druska silkė namuoseSūdyta silkė yra tradicinės virtuvės patiekalas. Iš pradžių žmonės buvo susirūpinę, kaip salyklas užkandinti, kad jie ilgą laiką būtų saugomi ir nebūtų sugadinti, o laikui bėgant apskritai laikomi vargšų maistu. Faktas yra tai, kad su klasikiniais gaminimo būdais šia žuvimi, žmogus jaučia karstą, jei jis nepašalina žiaunų. Vėliau, kai žvejai išmoko tinkamai supjaustyti silkę ir druską, klebonai jų neatsirado. Šiandien kiekvienas turi galimybę išmokti skaniai sūdyti silkę namie ir pateikti ją prie stalo.

Taip pat skaitykite: troškulį namie!

Kaip pasirinkti silkę už sūdymo?

Pasirinkite silkę, kad užpiltaParduotuvėse galite pasirinkti gatavą produktą, kuris lieka tik ištraukti iš pakuotės ir įdėti į indą. Tačiau kiekviena namų šeimininkė rūpinasi žuvies kokybe ir jo skoniu, o geriausias būdas būti tikri produktui yra paruošti pati. Žuvies šviežumas ir sūrymo sudėtis lieka abejotina, jei ne dalyvauti visuose maisto ruošimo etapuose.

Prieš sūdant silkes namuose, turite pasirinkti tinkamą žuvį.

 1. Šviežia silkė rinkoje ar parduotuvėje neturėtų išmesti nemalonių kvapų. Spygliai, norėdami pasirinkti visą galvijų skerdeną – žuvies gaivumą galima vertinti pagal akių ir žandų būseną.
 2. Parduotuvėse turi būti užšaldytos žuvys, kurių šaldymo data ir produkto galiojimo laikas. Jos oda turi būti švari, be žalos ir geltonos spalvos.
 3. Kokybiškos silkės bet kokia forma turi sidabrą blizgesį, švarias, nesudėtingas akis, tvirtas pelekus ir žiaunas arti kūno.
 4. Jei yra pasirinkimas, geriau imtis silkės sugauti vandenyną. Jūros vanduo yra labiau sočiųjų toksinų, sunkiųjų metalų ir kenksmingų produktų perdirbimo įvairių medžiagų.
 5. Žiemą sugautos silkės turi tankesnį riebalų sluoksnį.

prieskoniai silkių sūdymuiŠviežia silkė – tai geriausias pasirinkimas, ypač jei galite jį nusipirkti netoli gaudymo vietos. Jei tai neįmanoma, šviežių šaldytų silkių sūdymas išlieka namuose. Bet kokiu atveju geriau pasirinkti didelę žuvį su apvaliomis pusėmis ir stora nugara – ji turės labiausiai skanų mėsą.

Pasiruošimas ėsdinimui

paruoškite žuvį už marinavimąPirmoji taisyklė taikoma šaldytai silkėms – ją reikia atšildyti, kad ji neprarastų savo skonio savybių. Dėl to žuvis liko per naktį šaldytuve. Šiai temperatūrai pakaks, kad ledas ištirps, tačiau jis išsaugos silkių struktūrą ir skonį. Nerekomenduojama jo atšildyti esant aukštai temperatūrai.

Prieš sūdant silkę, jis turi pašalinti žiaunas. Jie suteikia nepageidaujamą karstą galutiniam produktui, dėl kurio ilgą laiką negalima virti. Šią procedūrą galima atlikti rankomis, peiliu ar žirklėmis.

Jei silkė nėra išdarinėta prieš sūdymą, druska ir prieskoniai bus tolygiai paskirstyti visoje skerdenoje. Žinoma, jūs taip pat galite pašalinti gardus, kad vėliau jūs turite tik nupjauti žuvį. Jei sūdyta žuvis su dugnomis, liko ikrai ir pienas, taip pat įdėti į sūrymu.

