kepimo sodos naudojimas sode ir daržovių sodeMūsų laikais mes turime sunkiai kovoti dėl derliaus, nes erzina vabalai, kirminai ir nematomi vabzdžiai stengiasi sugadinti ilgai lauktus sunkaus darbo vaisius. Paprastas būdas išspręsti šią problemą yra sodos ir sodo soda. Kažkas gali prieštarauti, nurodydamas daugybę šiuolaikinių vaistų, parduodamų specializuotose parduotuvėse. Žinoma, kiekvienas žmogus turi teisę pats nuspręsti, ką naudoti pasėliams apsaugoti. Tačiau prieš tai būtų protinga sužinoti šios unikalios medžiagos galimybes. Iki šiol svetainėje ir namuose yra mažiausiai 22 būdai naudoti kepimo soda, siekiant apsaugoti sodo kultūras.

Galbūt daugelis žmonių žino pirmųjų žmonių, kurie gyveno Edeno sode, istoriją. Jie gavo iš Kūrėjo užduotį “tobulinti ir saugoti”. Medžiai buvo gausiai vaisingi, o ant žemės augo daug daržovių. Nors ilgą laiką tokio sodo nėra, žmonės su uolumu vis dar užsiima žemės ūkiu. Tiesiog natūralios medžiagos, kuri laikoma natūralia medžiaga, naudojimas yra geriamasis soda, todėl auga stebėtinai turtingi augalai.

Miltelių miltligė – nematomas sodo augalų priešas

miltligės kontrolėDaugelis sodininkų, rūpinančių savo turtu, dažnai pastebi, kad vaismedžių lapuose ar daržovėse yra baltos dangos. Jei nekreips dėmesio į tai, tai pasidarys skaidraus skysčio lašai. Augalas pradeda skauda ir galiausiai miršta.

Miltelių puvinys atsiranda dėl mikroskopinių parazitų dauginimo. Tai yra grybų sporų brandinimas, dėl kurio atsiranda skystis.

Grybelis dažniausiai pasireiškia:

 • lapo plokštės;
 • jauni ūgliai;
 • inkstai;
 • žiedynas.

Augalų liga prasideda nuo pirmųjų vasaros dienų, kai kalbama apie nestabilią orą. Karšta sausa karštis gali dramatiškai pakeisti lietingą sezoną, o mikroorganizmams tai yra tikras rojus. Saldžiųjų kultūrų išsaugojimas padės išmintingai naudoti soda. Norėdami tai padaryti, pakanka paruošti tirpalą: įpilkite 10 šaukštų sodos į 10 litrų gryno vandens. Gerai sumaišykite, tada apdorokite kiekvieną paveiktą lapą arba šaudykite.

Norint gauti geriausią rezultatą, procedūra turėtų būti atliekama vakare, kai tinka saulė. Šiuo metu dažniausiai nustatomas vėjo oras.

Toks paprastas būdas padeda atsikratyti tokių sodo augalų miltligės:

 • agurkai;
 • cukinija;
 • patissons;
 • moliūgas;
 • kopūstai;miltligė kopūstai
 • pomidorai;
 • serbentų;
 • agrastas;
 • gervuogė;
 • avietės.

pomidorų miltligėBuvo pastebėta, kad moliūgų kultūrų nugalėjimas miltligės sukelia nuostolius 50% pasėlių. Ir šiltnamiuose auginami agurkai yra ypač linkę į šią ligą. Priežastis yra trūksta šviesos ir juodraščių.

Siekiant kontroliuoti padėtį, pirmosiomis ligos progomis, pageidautina iš karto vartoti kepimo soda. Bet koks vėlavimas sukelia liūdnas pasekmes.

Vynuogių apsauga nuo piltinio puvinio

pilkas puvinys vynuogėseTikriausiai, nėra žmogaus, kuris nepatinka valgyti prinokusių vynuogių. Todėl sodininkai mėgina saulėtus vaisius rūpintis maloniai. Bet pilkosios puvinės išvaizdos uogose, kurias jau norite išbandyti tiek daug, sukelia daug sielvarto. Yra atvejų, kai liga paveikia krūmą žydėjimo laikotarpiu, dėl ko prarandama visa pasėli. Galite išsaugoti vynuogyną paprastu metodu – paruošti sodos tirpalą sodo sklypo. Už 10 litrų stovinčio vandens įpilkite 40 g sodos. Sumaišykite gerai ir kruopščiai sutvarkykite krūmus. Procedūra atliekama kas savaitę. Kaip nustatyti ligos išvaizdą? Yra keletas pagrindinių funkcijų.

