chutný židovský predjedloChutné horúce židovské občerstvenie je populárne od sovietskeho obdobia. Potom bol výber jedla malý a pri príprave tohto jedla sa nevyžadovalo nič zvláštneho – len tavený syr, cesnak a majonéza, takže veľmi často sa slávnostné slávnosti objavovali na slávnostných sviatkoch. So súčasným množstvom produktov stále nezasiahla svoju popularitu, ale naopak získala veľa variácií v dôsledku pridania ďalších komponentov a zaujímavých spôsobov podania.

Klasické vydanie

podávame židovské občerstvenie

Klasický recept na židovské občerstvenie obsahuje len dve zložky – syr a cesnak. Veľmi jednoducho pripravené, nemusia byť na chladničke naliehané alebo uchované, môžete okamžite slúžiť na sviatočný stôl.

zloženie:

 • mäkký tavený syr – 2 balenia (vždy 100 g);
 • cesnak – 2-3 strúčiky;
 • majonéza – 2-3 lyžice. l.

Príprava:

 1. Tavené syrové syry na jemnom strúhadle. Aby to bolo pohodlnejšie, zmačknite do mrazničky 20-25 minút, nebudú tak mäkké a budú fungovať dobre bez rozmazania strúhľača.Rošt tavený syr
 2. Cesnakové denticles prechádzali lisom.nakrájajte cesnak
 3. Kombinujte syr s cesnakom, pridajte majonézu a dôkladne premiešajte.

Nemôžete zamrznúť tvaroha a neotrieť ich na strúhadlo, ale jednoducho ju vložte do misy, pridajte majonézu s cesnakom a kaša s vidličkou.

Typy občerstvenia

Možnosti ďalších prísad:

 1. Jasnosť misky na občerstvenie je možné pridať pridaním čerstvého mrkvy, ktorý musí byť tretý na plytkom strúhadle. Vypočíta sa z výpočtu: 1 priemerná mrkva na 2 spracované syry.predjedlo s mrkvou
 2. Ak chcete urobiť židovskú občerstvenie ešte jemnejšou, môžete k nej pridať strúhanú na malom strúhanom varenom kuracích vajciach (na základe 1 taveného surového 2 vajec).vajíčka
 3. Veľmi dobrá kombinácia tohto občerstvenia s čerstvými bylinkami. Môžete mať všetko, čo sa vám páči (petržlen, koriander), ale ideálnou voľbou je kôpor. Zelení by mali byť jemne nakrájané a pridané k syrovým hmotám.zeleň
 4. Nemenej chutné je židovské občerstvenie s cesnakom s použitím tvrdého alebo klobásového údeného syra.klobása údený syr

Počet cesnakových klincov je prispôsobený vašim očakávaniam, ale nezabudnite, že svačiny by mali byť stále akútne.

Kŕmne metódy

Židovská občerstvenie v miske na šalátŽidovské občerstvenie syra a cesnaku sa dá podávať v malej šalátovej miske zdobenej bylinkami (ako šalát).

Related  Vynikajúce a rýchle recepty na varenie kurčiat s medom a horčicou v rúre

s krabovými tyčinkamiObzvlášť chutné je dodávka občerstvenia vo forme guľôčok, ktoré sa vynášajú zo syrovej hmoty, a potom sa hodí do krabových tyčiniek, ktoré sa nosia na malom strúhadle.

Židovské občerstvenie na báze potravínPre bufetový stôl je najlepší spôsob, ako slúžiť malé porcie na nejakom základe. V takom prípade hostia nepotrebujú vidličku, môžete si dať občerstvenie s rukami. Základ sa používa najčastejšie:

 • polovičky varených vajec (bez žĺtka);
 • krutóny z francúzskej bagety;
 • obrazne rezané plátky ražného chleba (okrúhle, diamantové, oválne, štvorcové);
 • nakrájané uhorky a paradajky;
 • koláčiky;Židovské občerstvenie v miskách
 • koše cesta.

Aby ste na základni pohodlne položili občerstvenie, naplňte kulinársku striekačku so syrovou hmotou, nainštalujte tvarovanú dýzu a vytlačte malé časti. Bude to rovnomerne a krásne.

Bude to veľmi chutné a voňavé, ak rozmazate židovské občerstvenie syra na horúce plátky chleba z hriankovača. Ale táto možnosť je vhodná pre malý počet hostí alebo pre romantickú rodinnú večeru. Keď je oslava skvelá, je problematické urobiť veľa horúcich toastov.

Židovské občerstvenie s bulharským korenímOriginálne židovské občerstvenie sa podáva s pomocou bulharského korenia. Je husto naplnená syrovou hmotou, poslaná pol hodiny do mrazničky, potom rozrezaná na prstence.

Židovské občerstvenie na čipochMôžete rozotrieť lavash s hotovou hmotou syra a cesnaku, navihnúť sa do kotúča a potom ho vystrihnúť.

Možno vaša predstavivosť naznačuje niektoré ďalšie možnosti. Skúste, experimentujte a prekvapujte svojich hostí.

Video recept na židovské občerstvenie