suyra dėl PTT (c / b), įvyniojimas ant visų pusių kraštus ir praleidžiamas 2 min tirpalo, paruošto pagal Alpin (3 lašai vandens ½ puodelio). Išspausti tirpalo perteklių ir 3 – 4 CHASA laivo poilsio ir tada plauti švariu vandeniu, paskleidžiamas ant lėkšte ir džiovinamas. Morkų sodinimas kaip įprasta: į griovelius per kraigą (kompaktiškas, žingsnis apie 10 cm, gylis iki 3 cm). Taip atsitinka, kad pirmasis augimas vyksta per savaitę. Tada turite Taisome su sunaikinimas ir morkų skristi skverbtis į sodą, tai pageidautina, kad būtų paslėpti iš neaustinės medžiagos viršų (ypač žydėjimo vyšnių metu – šiuo metų laiku yra morkų skristi).
  • Granulinių sėklų sodinimas. Jos yra daug lengviau auginamos: granulės yra didelės. Deja, ne visi gamintojai gamina aukštos kokybės produktus, ir dažnai atsitinka taip, kad granuliuotos sėklos visai nevyksta. Jų negalima apdoroti vaistiniais preparatais, jie auga ilgiau, jie reikalauja, kad dirvožemis būtų drėgnas. Ir jei jums sekasi, ir sugauti gerų sėklų, kad dygsta greitai ir gerai auga, morkos, kartais tiesiog auga milžinas, ir todėl mažiau skanus. Tą pačią išvadą galima padaryti ir apie morkų sodinimą ant juostos.
  • Bendras sodinimas. Jie gali būti išdėstyti svogūnais arba česnakais. Mes gauname dvigubą naudą: svogūnai apsaugo morką nuo morkų skerdenos ir atvirkščiai. Tačiau svogūnai ir česnakai ilgai prieš valymą nebėra drėkinami, jiems reikia sauso dirvožemio, o morkos šiuo metu auga, jam reikia drėgmės. Išplėstiniai sodininkai padalija lovą: iš vienos pusės (pageidautina šiek tiek pakelta) supilkite svogūnus, o antrame – morkos. Netgi šias lovas sunkiau įtraukti į sėjomainą – jos yra daugiau.

Kiti sodinimo būdai

Galima suprasti su mažomis sėklomis ir kitokiu būdu: įklijuokite juos į tualetinį popierių, pastatykite į tuščiąsias granules, sumaišykite su smėliu, sausu kreida, išsiliejusios arbatos … Eksperimentuokite!

Du būdai sodinti morkas – video