Prieš sūdant silkę greitai parengiamas atskiras paruošimo būdas. Jis išvalomas žiaunomis ir vidaus organais, o galva, žarnos ir filmai pašalinami, o po to dedami į sūrymu. Mėsa greitai sugeria druską ir prieskonius ir yra paruošta naudoti 3-4 valandas. Tai greita versija, kai jums reikia greitai paruošti žuvis šventiniam stalui. Tokios sūdytos silkės ilgai negalima laikyti, o jos skonis gali būti mažiau šviesus nei ilgai sūdant.

Related  Geriausi receptai skanių vareniki su vyšnios

Receptai namo virimui

Reikia pasakyti, kad receptai skiriasi nuo žuvies tipo ir dydžio. Prieš džiovinant Don silkę paruošiama marinata, kuri netinka vandenynų žuvims. Sudedamųjų dalių koncentracija gali būti šiek tiek pakeista į skonį.

Klasikinis receptas

silkė su klasikiniu receptuKlasikinio sūdymo silkė, be papildomų prieskonių, gali būti naudojama bet kokiuose induose. Pridedama prie salotų “olivier” ir “silkės po kailiu”, taip pat atskirai su garnyru. Tai yra būdas visiškai užpilti silkę į namus, tai yra, prieš ją suvartojant, jums reikės ją išdulkinti ir išvalyti. Dėl šio recepto reikės 2 didelių žuvų, 1-2 šaukštai druskos ir cukraus ir 700 ml vandens.

Tada reikia paruošti sūrymu ir silkėmis ir sujungti juos į vieną talpyklą:

 1. Žiupsneliai pašalinami iš žiaunų, paliekami į vidų ir supilami į gilų stiklinį indą. Paveikslėlyje schematiškai parodyta, kaip tinkamai pašalinti žiaunas žirkles.nuvalome silkę
 2. Vanduo virinamas atskirai, pridedant druskos ir cukraus, tada atšaldomas iki kambario temperatūros.ruošiame sūrymą žuvims
 3. Žuvis supilamas su sūrymu, kad būtų visiškai padengta skysčiu.
 4. Pirmąją valandą silkė turi būti šeriama, o tada ji valoma šaldytuve. Po 2-7 dienų silkė yra paruošta naudoti bet kokia forma.

Silkių sūdymas trunka nuo kelių dienų iki savaitės, tai priklauso nuo šeimyninės šeimos skonio pageidavimų. 2-3 dienas žuvys taps sūdytos, o per savaitę absorbuos daug druskos.

Aštraus sūdyta silkė

sūdyta silkė su prieskoniaisKitas silkių sūdymo receptas – aštraus silkė, kuri gaunama ryškiu skoniu ir būdingu kvapu. Su prieskoniais galite eksperimentuoti, tačiau tradicinis aštraus žuvies paruošimo būdas reikalauja:

 • 2 didelės žuvys;
 • 1 litras vandens;
 • druska (3 šaukštai) ir cukrus (1 arba 2 šaukštai);
 • 10 žirnių juodųjų pipirų;
 • 4 dideli lauro lapai;
 • kelios sausos nesmulkintos gvazdikėlių gėlės.

druska silkėBe to, procesas nesiskiria nuo ankstesnio metodo. Žuvis įpilama sūrymu, paliekama šilumos valandą, po to dedama į šaldytuvą. Pjovimo laikas yra nuo 2 iki 7 dienų.

Related  Grybų salotų su kalmarais paruošimo receptai: supaprastintos ir šventinės galimybės

Silkė su garstyčiomis

prieskoniai žuvims sūdytiPagal šį receptą, jūs galite seilių seilių visiškai atsigerti namuose. Be dviejų žuvų, 1 litras vandens, 5 šaukštai. l druska, 3 šaukštai. l cukrus, 1 šaukštas juodųjų pipirų, kalendra ir žalumynai pagal skonį. Tada galite naudoti vieną iš būdų:

 1. Žuvys atšildomos, žiaunos pašalinamos, bet nėra išdarinėtos. Jie visiškai tepami garstyčių padažu, o likusios sudedamosios dalys virsta ir atvės. Silkė įpilama sūrymu ir siunčiama į šaldytuvą.
 2. Silkė valoma, pašalinama vidinė medžiaga, žiaunos ir galva. Panelyje sumaišykite visas sudedamąsias dalis, išskyrus garstyčių miltelius (įpilama po virinimo). Sūrymas atšaldomas ir silkė į ją įpilama.

