Paruoštas петрушки derliusŠviežia petražolės iš sodo – tai nepamirštamas aromatas karšto mėsos ir daržovių patiekalus, aštrus Be salotų ir marinatu. Kai šiltos dienos baigiasi, augalai suteikia mažiau žaliųjų lapuočių lapų ir netrukus net eina po sniegu. Kaip išlaikyti petražolių šviežių žiemai, kad vitamino turtingos dietos negali žlugti, ir meniu, net šaltuoju metų laiku buvo labiausiai įvairus ir naudinga?

Šaldytuve, temperatūroje iki +6 ° C petražolių žalumynai gali būti laikomi ne ilgiau kaip mėnesį. Šiuo atveju lapija palaipsniui praranda drėgmę, virsta geltona ir išnyksta. Petražolių šakniastiebiai yra ilgesni.

Jei išvalytas nuo lapų ir dirvožemio likučiai šaknų panardintas į švariu smėliu, teikti pastovų oro srautą ir 1 į 5 ° C temperatūrą, petražolės perezimuet sėkmingai. Tiesa, rūsyje nėra apskritai, o žiemojimo šakniastiebiai praranda gana didelę dalį maistinių medžiagų. Kaip laikyti petražoles?

Paruošta šaknies petražolių saugojimuiŠiandien net namie galite naudoti kelis būdus ir receptus žiemai paruošti petražoles. Ir visais atvejais želdinių ir šakniavaisių apdirbimas neturi įtakos nei produktų skoniui, nei jų vitaminų sudėčiai.

Ar galiu užšaldyti petražoles žiemai?

Rudenį surinkta plonųjų petražolių ir šakniavaisių lapija, puikiai prisitaikanti prie užšalimo.

Šalčio poveikis netrukdo šaknų ir lapų audinių struktūrai, aromatinių ir maistinių medžiagų kiekis visai nesumažėja. Be to, būdas, kai visai sijai ar lapams užšaldyti, šiandien gali būti laikomas paprasčiausias ir greitesnis. Kaip gaminti petražolę šiai žiemai?

  • Surinkti iš anksto paruošti žalumynai, pašalinant džiovintus ar sugadintus lapus, žolės pjovimo diskus ir išorinius įdarus.
  • Apdirbti netinka maistui neapdoroti stiebai.Plauti petražoles gerai išdžiovinti
  • Petražoles kruopščiai nuplauti ir džiovinti maždaug 10-15 minučių ant servetėlės ​​ar rankšluosčio.
  • Paruošta įšaldyti, žalumynai yra padalinti į mažas partijos sijas, kurių pakanka užpildyti vieną patiekalą.Lakštų paruošimas įšaldyti
  • Lapai įpakuojami į maisto plėvelę arba išdėstyti pakuotėse, po to išsiųsti į šaldiklį.Užšaldykite petražoles nedidelėmis dalimis

Related  Kaip virti kvepiančias sultis obuolių viryklėje?

Žingsnyje išdėstytų nuotraukų galite pamatyti, kaip žiemą užšaldyti petražoles. Jei nenaudosite žali, kad atšildytumėte ir pakartotinai užsidegtumėte, petražolės puikiai saugomos visą žiemą. Svarbu, kad klojimo metu paketai būtų kiek įmanoma švarūs, o lapų paviršiuje likę neužsikrėstų vandens, kuris geriausiu būdu galėtų neigiamai paveikti žaliųjų kokybę žemoje temperatūroje.

Siekiant spręsti apie drėgmės buvimą pakuotėse, gali atrodyti ir petražolės. Jei želdiniai nebuvo pakankamai išdžiūvę, atšildyti stiebai tamsiai žali, visiškai prarasto elastingumo, nuleidžiant. Kokybiška žaluma išlaikys išvaizdą ir tekstūrą.

Šaldytos žalumos naudojimasPanašiai pasitaiko ir petražolių šakniastiebiai. Jie plaunami, pašalinant mažus šaknų ir lapių liekanas. Apdoroti šakniastiebiai supjaustomi juostelėmis arba kubais, pavyzdžiui, žalumynai, džiovinti ir supakuoti į mažus maišelius. Tokie petražolės žiemą gali būti naudojami ruošiant sultinius, troškinius ir kitus karštus patiekalus.

Kaip užšaldyti petražoles žiemai: nuotrauka ir originalių būdų aprašymas

Kvepiančių kubelių paruošimasPraleiskite net mažą, bet visai krūva petražolių ne visada įmanoma. Ar aš galiu užšaldyti petražolių žiemai net mažesnėmis porcijomis? Taip, jei mes naudoti liejimo ledo, tada perkelti, plaunamos ir smulkiai pjaustytų petražolių po šaldymo virsta kvapnių kubeliai pildymo sriubos, troškinimui, karštos daržovės arba makaronų.

Naudojant šį paršelių paruošimo žiemą metodą, svarbu pasirinkti tinkamą lapų šlifavimo laipsnį.

Dėl kubelių smulkiai pjaustytų petražoliųJei naudosite maišytuvą, žalioji masė suteiks sultis ir taps mushy, bet ji puikiai užpildys ledo bako ląsteles ir užkels. Su rankiniu šlifavimu dalelės bus didesnės, bet kubo formavimas yra daug sunkesnis. Todėl, prieš fotografijoje, užšalti petražoles žiemai, naudojant šį metodą, reikės pasirūpinti, kad lapai būtų kuo mažesni. Bet kokiu atveju šis patiekalų priedas visiškai perteikia šviežių žalių skonį ir aromatą.