Dažniausiai pilkasis puvinys veikia vynuogių lapus. Jie rodomi rudi dėmeliai su specifine danga, kuri yra mikroskopinių parazitų konglomeracija. Jei laiku nesusidėsite su lapais su kepimo soda, laikui bėgant ji išdžius.

Dažnai pilkasis puvinys veikia vynuogių pasiūlymus. Jis pasirodo gelsvųjų dėmių pavidalu, kurie ilgainiui tampa rusvos spalvos. Išorėje dėmė dengiama pilka žydra. Šiuo metu vasaros gyventojai dekontaminuoja ūgliai su kepimo soda kokteiliu, todėl medienos audinių nudegimas nevyksta, o vynmedis nurims.

brandumasLiga gali pasireikšti vegetacijos laikotarpiu. Dėl subtilaus žiedynų susidaro tamsiai rudos dėmės, dėl kurių jie išdžiūvo arba priešlaikinai nukristi.

Kai pilkasis puvinys susiduria su vynuogių krūva, uogos pradeda išnykti. Dėl to derlius miršta, kol prasideda nokinimas. Panašiai plokštelė formuojama tiesiai ant uogų ir visiškai jas sunaikina.

Pūlingo pobūdžio pilkasis pojūtis yra akių nematomos parazitų veisimosi vieta. Jie yra augalo ligos priežastis.

vynuogių perdirbimas su soda tirpaluKepimo soda, skirta perdirbti vynuoges, leidžia apsaugoti pasėlius nuo piltinio puvinio. Paprastai tai atliekama kas 14 dienų. Tirpalas yra paruoštas pagal standartinę proporciją: 4 šaukštus soda už 10 litrų pastovaus šilto vandens. Apdoroti augalą purkštuvu.

Phytophthorosis yra pagrindinis sodo pasėlių žudikas

vėlyvas purvasVienas iš labiausiai paplitusių sodo pasėlių ligų yra vėlyvas. Jo pagrindinė grėsmė yra gebėjimas pereiti prie kaimyninių augalų. Ypač dažnai liga pasireiškia:

 • pomidorai;
 • baklažanai;
 • pipirai;
 • braškės;
 • obuolių lapai;
 • grikiai;
 • ricinos aliejaus augalas;
 • kai kurie naminių augalų tipai.

Augaliniai augalai, augantys atvirame lauke, ilgalaikių lietų metu yra ypač jautrūs ligai. Per šį laikotarpį oro temperatūra neviršija 20 ° C, o tai skatina kenksmingų grybų dauginimąsi.

Vėlyvas purvinas paveikia ne tik lapus, vaisius ir ūglius, bet ir požemines augalo dalis. Jos išvaizda yra pilkos arba rudos dėmės, apsuptos balto žydėjimo. Iš išorės jie primena voratinklius. Pažeidžiami kultūros elementai pradeda mirti. Apkarpyti vaisiai sugadina, praranda skonį ir skonį. Kaip rezultatas, visa pasėliai prarasti.

Related  Ankstyvos brandos vynuogės

Pažeisti pomidoraiPomidoruose, užkrėstuose vėlyvuoju purvu, įvairios formos pilkai rudos dėmės suformuojamos su šviesiai žaliu rėmu. O lapo plokštės galinėje pusėje galite pamatyti balkštą dangą. Jei per šį laikotarpį nieko nedarysite, galų gale augalas mirs. Ir vėl sodininkai gali pasinaudoti soda. Gydomasis eliksyras yra pagamintas, praskiedžiant 3 šaukštus medžiagos 10 litrų vandens. Procesas augalus kiekvieną savaitę.

Ligos prevencija yra daug lengviau nei gydymas. Todėl pageidautina 2 savaites po sodinimo pradėti pomidorus su sodos tirpalu.

