hruškovú šťavuAk chcete získať vitamínový nápoj doma, môžete pripraviť hruškovú šťavu na zimu pomocou odšťavovača, ktorého recept je jednoduchý a nenáročný. Až donedávna sa hrušky často nepoužívali v konzervách, kým nebolo vyňaté množstvo odrôd tohto jemného ovocia. Teraz môžete vyrábať polotovary nielen v lete, ale aj na konci jesene.

Význam hrušiek v strave

chutná vitamínová šťavaHojný obsah kyseliny listovej v hruškách ich umiestňuje na prvý krok medzi užitočné ovocie, ktoré majú pozitívny účinok na krvný obeh. Vďaka tejto zložke sa hruška odporúča pre tehotné ženy a deti. Aj toto plody sú bohaté na jód a draslík. Prítomnosť takýchto zložiek spôsobuje, že srdce pracuje racionálne a stabilne funguje v obehovom systéme. Hruška má pozitívny účinok na poruchu čreva a ovplyvňuje všeobecnú prácu trávenia. Po zjedení hrušky sa môžete zbaviť silnej bolesti s gastritídou, pálenie záhy, cholecystitídou a podobne.

Rôzne recepty hrušky šťavy na zimu cez odšťavovač vám umožní vychutnať zdravé látky v chladnej sezóne. Samozrejme, čerstvo stiahnutá šťava z hrušky je oveľa chutnejšia a priaznivejšia, ale nie je tu možnosť používať ju denne. Prednosy tohto sirupu je lepšie urobiť sám doma, pretože nikto nie je zodpovedný za kvalitu tovaru v predajni. Okrem toho je šťava z pultu plnená konzervačnými látkami a prísadami, ktoré nie sú vhodné pre každého. Tí, ktorí chcú zlepšiť svoje zdravie pomocou šťavy z hrušky, môžu dokonca sám ublížiť.

O hruškovej šťave a jej príprave

Pripravené vlastnými rukami hruškovú šťavu doma na zimu podporuje telo v správnom rytme, nastaví náladu, zlepšuje celkový stav. Kompot a šťava z hrušiek sa môže opiť ako antibiotikum, pretože toto ovocie obsahuje arbutin s obnovovacím schopnosťou. Získanie a uchovanie šťavy môže byť s buničinou av jej čistej forme. V oboch prípadoch sú zachované užitočné komponenty. Recepty na vínnu hruškovú hrušku na zimu sú pomerne rozmanité a hlavné sú uvedené nižšie. Ak chcete vytvoriť rezervy, sú potrebné tieto kuchynské náčinie: odšťavovač alebo odšťavovač, nôž, smaltová panvica, kovové sito, drvič. Výber odrody hrušky má tiež veľký význam. Ak máte voľný čas na konzerváciu v lete, potom na svoje služby: Williams v lete, Lyubimitsa klappa, Ber Giffar, Žlté leto. Jesenná sezóna ponúka rôzne druhy: november, Michurinsky krása, Larinskaya, Krasnobokaya. Hruškový džús bližšie k zime možno získať z konferencie a Severyanka. Všetky odrody sú perfektne pripravené na spracovanie za tepla a neúnavne sa správajú v procese konzervácie.

S 1 kg kultivaru hrušiek sa získa 0,6 litra šťavy a z 1 kg divokého rastu – 0,5 litra.

Šťava z hrušky na zimu pomocou odšťavovača so sterilizáciou

Postup varenia:

 1. Hrušky sa umyjú, odlupujú a nakrájajú na kusy.umyť a vystrihnúť hrušky
 2. Vložte ovocie do odšťavovača a dajte šťavu.prejsť odšťavovačom
 3. Vypustiť prijatý nápoj na bankách a sterilizovať 20 minút.hrušková šťava v pohári
 4. Zanesená a pripravená!

Related  Ako rýchlo vyrobiť kompót z jabĺk a sliviek: recepty, konzervovanie a tipy

Šťava z hrušky na zimu prostredníctvom odšťavovača bez sterilizácie

Postup varenia:

 1. Premyté hrušky sú nakrájané na plátky.
 2. Získajte šťavu s odšťavovačom.šťava z odšťavovača
 3. Zahrejte výslednú kvapalinu do hrnca a varte 10 minút, odoberte penu.variť šťavu
 4. Na fľaše naplňte varný sirup a dotiahnite viečky.

