actinidium colomicta šalyjeActinidija reiškia liaaninių augalų, turinčių galingą medžio tipo stiebą ir didelį skaičių didelių lapų. Tarp visų veislių yra koliniktočio aktinas, kurio sodinimas ir priežiūra yra svarbus Maskvos regionui ir šiaurinei Rusijos daliai. Šis augalas taip pat žinomas kaip šiaurinės vynuogės, kurias jis gavo dėl išorinio vaisių panašumo su vynuogių kekėmis. Jis auginamas ne tik uogoms, bet ir dekoratyviniams augalams.

Actinidia colomicta savybės

aktinidija ant drožliųIšvestinės aktinidijos veislės toleruoja stiprią žiemą. Tai yra actinidium colomicta, kuris yra ledų atsparumo šalčiui. Jis gali atlaikyti -35 laipsnių temperatūrą. Todėl žinoti, kaip sodinti ir pašalinti actinidia colomictus Urals, taip pat Sibire, yra tiesiog būtina sodybų savininkams, kurie nori savo teritorijoje auginti neįprastą augalą. Kai augalas kenčia nuo pavasario šalčių, jis greitai atsigauna, atpalaiduojant miegančius pumpurus.

Actinidijos lytis nekeičia per visą augimo periodą. Norint gauti kokybišką ir turtingą derlių, vienoje vietoje rekomenduojama laikyti 5 moterų šaknis ir 2 vyrai.

vyrų ir moterų gėlės aktinidijaActinidia kolomikta, vaisiai, kurie turi didelį kiekį askorbo rūgšties, bus labai naudinga žmogaus. 100 g uogų sudaro daugiau nei 1 000 mg šio vertingo vitamino. Už paros dozės vitamino C, pakankamą, kad valgyti du uogų Actinidia. Iš to seka, kad per metus žmogui reikia tik 1,5 kg uogų.

Sodininkų pastabose pažymėta, kad šis augalas nėra paveiktas kenkėjų, jie apeina jį šalia, todėl nereikia skirti papildomų lėšų kovai.

Actinidia colomicta, veislės aprašymas:

 1. Daugiametis augalas su garbanotu bagažu, kuris gali pritvirtinti iki 8 m aukščio.
 2. Gyvenimo trukmė siekia 30 metų.
 3. Žydėjimo laikotarpis yra birželio pabaigoje. Normalaus žydėjimo temperatūra neturi būti žemesnė kaip 0 laipsnių. Pirmosios gėlės pasirodo tik 4-5 metų augalijos gyvenime. Vyriškuose egzemplioriuose yra staminuotų gėlių, o moteriškos gėlės taip pat turi didelį pistoletą.
 4. Vaisių nokinimas įvyksta rugsėjo-spalio pradžioje. Apkepti vaisiai yra tamsiai žalios spalvos, minkšta ir subtili tekstūra. Vieno krūmo išeiga yra apie 1-2 kg.
 5. Skonis yra saldus ir rūgštus arba saldus, su ananasų skoniu.

Related  Viskas apie veislę actinidia dr. Шимановский

Pasirinkite vietą

aktinidas prie pastatoPrieš pasirinkdami actinidium colomict sodinimo vietą, būtina ištirti jo pagrindines savybes:

 • liana nuolatos tęsiasi aukštyn, kai kurie egzemplioriai siekia iki 8 metrų aukščio;
 • Augalų šaknų sistema yra arti paviršiaus.

Remdamiesi šiomis funkcijomis, turite pasirinkti vietą, kurioje augsite. Šiems tikslams idealiai tinka šiek tiek užlietos sritys, kuriose bus daug laisvo augalo augimo vietos. Palankiomis sąlygomis ant jo susidarys keli šoniniai ūgliai. Actinidijai nepatinka pernelyg džiovinti dirvožemis, todėl laistymą reikia atidžiai stebėti.

Geriausias variantas – sodinti aktinidiją išilgai tvorų arba šalia bet kurios konstrukcijos. Šiuo atveju jūs ne tik gausite naudingų uogų, bet ir įsigysite dekoratyvinius augalus, skirtus tvorui papuošti. Vienintelis dalykas, į kurį reikia atsižvelgti, yra drenažo vieta, nes augalas netoleruoja permirkimo, kaip ir pernelyg džiovinti dirvožemis.

Sodinimo aktinidija šalia sodo medžių nėra patartina, nes ji tiesiog juos nužudys. Mažiausias atstumas tarp liana ir medžių turėtų būti apie 6-7 m.

Reikalavimai dirvožemiui

Actinidijai reikalingas rūgštus arba silpnai rūgštus dirvožemisActinidijos gerai auga dirvožemyje, turint mažą sudėtinių dalių, tokių kaip azotas ir fosforas, kiekį. Tačiau geriau atsisakyti lianų auginimo šarminiuose dirvožemiuose, toks tipas yra visiškai netinkamas. Optimalus variantas yra rūgštus arba šiek tiek rūgštus dirvožemius, galbūt neutralus. Remiantis struktūra, dirvožemis turėtų būti laisvas, bet ne smėlėtas. Molio dirvožemis taip pat netinka auginti šias kultūras.