Agurkų lapų ankstyvas gelsimas

agurkų lapelių pageltimasDažnai poilsiautojai yra nusiminusi, matydami, kaip sultingi žali lapai agurkų, pradeda geltonos spalvos. Įdomu tai, kad procesas vyksta įvairiais būdais. Kai kurie augalai geltonai paverčia tik dalį lapo arba tiesiog atsiranda rudos dėmės jo gale. Kituose egzemplioriuose visas lapų plokštelės plotas tampa geltonas, todėl visiškai išdžiovinama kultūra.

reikia gydyti natrio tirpaluIšplėsti agurkų gyvenimą ir sodinimą padės vienas iš 22 būdų, kaip naudoti sodo sode. Norėdami tai padaryti, imkite kibirą vandens su 10 litrų talpos, mesti ten 1 šaukštą sodos, maišykite ir vandens kultūrą. Už kiekvieną agurkų krūmą pakanka užpilti 0,5 litro skysčio.

Toks top dressing geriausiai tinka po derliaus nuėmimo pirmuosius vaisius. Laistymas atliekamas kas 7 dienas per dieną.

Grioveliai sode “Entry is forbidden”

Maisto soda prieš vikšręKai žmonės mato gerai prižiūrimą ir vaisingą sodą, jie supranta, kad po to vyksta nenutrūkstamas kasdienis darbas. Bet jei savininkas praleidžia budrumą, į sodą ateis neapsakomi vikšrai. Jie nerūpestingai pirmiausia suvalgo lapus, o tada pradeda sunaikinti vaisius.

reikia sodos tirpaloJūs galite kovoti su kenkėjais tokiais būdais:

 1. Insekto vabzdžiai iš medžio šakų ant plastiko apvyniojamos arba rankiniu būdu surenkami.
 2. Pritraukite paukščių, aktyviai maitančių vikšrus, teritoriją. Ankstyvą pavasarį pakabinti ant medžių įrenginiai, skirti paukščiams lizdus.
 3. Saldumynų sode naudojama sode, kad būtų išvengta vikšrų invazijos.

vikšrai ant medžioGalite paruošti tinkamą tirpalą, jei vartojate 10 litrų gryno vandens ir ištirpinkite 5 šaukštus natrio bikarbonato. Kai tik vaismedžiuose atsiras netikėtų svečių, reikia nedelsiant kreiptis į verslą. Visus šaknies ir karūnos lapus sumaišykite soda tirpalu su purkštuvu. Dėl patikimumo procedūra kartojama po 3 ar 4 dienų. Poveikis nepadės ilgai laukti.

Daržovių kopūstų kompanionai

kopūstų kenkėjaiŠiuo metu vargu ar galima rasti sunkvežimių ūkininko, kuris niekada nematė drugelio-baltailio. Šis švelnus kūrinys daro mūro ant kopūstų lapų, susidedančių iš daugybės gelsvos spalvos kiaušinių. Laikui bėgant, iš jų susidaro vikšrai. Iš pradžių jie valgo vieno lapo kopūstų, o paskui išplito į gretimus augalus.

reikia pagalbosBuvo pastebėta, kad šios mažosios būtybės tikrai nemėgsta saldžiosios duonos aromato ir skonio. Kad tai padarytumėte, sunkvežimių ūkiai išsisklaido medžiagą sausoje formoje ankstyvuoju rytu, kai kopūstose yra daug rusvos.

Su ilgąja sausra, kultūrą galima užpilti vandeniu iš laistymo košė, o tada pabarstyti natrio milteliais.

Praktika rodo, kad kepimo sodos naudojimas sodo augalams suteikia jiems neįkainojamą naudą. Griūtys išnyksta per trumpą laiką, o augalas greitai pradeda svorį.

Sklandžiai sodai ir daržai – kruopai

sruogos sode ir ant lovosKaršto ir sauso sezono metu jie pasislėpę paslėptose sode, kur yra mažai šviesos, yra kietas ir daug drėgmės. Kai ateina rytas ir augalai išsiskleidžia, rūsiai nusileidžia iš savo uždarų vietų, eidami maisto kratą. Jų mėgstamiausias maistas yra vaisių ir daržovių augalai. Jų mityba apima:

 • žali lapai;
 • žiedynas;
 • ūgliai;
 • vaisiai.