Šťava z hrušky na zimu cez mlynček na mäso

Recepty prostredníctvom odšťavovača šťavy na zimu sú najjednoduchšie a cenovo dostupné, ale nie každý si môže dovoliť kúpiť drahé zariadenie. Preto existujú starodávne metódy na získanie šťavy a šťava vystupuje neporovnateľne bohatá a chutná.

Proces varenia.

 1. Lúpané hrušky na brúsenie v mlynčeku na mäso.hrušky cez mlynček na mäso
 2. Filter s sitom a dreveným lisom alebo výsledná kaša by sa mala umiestniť do gázy, dvakrát zložiť a stlačiť rukami.hustý džús
 3. Výslednú hruškovú šťavu varíme 15 minút. Nalijte do pohárov a otáčajte. V plechovkách môžete tiež sterilizovať šťavu bez ovocnej šťavy. Výsledok sa nezmení.hrušie pyré
 4. Príjemná spotreba.

Hruška šťava pre krátkodobé skladovanie

Postup varenia:

 1. Odstráňte jadro z 1 kg ovocia, nakrájajte na časti
 2. Dajte na spodnú časť panvice a naplňte ju 300 g cukru. Nechajte deň izolovať šťavu. Na konci prideleného času sa výsledná zmes varí.varené hrušky
 3. Nechajte vychladnúť a pretiahnite sitom. Potom sú znovu varené a nalejú do pohárov, sú upchaté. Získaná hrušková šťava obsahuje buničinu a skladuje sa až 2 mesiace, najlepšie v chladničke alebo v pivnici.
 4. Šťava je pripravená na odber.šťava je pripravená na použitie

Hruška šťava v džúsoch

Postup varenia:

 1. Hrušky umyť a odstrániť jadro. Veľké hrušky sú rozdelené na časti, kôra by sa nemala odstrániť.lúpané hrušky
 2. Ozdobené alebo kyslé plody môžu byť zriedené cukrom na chuť.pridať cukor
 3. Pripravte sovochark do práce. Aby ste to dosiahli, nižšia vrstva je potrebné naplniť čistenou vodou. Vložte nádobu do budúcej šťavy a na vrchu nastavte poličku s hruškami. Zariadenie položte na kachle a počkajte, kým ju získate po 25 minútach.robiť šťavu
 4. Po hodine bude tekutina teoreticky pripravená. Môžete vypnúť sovocharku.čistá hrušková šťava
 5. Umiestnite hruškovú kvapalinu do hrnca a varte ju. Pridajte 1 lyžicu cukru.pridajte cukor do šťavy
 6. Po varení obsahu prelejte predsterilizované poháre. Bon appetit!

Získanie šťavy z výrobcu džúsu je dlhý proces, pri ktorom je potrebné prideliť pol dňa. Kvapalina z kohútika bude postupne emitovaná v malých častiach.

Pre tých, ktorí chcú zriediť chuť hrušky s iným ovocím, podrobný opis je uvedený nižšie. V tomto receptúre môžete pochopiť, ako vytvoriť hruškovú šťavu s jablkami. Apple môže byť nahradený iným ovocím a dokonca používať bobule (maliny) alebo zeleninu (mrkva). Tento variant spája nielen chuť, ale tiež vytvára komplex vitamínov v jednom pohári.

Related  Zásoby na zimu: čerešne vo svojej šťave

Šťava z hrušiek a jabĺk na zimu

Postup varenia:

 1. Jablká a hrušky sa umyjú, vyberte jadro.variť jablká a hrušky
 2. Nalejte polovicu panvice s vodou a zvyšok vyplňte ovocím. Ochuťte na nízkej teplote. V prípade potreby pridajte cukor.
 3. Po zváraní zložiek nechajte ich vychladnúť. Potom prejdite cez kovové sito, ktoré vytláča šťavu.utrite hmotu cez sito
 4. Znovu stlačte šťavu v panvici 20 minút a vylejte cez poháre.šťava z jabĺk a hrušiek
 5. Vitamínový koktail je pripravený.uzavreté poháre so šťavou

Čo je lepšie ako výrobca šťavy alebo odšťavovač?

sokovarka alebo odšťavovačTáto otázka je čisto individuálna. Niekto chce získať výsledky rýchlejšie, niekto lepšie. Ak chcete vybrať potrebný recept na hruškovú šťavu na zimu prostredníctvom odšťavovača alebo výrobcu šťavy, musíte ešte zvážiť niektoré vlastnosti týchto dvoch zariadení. Po analýze výhod a nevýhod sa každý sokovar bude môcť vybrať niečo, čo je bližšie k jeho obľúbenosti.porovnanie nástrojov

Hruška šťava podľa receptov dedov – video