Patikrinkite dirvožemio sudėtįNepakeistos vasaros gyventojai susiduria su daugybe problemų, susijusių su savo sodo išdėstymu. Kodėl bulvės gerai auga vienoje vietoje, o vietoj runkelių atsiranda apgailėtina “uodega”? Sprendimas priklauso nuo dirvožemio tipo, priklausomai nuo kurio galite suprasti būtinų elementų rinkinį, jo tankį, drėgmės ir oro pralaidumą.

Ne mažiau svarbus parametras augalinių kultūrų pasirinkimui yra dirvožemio rūgštingumas. Pavyzdinis pristatymas specializuotoje laboratorijoje laikomas patikimiausiu būdu. Be to, rūgštingumą galima nustatyti pagal sklypo augalus. Tačiau pastaruoju metu “šešių hektarų” savininkai naudoja specialius dirvožemio tyrėjus.dirvos testeris

Iš stebuklingo prietaiso kaina rusiškose interneto parduotuvėse – nuo 500 iki 700 rublių. Svarbiausias testavimo pranašumas yra neribotas galiojimo laikas. Visi duomenys gaunami remiantis chemine reakcija, todėl aparato energijos šaltiniai nėra reikalingi. Paprastai testeris iš karto išskiria tris parametrus: apšvietimą, rūgštingumą ir dirvožemio drėgmę.

dirvos rūgštingumo indikatoriusŠis prietaisas leidžia matuoti ne tik dirvožemio kokybę, bet ir reguliuoti laistymo augalų dažnį. Net pradinis sodininkas susidurs su bandymais. Specialus matuoklis turėtų būti įdėtas 10 cm gylyje ir palaukite bent dvi minutes. Gauti duomenys koreliuoja su lentelėje pateiktu komplektu, ir tik po to imasi priemonių dirvos korekcijai.

skaitmeninis testerisAliExpress svetainėje dirvos testeriai yra labai populiarūs dėl patrauklios kainos – 200-300 rublių už prekę. Nepaisant bandymų su soda ir actu, pirkėjai vis dar kyla abejonių dėl prietaisų tikslumo. Be to, dirvožemio matavimo procesas yra sudėtingas dėl to, kad trūksta nurodymų rusų kalba. Po kiekvieno naudojimo zondo antgalis turi būti nuvalytas sausu skudurėliu.

rūgštingumo ir dirvožemio drėgmės matavimasKai kuriose apžvalgos patariama pasirinkti skaitmeninius testerius (kaina 900-1100 rublių Kinijoje ir 4000-5000 rublių vidaus parduotuvėse). Vienintelis trūkumas yra ilgas pristatymas – iki 70 dienų, tačiau jei jūs perkate iki vasaros sezono, saugiai pateikite užsakymą su vienu iš “AliExpress” pardavėjų.

šviesos temperatūros nustatymasSkirtumai tarp kinų ir rusų testuotojų yra minimalūs, o už sutaupytus pinigus galite nusipirkti sėklų ar specialių trąšų.