šliužo gydymasKaip apsaugoti svetainę nuo šių “slidžiamų” kenkėjų? Pradinis metodas – naudoti saldiųjų miltelių. Už tai sodininkai pirmiausia nustato vietas, kur moliuskai pasislėpti. Tada jie “pudruoja” savo nugarą, dėl ko šiukšlės miršta. Siekiant užkirsti kelią naujos kenkėjų kolonijos atsiradimui, aplink sodo perimetrą pasidaro soda. Kai vabzdžiai liečiasi su medžiaga, jie veda juos mirti.

Related  Kopūstai – rūšys, veislės, auginimas

Apsaugokite nuo stiebinių bulves bulves

bulvių kenkėjų kirminasKai sode auga milžiniškos dydžio bulvės, ji suteikia nepakartojamą džiaugsmą dakai. Tačiau smulkių vabaliukų krekenų lerva dažnai užkrečia net didžiausius daržovių egzempliorius.

Virusių šikšnosparnis puikiai jaučiasi žemėje 4 metus. Jis valgo daržoves. Bet jo mėgstamiausias patiekalas yra bulvės.

Išmintingas sodininkas nustatė išeitį. Sodindami bulves į kiekvieną skylę arba skylę, įdedame 0,5 arbatinį šaukštelį soda. Dėl to bulvės yra švarios, be vidinės žalos.

Kepama soda kovoje su skruzdėlėmis

saldainiai sode ir ant lovosKartais sodininkams kyla problemų – šalies teritorijoje yra daug skruzdžių. Tokiu metu nauda, ​​kurią jie gauna, yra aptemdyta prieš padarytą žalą.

Soda yra puikus būdas kovoti su uolių darbuotojų kolonijomis. Norėdami tai padaryti, būtina tik pabarstyti su medžiaga vabzdžių kaupimosi vieta, nes skruzdėlės ras saugesnę gyvenamąją vietą.

Populiarus kenkėjų kultūrinių augalų – amarų

soda nuo amarųVienas iš populiariausių ir kenksmingų kenkėjų tarp ūkininkų laikomas amarais. Sodo teritorijose tai įvyksta skirtingose ​​rūšyse. Vaisius ir krūmus paveikia žali lapai, ankštiniai – juodi, agurkai, cukinijos ir arbūzai – medvilnė. Žinoma, kaimo gyventojai nenori dalyti savo lapus su amaridais, taigi jie “gydo” jai sniego baltojo gėrimo.

Paruoškite jį iš vandens ir kepimo soda. Už 10 litrų vandens iš čiaupo įpilkite 4 šaukštus natrio bikarbonato, tada gerai išmaišykite. Purškimas atliekamas vakare, kai saulė nusileidžia. Procedūra kartojama kas 3 dienas. Paprastai pakanka 3 gydymo būdų. Paprastas problemos sprendimas ir netolimoje ateityje apie laputę negalima prisiminti.

Lervos iš veltinio

senovinių kenkėjųŠis pretenzinis vabalas gali būti matomas braškių, braškių ar aviečių krūmais. Tačiau jos lervos sukelia nepataisomą žalą. Kai tik kiaušidės atsiranda ant augalų, jos visiškai sunaikina. Dėl to beveik visas uogų derlius prarandamas. Tradicinės saldžiosios duonos naudojimas padeda išspręsti šią problemą.

10 litrų vandens, 2 šaukštai. šaukštus sodos miltelius ir kruopščiai sudrėkinkite augalų žalią. To efektas padidėja, jei apdorojamas tirpalas ir dirvožemis aplink kultūrą.

Purškimas geriausiai kartojamas kelis kartus su 5 dienų periodiškumu.

Mes pratęsime gyvenimą sodo gėlių puokštė

pratęsti buteliuko gyvenimąDažnai vasaros rezidentai papuošia savo namus gėlių puokštėmis. Kaip norite ilgiau mėgautis savo grožiu ir kvapais. Deja, skintų gėlių gyvenimas yra trumpas.

Daugelis pastebėjo, kad saldainių naudojimas padeda išspręsti problemą. Jei pridedate šią natūralią medžiagą į gryną vandenį, puokštė išliks švieži kelias dienas ilgiau nei įprasta. Optimalus santykis: už pusantro lito vandens 1 šaukštelis soda. Tokiu atveju gėlės gauna ne tik drėgmę, bet ir vandenį.

