Teisingo laistymo sodo rezultatasBulvės yra labai jautrios drėgmės trūkumui dirvožemyje. Ne per daug, 30 cm gylyje, šios kultūros šakninė sistema turi didelę apkrovą. Per trumpą vegetacijos laikotarpį augalas ne tik augina daug žalumos, bet taip pat turėtų suteikti tai, kam jis auginamas, – stiebagumbius.

Kaip pasirinkti optimalų laistymo laiką, kaip dažnai vanduo atvirame lauke bulves, kad pasėlių nebūtų nuvilti nei kiekio, nei kokyb ÷ s? Su drėgmės trūkumu, laukia gero bulvių derliaus, to nereikia. Tačiau pernelyg didelis vandens kiekis dirvožemyje taip pat nesuteikia naudos.

Kada vanduo bulves po sodinimo žemėje?

Bulvių laistymo laikasNors pirmieji lapai nebuvo rodomi virš dirvožemio, bulvėms nereikia per daug papildomai laistyti. Jei iškrovimas buvo drėgnas, tada iš pradžių augalas yra pakankamai drėgmės. Tačiau su augalų vystymu, ypač su pumpurų formavimo pradžia, paklausa didėja dramatiškai.

Laikas, kai bulves laistyti po sodinimo yra tiesiog būtina, ateina:

 • kai bulvių daigai 5-10 cm aukštesni už dirvožemio lygį, ty 2 savaites po ūglių įsiskverbimo;
 • kai augalai nustato pumpurus, o tai reiškia gumbų formavimo pradžią;
 • susiejant gumbų svorį, kuris viduryje juostoje patenka pirmąją rugpjūčio pusę.

Naudojant aukštos kokybės sodinamąsias medžiagas ir laikantis žemės ūkio technologijų taisyklių, bulvės gali pagaminti iki pusantro tūkstančių stiebagumbių iš šimto.

Laistymo laikas ir kiekis karštame ore

Laistymas karštame oreTuo pačiu metu bulvių ūkininkai, turintys patirties klausimu: “Ar man reikia bulvių maitinti?” Jie atsako, kad būtina laistyti. Po lietaus vasaros mėnesiais yra labai nereguliarus, ir ūkininkai negali būti tikras, kad augalų šaknys neturi drėgmės trūkumą. Kai kuriose vietovėse šiluma lydima stiprų vėją, palengvinančią drėgmės išgaravimą iš dirvožemio. Kaip šiuo atveju keičiasi terminai, kaip dažnai vanduo bulvėms vėjuotame saulėtame ore lauke?

 • Tokiomis oro bulvėmis reikia gausiai laistyti kas 4-5 dienas.
 • Jei oro temperatūra yra vidutinio sunkumo, sodinimą galite gerti dažniau nei kartą per 8-10 dienų.

Related  Daugiamečių gėlių persodinimas ant asmeninių sklypų gėlių

Derliaus nuėmimasNors augalams yra reikalinga saulės energija ir šiluma, drėgmės trūkumas ar nereguliarus neplanuotas laistymas gali neigiamai paveikti stiebagumbių skaičių ir jų kokybę:

 • Bulvių laistymas po sodinimo pirmą kartą užtikrina augalinės viršutinės dalies augimą.
 • Vanduo, prasiskveriantis į dirvą birželio ir liepos mėnesiais, kai augalai ruošiasi žydėti, daugina gumbų skaičių.
 • Vėliau laistyti yra pagrindas gauti didelių, pilnas bulvių.

Ankstyvųjų bulvių laistymo savybės ir laikas

Aukštos kokybės derliusVandeniui nudegusių krūmų, jau augmenijos pradžioje, sudaro nepakankamai stolonų, ant kurių gali atsirasti gumbai. Kaip rezultatas, vietoj keleto dešimčių bulvių krūmo yra nuo 5 iki 12 vienetų. Todėl, ypač ankstyvųjų brendžių veislėms, pavasario-vasaros laistymas yra toks svarbus.

Kaip tinkamai išgerti bulves ankstyvam derliui? Pirmasis laistymas atliekamas krūmo viduryje, kai ūgliai pakyla 5-10 cm. Tuo pačiu metu kiekvienas krūmas turi turėti ne mažiau kaip tris litrus drėgmės. Atsižvelgiant į tai, kad šiuo metu yra pakankamai drėgmės, krūmai plėtoja ne tik viršutinę dalį, bet ir suteikia skirtingus stolonus.

Palyginti su rudens derliaus bulvėmis, ankstyvosios veislės sunaudoja mažiau vandens, tačiau tai daro intensyviau. Todėl nepriimtina, kad dirvožemis po augalais išdžiūsta.

Vandens režimo laikymasisJei ranka, panardyta į pirštų gylį, lieka sausa žemėje, ar bulves reikia laistyti? Taip, tai yra tikras ženklas, kad augalai yra “ištroškę”.

