Rūšiuoti kriaušė LadaYpač populiari sodininkams yra Lada kriaušė. Prieš pradedant aprašymą ir “Lada” kriaušės nuotrauką, verta paminėti, kad ji nusipelno meilės sau. Iš tiesų, kai vaisius pradeda ankstyvą nokintį, veislė toleruoja šaltes gana gerai ir duoda didelį derlių.

Lada auginama daugiausia Rusijos viduryje nuo 1994 m., Ir ji buvo gauta pasirinkus dvi veisles: Lesnaya Bela ir Olga. Kaip jau minėta, veislė priklauso ankstyvos vasaros rūšies vaismedžiams.

Veislės aprašymas

žydi kriaušė LadaPear Lada yra štampavimo tipo atstovas. Medis turi vidutinį aukštį ir karūną piltuvo ar piramidės pavidalu. Pagrindinio liemens ir suaugusių šakų žievė yra pilka. Jauni ūgliai su lygaus paviršiaus dažomi šviesiai rudomis spalvomis, tinkamai auga ilgio ir šiek tiek išlenktų. Ūglių skaičius karūnos viduje yra vidutinio sunkumo, dėl kurio jis yra vidutinio tankumo.

Pateikta veislė yra vidutinio dydžio, o pačios lapai yra tamsiai žalios su blizgiu blizgesiu, formos panašūs į ovalo formą, šiek tiek pailgos. Lapo struktūra yra stora, išilgai kraštų yra mažos šaknies, o lapelis šiek tiek sulenktas link centrinės žarnos. Drožlės ilgis yra ne didesnis kaip 2,5 cm, o riešutai anksti sugriūti. Žydėjimo metu medis yra padengtas balto cistu panašių žiedynų iš 7 puodelio formos gėlių.

derliaus įvertinimasKriaušė vaisiai gausiai, tačiau vaisių dydis yra mažas, maksimalus svoris vaisių – 110 g, bet kriaušės turi blizgų sklandžiai odą, kol jis yra plonas ir dažytos geltona spalva su vos pastebimas skaistalai šviesiai raudoną atspalvį. Vaisiai tvirtinami trumpu koteliu (apie 2 cm) ir neturi kanalų. Sėklinėje dėžėje yra 5 rudos sėklos.

Derlių iš kriaušės galima pašalinti, kai vaisių žievė aplink gumbas pasirodo geltonai. Iki to laiko jis yra rugpjūčio pradžioje.

Skonio kokybės kriaušės yra ne blogai, kokia nauda yra padidėjęs kiekis cukrų. Šiuo atveju vaisiui būdingas lengvasis rūgštingumas, šviesiai geltonos spalvos kūnas turi ryškią granuliaciją ir vidutinį sultingumą. Visų vaisių aromatas praktiškai nejaučiamas, tik su įpjovimu yra plonas saldžiųjų kvapų.

Aprašytas riešutas “Lada” pateikiamas toliau esančioje nuotraukoje:kriaušių šalyjegražūs vaisiaiderliaus nuėmimaskriaušių sudygsta Ladafructifies kriaušė LadaSultingi saldūs vaisiai

Related  Geriausios rūšies paprikos atvirame lauke

Rūšiavimo savybės

pirmasis Lada kriaušių derliusJaunieji Lada kriaušių sodinukai trečius gyvenimo metus pradeda duoti vaisių ir septyniose auginimo metose demonstruoja “sugebėjimus”. Laikydamasi priežiūros taisyklių, suaugęs medis gali pagaminti iki 50 kg vaisių. Kriaušės puikiai tinka valgyti ir konservuoti.

Šios veislės privalumai:

  • didelis produktyvumas;
  • greitas ankstyvas brandinimas;
  • vaisiaus gebėjimas ilgam laikytis filialo;
  • geras atsparumas ligoms, ypač prieš pleiskaną ir bakterijų deginimą;
  • aukšta žiemos atsparumas, dėl kurio medis gali užmigti be prieglaudos.