Kvepalai yra paruošti saugotiJei kubeliai norite išlaikyti beveik visi lapai po atsiskleisti stambiai pjaustytų žalia masė ląstelių turinį užpilkite šiek tiek vandens, arba geriau su tirpintu sviestu arba nerafinuoto alyvuogių aliejaus. Užšaldyti kubeliai puikiai taps skrudinta mėsa, koldūnai, ryžių patiekalai ir bulvės.

Jei pageidaujama, į mišinį galima pridėti kitų mėgstamų žolelių, pavyzdžiui, žalius svogūnus, smulkintus česnakus arba paprikas, raudonėlį ir baziliką.

Kubeliai iš šviežių žolelių asortimento

Derliaus nuėmimas žolelių aliejuje

Petrelių paruošimas naudojant saulėgrąžų aliejųPanašiai kaip ir žiemos petražolių gamybai taip pat reikia naudoti aliejų, bet jau įprastu rafinuotu saulėgrąžu. Taip, ir šaldytuvas šiuo atveju nereikalingas.

  • Žaliai, kuriuos jie nori laikyti, būtinai nuplaunami, nukirpdami visas sugadintas, išdžiovintas ir grubus lapų dalis.
  • Po to petražolės džiovinamos ir sumalamos.
  • Žaliai tankiai išklojami švariais stikliniais indais ir supilami aliejumi, kad tarp lapų nebūtų oro burbuliukų.

Related  Išlaiko mėlynių žiemą savo sultyse

Žuvies petražolės užpildytos saulėgrąžų aliejumiKai aliejus padengia petražoles, skardinės yra sandariai uždarytos ir siunčiamos į rūsį arba šaldytuvą, kur produktas bus laikomas nuo +1 iki + 8 ° C.

Kaip virti petražoles žiemai: receptas želatinimui

Sūdymas yra vienas iš seniausių būdų išsaugoti labiausiai gendančių maisto produktų savybes tuo metu, kai buitiniai šaldytuvai buvo tik sapnas.

Petreliai, sumalti druskaLabai mažai žmonių prisimena, kaip druskos pagalba žiemą laikyti šviežių petražolių. Nepaisant to, druska kaip natūralus konservantas puikiai išsaugo visas žalumyno savybes ir neleidžia kenksmingų mikroorganizmų vystytis.

Gerinimas, švarios, susmulkintos žolelės ir tarkuotų šakniavaisių daržovės. Pieno dalis iš daržovių žaliavų sudaro vieną valgomąją druską. Sudedamosios dalys yra sumaišytos ir išpilstomos į švarius stiklinius indelius, todėl sultys gali susidaryti, kai druska ištirpsta. Uždarytos talpyklos gali būti laikomos rūsyje arba šaldytuve, o prireikus kulinariniams tikslams naudokite sūrus petražolių.

Kaip sausas petražoles namuose

Džiovinimo žalumynai ir šakniastiebiai yra vienas iš efektyviausių žiemos paršavedžių paruošimo būdų. Visi mikroelementai ir vitaminai lieka galutiniame produkte, aromatas praktiškai nepasikeičia, o kartais ir tampa labiau prisotintas.

Paruošti žalią džiovinimąBe to, džiovintieji petražoliai nereikalauja specialių laikymo sąlygų, pakartotinai praranda svorį ir kiekį, palyginti su šviežiais, ir yra patogus naudoti. Prieš išdžiovinkite petražolę namuose, riebalai ir šaknys plaunami, atsargiai ir švelniai išdžiovinti. Po džiovinimo piktžolių ekstrahavimas, supuvusios ir šiurkščios augalo dalys nebebus įmanomos, todėl žaliavos bus iš anksto rūšiuojamos ir šakniastiebiai išvalomi.

Petražolių šaknis supjaustoma į plokštes ir džiovinamaŽaliąją petražolę galima džiovinti kaip visą lapą su drožlės viršuje ir atskirais mažais gabalėliais. Prieš džiovinimą šakniavaisiai supjaustyti plonais gabalėliais arba mažais kubeliais. Džiovinimo petražolių, taip pat kitų daržovių pasėlius, gali būti atviras, pagal mikrobangų krosnelėje, ar specialios džiovinimo krosnyje tinkleliu, esant ne didesnis nei 60 ° C. Jei oras yra karštas, kyla pavojus deginti žalias ir prarasti naudingas savybes. Nustatykite sausos žolės kokybę, kaip atrodo petražolės.

Jei iš pradžių žalia žolė įgijo gelsvai rudą spalvą, buvo pažeistas temperatūros režimas džiovinimo metu.

Džiovintos petražolėsKad drėgmės lapai ir šakniavaisių dalys prarandamos vienodai ir greičiau, kartais žaliavos atsargiai iškasamos. Kaip laikyti petražoles po džiovinimo?

Related  Kaip parengti ir naudoti prancūzų garstyčių

Sausi petražoliai laikomi sandariai uždarytuose induose.Proceso pabaigoje sausas petražoles supjaustyti stikliniais indais su sandariai uždarytais dangčiais arba maišeliais su vidiniu folijos sluoksniu. Toks pakuotė neleis, kad sausas produktas prarastų skonį ir įsisavintų drėgmę iš oro.

Kaip užšaldyti petražoles žiemai – video