 • Kai auga krūmas, sunaudotas drėgmės kiekis auga iki 6 litrų per dieną.
 • Jei atsižvelgsime į tai, kad dalis vandens išgaruoja iš dirvožemio, karštu sausu oru, po kiekvienu augalu turi būti mažiausiai 12 litrų drėgmės.

Ši taisyklė taip pat taikoma sodinant vidutiniškai nokintančias veisles.

Laistymas stiebagumbių atsiradimo ir augimo metu

Geras derlius yra tinkamos priežiūros rezultatasLabai svarbu, drėkina dirvą per gumbų formavimosi, atitinkamais laiko tarpais tarp pirmųjų pumpurų ir masinių žydinčių bulvių išvaizda. Negalima laukti, kol pumpurai atrodo dideliais kiekiais, net pavieniai gėlių stiebai – yra drėkinimo pradžioje, kuris yra įpareigotas poveikio derlius padidėjo 15-30% ženklas.

Related  Kas yra skanus yosta uogos?

Kitas kritiškas laikotarpis, kai laistyti bulves po sodinimo yra labai svarbus, yra susijęs su stiebagumbių augimu:

 • Šio laikotarpio pradžia sutampa su žydėjimo pabaiga.
 • Būsimo derliaus brandinimas baigiasi viršūnių mirtimi.
 • Vienam drėkinimui augalai turėtų gauti apie 20 litrų vandens, tai yra suma, kuri gali visiškai pamerkti ariamą sluoksnį.

Norint išvengti vėlyvojo purvo vystymosi, bulves padėkite taip, kad naktį, kai temperatūra nukrito, lapai buvo sausi.

Kaip tinkamai išgerti bulvę, kad bulvių gumbai būtų išvengę kirpimo, įtrūkimų ir bjaurumo?

Bulvių laistymas laistytiKai gumbų kasimo metu randama didelė, bet negraži bulvės, tai daugelis sodininkų nemanau. Tiesą sakant, neapdoroti gumbavaisiai, netaisyklingos formos – yra netaisyklingos laistyti, tarp kurių ilgą laiką augalas liko po vandeniu deficito rezultatas.

Sausra bulvių augimas sulėtėjo, o dirvožemio drėgmės paleidžiamas procesą. Dėl to augimo taškai vystosi nevienodai, o gumbai tampa keistos formos. Jei pastebėta bulvių laistymo laiką ir dirvožemio per formavimosi ir augimo gumbų lieka drėgnas, bulvės yra lygūs, neturi įtakos šašas ant paviršiaus neatrodo įtrūkimų.

Patogių bulvių sąlygų kūrimas

Laistymas purkštukaisKaip tinkamai maitinti bulves ir apskaičiuoti, kada laistyti tikrai reikės?

 • Geriausias laikas laistyti per karštą sezoną yra vakaro valandos. Dažnai naudojamas rytinis laistymas yra pavojingas, nes sparčiai kyla saulė degina drėgnus viršus.
 • Mažiausias vandens tūris už krūmą yra 3 litrai. Konkretus drėgmės kiekis nustatomas pagal oro sąlygas, tokias kaip dirvožemio ir bulvių veislė. Šviesi, silpni dirvožemiai reikalauja daugiau laistymo nei priemaišos ir juodieji.

Yra įvairių nuomonių apie tai, kaip tinkamai maitinti bulves:

 • Kai kurie sodininkai mano, kad laistymas yra prioritetas.
 • Kiti renkasi drėkinti sodinimą kartu su vagomis.
 • Ilgo lietaus nebuvimo ankstyvosiose bulvėse drėkinimas yra geras, po kurio dirvožemis atlaisvina drėgmę.

Related  Susipažinkite su išbandytomis vasaros veislėmis medaus “Medunitsa”

Sausas laistymas ir mulčiavimas – efektyvus laistymas

Bulvių mulčiavimasNenuostabu, kad šis metodas vadinamas “sausu drėkinimu”. Ši technika ne tik sėkmingai stabdo žemėje esantį vandenį. Atlaisvinimas pakeičia drėkinimą ir drėkinimą. Bulvės blogai reaguoja į pernelyg tankus dirvožemius. Liekamas dirvožemis yra lengvai pralaidus maistinėms medžiagoms ir orui. Tačiau toks darbas yra įmanomas tik sėjinukų atsiradimui.

Išsaugoti laistymo vanduo ir yra ruožas bulvių laistymo laiką gali būti aktyviai naudojant mulčiuoti iš nuožulnios žaliajai trąšai, brandžiai pjuvenų ir kitų organinių medžiagų lovos tiek. Po vasaros karščio mulčiuoti įvykis siūlo patogius cool augalai, kondensuojasi drėgmė iš oro ir bent pereprevaniya tampa padažu.

Bulvių laistymas – video