Soda ir sodinamosios medžiagos

sėklų apdorojimas soda tirpaluSu pavasario atsiradimu, sunkvežimių ūkininkai nekantriai ruošiasi kultivuojamų augalų sėjai. Norėdami tai padaryti, jie persvarsto sodinamosios medžiagos atsargas. Kai kurioms sėkloms reikia papildomo gydymo.

dezinfekuojanti sodaSoda yra puiki sėklų dezinfekavimo priemonė. Antiseptiniai savybės padeda sunaikinti mikroskopines bakterijas ir virusus, kurie kartais daro poveikį sodinimui.

Paruoškite tokį “vaistą”, laikydamiesi patvirtintą receptą: už 1 litro skysčio reikia įdėti 5 gramus soda. Tirpalas turi būti laikomas ne trumpiau kaip 5 valandas, po kurio reikia atlikti nukenksminimo procedūrą.

Kad atliktumėte procesą, turite naudoti medvilninį audinį arba vatą. Pirma, bazė yra stipriai drėkinama soda tirpalu. Tada ant jo dedamos sėklos.

Puikus dirvos neutralizatorius – soda

neutralizuoja dirvožemio rūgštingumą su sodaDauguma sodo augalų stebuklingai vystosi neutralioje ar šiek tiek rūgštinėje dirvožemyje. Todėl, susidūrę su rūgštiniu dirvožemio tipu, vasaros gyventojai aktyviai naudoja skirtingų rūšių deoksidaciją. Ne mažiau svarbi vieta šiame versle yra paprasta soda. Jei medžiaga reguliariai įvedama į dirvožemį, pH lygis palaipsniui mažės. Dėl šio požiūrio sodininkai kiekvienais metais gauna gausius pasėlius. Jaunų sodinukų nusileidimo metu į kiekvieną skylę įeina natrio druska (viena šaukštelis yra pakankamai).

Toks paprastas būdas apsaugo sodo pasėlius nuo radikalaus žlugimo.

Rūgštingumo bandymas

mes patikriname dirvožemio rūgštingumąŽinoma, prieš neutralizuojant dirvožemį, jūs turite žinoti, kokio tipo jis priklauso. Pagalbai ateina soda. Norėdami tai padaryti, paimkite sauja žemę (nuo mažiausiai 20 cm gylio), tada pabarstykite ją natrio bikarbonatu. Jei dirvožemis yra stipriai rūgštinio tipo, reakcija įvyks nedelsiant. Soda bus šveitimas ar putos, kaip ir paprasto acto. Šis testas suteikia gaires tolesniam veiksmui.

Related  Pomidorų veislės Leningrado sričiai

Neapykantos piktžolės kieme

pašalinti piktžoles su kepimo sodaNorėdami sukurti originalų kraštovaizdį priemiesčio zonoje, daugelis naudoja grindinio plokštes. Mieli kūriniai dažnai tampa šalies namuose. Deja, neapkenčiamos piktžolės kasmet ištrūksta per spragas. Iš jų atsikratyti nėra lengva. Naudodami pradinį sprendimą, šią problemą galite pamiršti amžinai. Jis paruoštas įprastu 10 litrų kibiru. Apatinėje pusėje užpilkite 0,5 kg natrio druskos ir išpilkite vandenį. Kai mišinys būna vienarūšiškas, jis yra padengtas nereikalingais žalumynais. Po 3 – 4 dienų piktžolės mirs.

Pažymėkite ugnies ribas

apriboti ugnies plitimąGalbūt kažkas galvoja: kas gali būti įprasta soda su ugnimi? Tiesą sakant, ji padeda apsaugoti sodybos plotą nuo ugnies. Kai rudenį ar pavasarį vasarą gyventojai degina kitus šiukšlių ar sausų šakų, jie bando neatsitraukti nuo ugnies. Kepykla sode daro gerą saugumą. Siekiant užkirsti kelią ugnies plitimui visoje teritorijoje, ugnies kraštuose skleisti mažą “tvorą” sodos miltelius. Tokia apsauga leidžia ramiai dirbti priemiesčio zonoje, mėgaudamiesi savo rankų vaisiais.