Kriaušių veislės “Lada” aprašymas būtų neišsamus, jei jau nekalbant apie jo trūkumus. Yra tik du iš jų Ladovo klasėje:

  1. Trumpalaikis vaisių sandėliavimas po derliaus nuėmimo (ne ilgiau kaip 2 mėnesius).
  2. Mažos transportavimo charakteristikos kriaušėms.

COrt yra savarankiškai apvaisintas, tai yra, vienišas augantis medis gali vaisius. Tačiau, norint padidinti pasėlių kiekį, rekomenduojama jį auginti veislių “Severyanka”, “Chizhovskaya”, “Kosmicheskaya” arba “Rogneda” kriaušėmis.

Pagrindiniai veislės auginimo niuansai

kriaušių sodinukai LadaNepaisant to, kad sodinukai yra beveik visada gerai žinomi, verta atkreipti dėmesį į tokius momentus, kaip sodinti Lada kriaušę ir toliau rūpintis.

sodinti ir rūpintis kriaušeApskritai veislė nėra per daug malonu dirvožemio, tačiau siekiant išsaugoti derlingumą, blogas dirvožemis turėtų būti apvaisintas. Labiausiai tinkamas dirvožemis Lada nusileidimui yra derlingas, laisvas dirvožemis (chernozem, priemolis). Jei sodas yra susmulkęs rajone nuo blogo iki turtingo dirvožemio, dirvožemis pirmiausia turi būti praturtintas, pridedant mineralines trąšas ir ekologiškas. Tuo pačiu metu naudojamų trąšų kiekis turėtų būti didesnis už įprastą maistinių dirvožemių masę.

Pear Lada labai retai reaguoja į mikroelementų (ypač organinių medžiagų) trūkumą. Jei situacija nepagerėja, medis netrukus gali susirgti ar net mirti, neišlaikęs žiemos.

Kalbant apie Lada kriaušių veislę, ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas drėkinimo režimui. Taip yra dėl to, kad veislė turi nedaug sausrų atsparių savybių. Vasarą medžiui reikia reguliariai laistyti pagal “retai, bet gausiai” principą. Lauko augimo ir vaisiaus brandinimo laikotarpiu labiausiai reikliausių krūmų laistymo yra nuo gegužės iki liepos mėn. Pagal jaunus medžius vienu metu turi būti bent vienas 30 litrų vandens ir suaugusių kriaušių – iki 50 litrų.

nugaros plyšimasLygiagrečiai su laistymo gali maitinti lemputę, su pirmuoju tręšti yra būtina atlikti iki žydėjimo (NPK arba organinė) pradžioje. Ateityje, reikia daugiau būti ne mažiau kaip du krūtimi – kai medis yra visiškai rozkwitnie (karbamido ar amonio nitrato), ir po to, kai vaisių (karbamido) formavimas.

Related  Javų sėklos sodinimas, auginimas, genėjimas ir priežiūra

Be to, pagal jaunų medžių rudenį medienos pelenų turi pridėti (už 1 kv. M. 150 g). Taip pat parengti kriaušes (jaunų ir suaugusiųjų) į žiemojimo įdėta į medžių kamienus mineralinio mišinio sudėtis yra tokia (už 1 kv M..):

  • 1 valgomasis šaukštas l kalio chloridas;
  • 2 šaukštai l superfosfatas;
  • 10 litrų vandens.

Apskritai veislė yra gerai toleruojama tiesioginių saulės spindulių, tačiau pernelyg karštos ir sausos vasaros atveju jauni sodinukai turi būti apsaugoti nuo saulės. Priešingu atveju lapija gali nusėti ir išdžiūti.

Remiantis aukščiau aprašytu (su nuotrauka) “Lada” kriaušių veislės, jis puikiai tinka auginti, norint gauti ankstyvą derlių. Nepaisant to, kad vaisiai ilgą laiką nepašalinami po pašalinimo, jie ilgą laiką gali likti ant medžio, nes jie nesuviria. Dėl to pasėliai gali būti pašalinti dalimis ir palaipsniui apdorojami. Keli šios veislės sodinukai papildo sodą ir suteikia naudingų vaisių daugiau nei vienai šeimai.

Kriaušių sodinimas – video