Pagrindinis tikslas yra tinkamai paruoštas sūris silkių sūdymui. Galima pridėti bet kokį ingredientų derinį. Svarbiausia, kad jie nesikeičia ir nepakeis sūrymo nuoseklumo. Todėl į skystį galima įpilti tik garstyčių miltelių – jis visiškai ištirps ir bus tolygiai įsiskverbęs į mėsą. Jei naudojate garstyčių padaže, geriau juos paskirstyti skerdenose rankomis.

Silkė sūryme

silkė tvirtuoju druskos tirpaluTuzluk – stiprus druskos tirpalas, kuris ilgą laiką išsaugo žuvų gaivumą. Tai vienas iš sudėtingų receptų, skirtų silkių sūdymui namuose. Vienas litras vandens kaitinamas indelyje, o po virinimo į jį įpilama druska. Sūrymas yra laikomas paruoštu, kai druska daugiau neištirpsta, bet nusėda iki dugno. Tada žuvis, paruoštos sūdymui, išpilama sūrymu ir dedama į šaldytuvą 2-7 dienas.

Jei įdėjote kiaušinį į sūrymą, jis turėtų likti ant paviršiaus, o ne nuskęsti.

Sausas ėsdinimas

sauso sūdymo silkėTaip pat yra metodas žuvų sausai sūdyti, be paruošimo sūryme. Vienai vidutinei žuviai reikės šaukšto druskos ir cukraus, taip pat prieskonių pagal skonį.

Silkių druskos procesas:

 1. Kiekvieną skerdeną kruopščiai nuplaukite prieskonių mišiniu. Druska turi būti absorbuojama tolygiai, įskaitant žiauninius ertmes.gerai nuplaukite žuvį druska
 2. Kiekviena žuvis supilama į keletą maisto sluoksnių ir dedama į šaldytuvą.apvyniokite žuvį maisto plėvele
 3. Silkė yra paruošta naudoti per kelias dienas.

Related  Skaniai konjakui – tinkamas užkandis

Jei nėra laiko laukti savaitės, yra būdas, kaip greitai ir skaniai traukti silkę. Jei ryte atvėsus ir išvalys žuvį, vakare jis bus paruoštas. Skerdeną trinamas su prieskonių mišiniu (2 šaukštelis druska ir 1 šaukštelis cukraus), apvyniotas plėvele ir siunčiamas į šaldytuvą keletą valandų. Tada ekstrahuojami, plaunami po vandeniu, pagardinti svogūnų žiedais ir saulėgrąžų aliejumi, ir vėl įšalti. Po pusvalandžio jis jau gali būti patiekiamas prie stalo.

“Don Herring” sūdymas

asilinė silkė sūryme“Don Herring” yra geras maišymo variantas, nes jis yra riebus ir lengvas kremo skonis. Tradiciškai Dono arba Juodosios jūros silkės sūdomos sūrymu ir žiemai paliekamos statinėse. Švelnaus silkių sūdymo silkių šėrimo būdas yra šiek tiek kitoks nei klasikinis, nes žuvys laikomos nedidelėje stiklinėje. Sūryme jums reikia ne mažiau kaip 100 g druskos vienam litrui vandens, taip pat prieskoniai pagal skonį.

skanus žuvisSūdyta silkė yra ne tik salotų ir sumuštinių ingredientas, bet ir nepriklausomas patiekalas. Kad nebūtų nerimauti dėl parduotuvės žuvies kokybės, galite praleisti nedaug laiko ir paruošti pati. Svarbiausia yra šviežios kokybės silkės ir tinkamai paruoštas sūrymas. Sprendimo koncentracija priklauso nuo saliero rūšies ir dydžio: “Don Sheep” namuose sūdymo receptai nėra tokie pat kaip ir kitų rūšių. Yra greito ir sauso sūdymo būdai, kuriuose yra prieskonių ir garstyčių, silkių ir sūdytų silkių.

Silkių salotos į Kamchatka – video