Vietose, kuriose yra arti požeminio vandens, nerekomenduojama sodinti aktinidiją, nes tai gali pakenkti pernelyg didelė drėgmė.

Sodinimo Actinidium Colomycetes

aktinidinių kolonijų sodinimasAktivinių kolonijų asortimentas Sibire yra labai populiarus. Augalą galima sodinti tiek pavasarį, tiek rudenį, po šalčio arba iki jų atsiradimo.

Katilai (50 * 50 * 50) yra paruošti nusileidžiant aktinidijai, su išankstiniu drenažo sluoksniu. Jam įprasta naudoti žvyrą, skaldą ar skaldytą plytą. Toks sluoksnis turi būti ne mažesnis kaip 10 cm. Po jo užpildomas sodo dirvožemis su džiovintų humusų tarpsluoksniais.

Related  Kokio tipo mėtų ir kur jis auga?

Jei aikštelėje vis dar yra sunku dirvožemio, į drenažo sluoksnį dedamas smelis. Sodo dirvožemyje taip pat galima pridėti pelenų (1 kg), superfosfato (0,2 kg) ir kalio sulfato (0,1 kg).

Užpildydamas duobę žeme, jo centre suformuotas nedidelis kalnas, į kurį dedama aktinidijų sodinukai. Siekiant užtikrinti, kad jauni šakniavaisiai nebūtų džiovinti ir nepažeisti kenkėjų, jie prieš tai pasodinti sumaišomi su moliu.

Sodinimo darbų pabaigoje laistoma sode (2 kibirai už 1 krūmą), o aplink jį truputį įsišaknijęs dirva. Šaknies kaklelis turi būti suderintas su žemės paviršiumi.

Skirta aplink krūmą neturėtų būti padaryta, kad jame nebūtų kaupiamo lietaus vandens.

Priežiūra aktinidijai

Norint padidinti derlių ir formuoti dekoratyvines augalų rūšis, reikia tinkamai rūpintis.

Actinidium colomict, slauga ir jo pagrindiniai etapai:

 1. Laistymas – dažnas, tačiau be stagnacijos vandens formavimas. Būtina nuolat palaikyti dirvožemio drėgmę, nes augalo šaknys yra seklios. Normaliam vegetatyvinės augalo augimui reikalingas drėgnas oras, todėl karštu oru rekomenduojama purkšti lapus vandeniu, geriausia du kartus per dieną ryte ir vakare.
 2. Viršutinis augalų pynimas atliekamas vasaros pradžioje. Norėdami tai padaryti, naudokite sviesto infuziją, praskiestą vandeniu santykiu 1:10. Taip pat galite naudoti kitų tipų mineralines trąšas.
 3. Siekiant, kad dirvožemis neišdžiūtų, rekomenduojama, kad jis būtų mulčiuoti naudojant įvairius metodus. Paprasčiausias ir efektyviausias būdas yra paviršiaus užpildymas pjuvenomis.
 4. Žiemos laikotarpiu taip pat yra prieglaudos “Activinidia colomicta” veislei, sodinimui ir slaugymui priemiesčiuose ir Sibire.

Genėjimas Actinidia ir už tai, ko reikia

Pjovimo aktinidija rudenįGenėjimo augalai atliekami iš karto po žydėjimo ar vėlyvą rudenį, kai visi lapai nukrito. Pavasarį, per pakrovimo laikotarpį, nerekomenduojama pjauti augalą, nes augalas gali susilpnėti arba visiškai mirti dėl sulčių netekimo. Priešgaisrinė aktinidija apima retinimo augalų, taip pat išpjauti silpnus ir nudrusius šakas.

Related  Kas yra vario sulfatas ir kaip jį naudoti sodininkystėje?

Aktinido kolonijų formavimas

kutz formavimo schema aktinidijaiActinidijų auginimas ir kolomiktinės rūšies priežiūra taip pat reiškia jo formavimą, kurio įvairovė priklauso nuo regiono, kuriame jis auga, sodinimo vietos ir medžio drožlių rūšis.

Vidurinėje juostoje aktinidija auginama krūmo forma, esančia ant drožlės, ventiliatoriaus formos. Norėdami tai padaryti, pasirinkite 3-4 pagrindinius, vertikalus ūgliai, kurie bus ventiliatoriaus rankovėmis. Rudenį, po to, kai lapai patenka, jų viršūnė nulupama iki netinkamo vynuogyno lygio, dėl kurio kitais metais šoniniai šakai augs. Šių šūvių pasirinkimas labiausiai galingas, susietas su drožlėmis, kryptimi skirtingomis kryptimis.

Kitais metais auga sutrumpinti šakai, pasirengę vaisius. Jie susieti vertikalioje padėtyje. Per metus jie vėl turės ūgliai, kurie turės sukabinti horizontalią padėtį, ištiesdami jas įvairiomis kryptimis. Iškirtimai, kurie jau apvaisinti, rekomenduojama sutrumpinti 5 inkstais, skaičiuojant nuo viršutinių uogų.

Vaizdo apie aktinidijos sodinimą