agrovoloknom montážne kolíkyNedávno je čoraz ťažšie predpovedať počasie počas nasledujúcich dvoch týždňov. Neveríme meteorológom, ale nanešťastie neexistujú žiadne ďalšie orientačné body pre začiatok obdobia výsadby.

Náhle mrazy môžu ľahko zničiť sny o budúcej úrode, tak skúsení záhradníci vedia niekoľko osvedčených metód. Napríklad použitie dodatočných krycích materiálov.

plastové záhradné kolíkyRastliny pod agrovoloknom “prežiť” akýkoľvek mráz. Letní obyvatelia, ktorí nechcú organizovať samostatné mini-skleníky s spunbond, zvyčajne položia materiál na posteľ. V tomto prípade sú aglomeráty upevnené špeciálnymi plastovými kolíkmi.

Pomocou takýchto “karafiátov” je veľmi ľahké vytvoriť dieru, ale agrovolokno alebo film sa ďalej nezlomí. Kolíky sa zvyčajne predávajú v baleniach – najmenej 10 kusov. Internetové obchody v Rusku a na Ukrajine majú tiež kolíky vybavené ďalšími zámkami a lanovými krúžkami.
kolíky v online obchode na UkrajineMateriál, z ktorého sú vyrobené, “karafiáty” predpokladá celoročné používanie a neobmedzenú trvanlivosť. Na rozdiel od kovu, plast nehrozí ani sa nerozpadá ako strom. Špeciálne zárezy vám umožňujú pokrčiť kolík v požadovanej hĺbke. Balenie v domácich predajniach bude stáť okolo 150 rubľov.kolíky v online obchode Ruska

Podobný produkt je na webovej stránke AliExpress. Predajcovia z Číny tiež ponúkajú plastové kolíky na fixáciu poľnohospodárskych vlákien za relatívne nízku cenu. Vonkajšie sú výrobky takmer totožné, jediný rozdiel je absencia prstenca na viazanie lana. Dĺžka je 15,5 cm.
záhradné kolíky pre AliexpressŠesť “ohybov” na každom čapi poskytuje bezpečné ukotvenie – materiál bude doslova priviazaný k zemi a ani najsilnejší náraz vetra nenechá vaše rastliny bez prístrešia. Sada 10 produktov bude stáť o niečo viac – 190 rubľov (vrátane platených dodávok 45 rubľov).

praktické spoľahlivé upevneniePodľa recenzií je deklarovaná kvalita kolíka úplne v súlade s realitou. Zriedka sa vyskytujú problémy s doručením, pretože ostré hrany môžu roztrhnúť balíky a balík príde v strašnej podobe. Vo všeobecnosti kupujúci doporučujú tovar, ale vzhľadom na cenu a platené doručenie môžete pri objednávaní v ruskom online obchode ušetriť aspoň 50 rubľov.

Related  Fontána pre solárne poháňanú záhradu vyrobenú v Číne