Nemalonių kvapų pašalinimas

neutralizuoja nemalonius kvapusDažnai dėl vėjo kaitos priemiesčio rajone yra nemaloni kvapai iš gatvės tualeto ar komposto duobės. Tai yra nepatogumai savininkams ir artimiausiems kaimynams. Norint palaikyti taikius santykius ir mėgautis maloniais kvapais šalies namuose, padės naudoti soda. Norėdami tai padaryti, būtina reguliariai purtyti viršutinį dėžės ar komposto rutulį su saldžiaisiais milteliais.

Sveikas maudytis baseine

mes valančiame vandenį baseineNeseniai mėgėjų plaukikliai įrengiami pripučiamų ar rėminių baseinų svetainėse. Siekiant užtikrinti, kad vanduo išliktų švarus ir ilgai neatitirtų, jis dezinfekuojamas natrio milteliais. Norėdami tai padaryti, atlikite skaičiavimus – už 1 m³ skysčio įdėkite 1 arbatinį šaukštelį medžiagos. Toks natūralus papildas suteiks ne tik sveiką maudymą, bet ir kelias minutes malonumo švariu vandeniu.

Valykite patiekalus – rūpestingos šeimininkės veidą

skalbti indus su kepimo sodaDažnai, vykstant į šalį, ūkininkai labiau orientuojasi į sodo darbus. Todėl jie bando valgyti greitai ir išvalyti patys. Ilgą laiką plovimo indai gali užtrukti ilgą laiką, ypač jei naudojate ploviklių. Kitas dalykas – soda. Maistą ir riebalus likučius pašalinsite šiek tiek miltų ant indų lova, be nereikalingų pastangų. Tikrai veiksminga priemonė! Ir pagrindinis dalykas yra natūralus.

Pašalinti niežėjimą nuo vabzdžių įkandimų

neutralizuoja odos sudirginimą su kepimo sodaKai ūkininkai nori atsipalaiduoti ir mėgautis gamta, jie rengia vakarinius draugiškus susitikimus. Dažnai tai vyksta kieme arba pavėsinėje. Malonus bendravimas dažnai trikdo įžeidžiančius uodus ar kirmeles. Todėl beveik neįmanoma išvengti įkandimų.

Norėdami atsikratyti nemalonaus niežulio, naudokite įprastą soda. Milteliai praskiedžiami švariu vandeniu, kol gaunama stora srutos. Kartą per kelias minutes produktas yra užsidegusioje vietoje. Procedūra pakartojama 2 ar 3 kartus.

Išvalykite rankas po sodo darbų

mes išvalome odąŠiandien daugelis sodininkų naudoja skirtingas pirštines dirbdami svetainėse. Kai kuriais atvejais jie nepadeda, o rankos lieka įstrigę purvo odoje. Atsikratyti to padės grietinė nuo soda. Tai paruošta tradiciniu būdu: 1 arbatinis šaukštelis medžiagos reikės 0,5 šaukštelis skysčio.

Panašiu sprendimu galite išvalyti ne tik delnus, bet ir kojas ir pirštus.

Praktiniai naudojimo patarimai

vartojimo normaSoda yra šarmas, kurį sudaro paprasti cheminiai elementai. Jie yra beveik nekenksmingi. Sėkmingai panaudojus medžiagą, patiekiama daržovių, vaismedžių, uogų plantacijų ir sodininkų.

Pagrindinis sprendimo būdas – nenaudoti metalinių indų. Geriausias variantas yra emaliuotas ir stiklinis indas. Be to, svarbu išlaikyti švarą. Ant indų neturėtų būti įvairių trąšų, plokščių ir įprastų nešvarumų likučių.

kepimo soda pakavimasNegalima paruošti tirpalo karštu vandeniu. Temperatūra neturėtų viršyti 55 laipsnių. Norint neprarasti vertingų natrio bikarbonato savybių, preparatas naudojamas per 2 valandas po paruošimo. Kad sodos mišinys pasiliks ant augalų žali, į tirpalą pridedama 3 šaukštai skysto muilo ar indų plovimo priemonių.

Kaip matote, paprasta soda yra puikus pagalbininkas kovojant su kenkėjais. Padeda išvengti ligų sodo pasėliams. Gali veikti kaip dirvožemio rodiklis. Puikus įrankis valyti indus, rankas ir kojas. Apsaugo nuo nenumatytų gaisrų ir neutralizuoja baseino vandenį. Ir visa tai nereikalauja specialių išlaidų.

Vaizdo įrašas apie sodos savybes