kapusta na kapustové listyNajťažšou etapou pri príprave zelných kotúčov je oddelenie listov kapusty od hlavy tak, aby sa nerozlomili, ale nie sú príliš mäkké. Kapusta na zelné kotúče v mikrovlnnej rúre je dostatočne zmäkčená, aby mohla plniť náplň, ale zostáva elastická. Na rozdiel od štandardnej metódy používajúcej hrniec vriacej vody, mikrovlnná rúra úplne pečie listy a zachová si svoju pevnosť.

Recept na zmäkčenie kapusty v mikrovlnnej rúre

Spôsob, ako zjemniť kapustu na kapusta v mikrovlnnej rúre je oveľa jednoduchšie ako štandardná metóda s vriacou vodou. Ak je mikrovlnná rúra nie je nutné špeciálne vybrať mäkkú triedu, teplo veľkú misku s vodou a pokúsiť sa udržať v správny čas, takže listy nie sú opariť.

Môžete dokonca zmäkčiť mladú kapustu na kapustové rožky v mikrovlnnej rúre. Vo vriacej vode, jeho listy rýchlo varia a dozrievajú, zatiaľ čo oni zabaliť mleté ​​mäso, na rozdiel od modernejší spôsob.

Pri príprave kapustových valcov je vhodná kapusta s hmotnosťou 1,5-2 kg. Môže sa dať priamo do rúry alebo zabaliť do potravinového filmu.

 1. Než budete môcť uvariť kapustu na zelné kotúče v mikrovlnnej rúre, musíte ju očistiť. Škvrny môžu byť skrátené a horné listy sú odstránené, kým sa neobjavia čisté a nepoškodené. Zvyšky môžu byť vyhodené – nebudú potrebné pre kapustové kotúče.odstráňte horné listy kapusty
 2. Na základni kapusty sú rezy vytvorené dlhým nožom, ktorý oddeľuje listy. Listy kapusty nie sú potrebné na demontáž – kapustové listy na zelné kotúče v mikrovlnnej rúre zmäknú a budú ľahko oddelené. Nôž je maximálne prehĺbený a snaží sa nepoškodiť kapustu.nakrájajte kapustovú kapustu
 3. Kochan je odoslaný do rúry na dobu 8-10 minút a zapne ho maximálny výkon. Môže sa dodatočne zabaliť do plastového vrecka alebo do potravinového filmu – pri spracovaní pri vysokých teplotách stratia listy menej vlhkosti.umiestnite kapustu do mikrovlnnej rúry
 4. Koľko minút bude kapusta na kapustu v mikrovlnnej rúre pripravená, závisí od jej veľkosti a počtu listov. Po 8-10 minútach sa hlava vyberie z rúry a oddelí sa od nej povrchovými listami, ktoré mali čas na zmäkčenie. Tí, ktorí pevne držia paľbu, odídu.ohrev listov
 5. Ďalšia kapusta by sa mala vrátiť späť do mikrovlnnej rúry na 5-8 minút. Potom môžete odstrániť ďalšiu vrstvu listov, ktoré zmäknú pod vplyvom vysokej teploty. Všetky listy by nemali byť odstránené – najmenší z nich nebude fungovať pre listy kapusty. Môžu byť ponechané a pridané do inej misky (variť borsch alebo dušené kapusta).odstráňte zhrubnutie
 6. Na listoch zostanú tvrdé listy. Môžu sa úhľadne orezávať nožom a udržiavať ich rovnobežne s povrchom stola. Je dôležité, aby nedošlo k poškodeniu integrity plechu, inak by sa takáto holubica rozpadla.čistíme list

Horúca kapusta po vystúpení z mikrovlnnej rúry okamžite prechádza studenou vodou. Takže listy sa ľahšie oddelia od pňa, a v nich môžete okamžite zabaliť mleté ​​mäso.

Pripravte kapustu na zelné kotúče v mikrovlnnej rúre je oveľa jednoduchšie ako v hrnci s vriacou vodou. Listy zmäknú, ale zostávajú pevné a elastické. V pripravenej miske bude cítiť ich chuť, ale nebude prerušovať chuť mletého mäsa. Okrem toho tento spôsob prípravy kapusty šetrí čas. Zatiaľ čo hlava kapusty je v mikrovlnnej rúre zanedbaná, môžete rýchlo naplniť prvé listy mletým mäsom.

Ďalší zelný recept na kapusta

otepľovanie kapusty s celofánovými baleniamiNajjednoduchší spôsob, ako dať kapustu do mikrovlnnej rúry 10 minút a nezakrývajte ju. Mnohé ženy v domácnosti však dávajú prednosť použitiu rukávov na pečenie alebo balenie hlavy do plastového vrecka alebo potravinového filmu. Vlhkosť sa preto neodparuje, ale zostáva v listoch. Oni sú pečie rovnomernejšie a sú mäkké aj v strede.

Related  Ak chcete získať dobrý výsledok, musíte vedieť, ako nakladať sleď

Zelná kapusta v rukáve alebo filme môže byť tiež pripravená v niekoľkých fázach, ale je ľahšie ju umiestniť na 10-15 minút pri nižšej teplote. Potom sa ponorí do fólie v studenej vode a keď sa trochu ochladí – začnú analyzovať listy. Všetky pruhy sú odstránené ostrým nožom, aby nespôsobovali chuť pripraveného jedla. Avšak, namiesto toho môžu byť listy jemne vyrazené, zatiaľ čo je dôležité, aby ich nepoškodili.

Ako si vybrať kapustu?

vyberte kapustu na kapustaAk si vyberiete kapustu na kapusta a varíme ju vo vriacej vode, potrebujete vedieť niekoľko jemností. Tvar, veľkosť, farba listov a štruktúra rastlinnej hmoty. V mikrovlnnej rúre môžete variť akúkoľvek kapustu, aby bolo vhodné zabaliť mleté ​​mäso. Avšak, ak budete postupovať podľa odporúčania skúsených gazdiniek, bude ešte ľahšie variť kapustu:

 • hlava by nemala mať kruh, ale predĺžený tvar – takéto listy kapusty sú oveľa ľahšie oddelené;
 • kapusta by mala mať veľké listy – ak sú malé, bude ťažké zabaliť mleté ​​mäso a proces varenia bude trvať dlho;
 • listy by mali byť svetlé (biele so zeleným odtieňom), bez čiernych škvŕn, slz a lézií, príznaky huby alebo plesne;
 • jednotlivé listy by mali byť husté, hrubé a pružné, inak sa rýchlo roztrhnú a ich náplň sa nedá zabaliť;
 • zbytočná kapusta nie je dobrá, môže byť šité s mäsom a pre kapustové zvitky získať ďalšiu hlavu.

Listy kapusty môžu byť zmäkčené nielen vo vriacej vode alebo v mikrovlnnej rúre. Studený má podobný účinok.

Ak chcete začať, musíte zmraziť celú hlavu a potom ju vytiahnuť z mrazničky a rozmraziť pri izbovej teplote. Avšak, po spracovaní kapusta možno použiť len na prípravu kapustových valcov a nemožno ich skladovať ani v zmrazenom stave.

Pripravte kapustu na zelné kotúče v mikrovlnnej rúre na zmäkčenie – to je najjednoduchší spôsob. Dokonca aj začiatočná milenka sa bude môcť vyrovnať s prípravou misky podľa tohto receptu. Listy sú mäkké a elastické, udržujú tvar dobre a nedovoľujú, aby sa zelné kotúče rozpadli.

Dva spôsoby, ako pripraviť kapustu na kapusta – video