húb v krajineTuristika na huby je jednou z najdôležitejších aktivít na konci letnej sezóny. Z dôvodu nedostatku času si mnohí zberatelia húb odopierajú sami seba lesné prechádzky a koše od najrýchlejšieho predajcu na diaľnici.

Zber bielej, lišty, fritézy a iných húb je celá veda, ale je ešte ťažšie ich pestovať na vlastnom pozemku. Záhradná “záhradná” záhrada na šesťsto dieloch vám prinesie zaručenú úrodu bez ohľadu na počasie, pretože všetky podmienky pre priaznivý rast si teraz môžete vytvoriť sami.

mycelium húbPrvým krokom k usporiadaniu “plantáže” je transplantácia mycélia. Metóda je pomerne namáhavá a je ťažké udržať mycelium neporušené a neporušené. Našťastie v ruských online obchodoch môžete kedykoľvek zakúpiť hotové mycelium.

Najobľúbenejšie je biela huba – najhodnotnejšia medzi jedlými bratmi. Odborníci odporúčajú vysadiť mycelium na mieste blízko ihličnatých a listnatých stromov. Doba siatia: najneskôr do polovice septembra. V prípade usporiadania vlastných “húbových plantáží” je potrebné mať trpezlivosť, po všetkej fruktifikácii bude až po roku.

biele hubové semenáMycelium bieleho húb bude stáť 150 rubľov. Podľa recenzií skúsených záhradníkov, ak sú splnené všetky podmienky, umelé mycelium prináša 2 až 5 kilogramov za sezónu.

semená húb na AliexpressNa stránkach AliExpress nájsť podobný produkt nie je ťažké. Výsev a proces pestovania “čínskych” semien si zaslúžia osobitnú pozornosť. Získať nakoniec kvety, ovocie alebo zeleninu, zobrazené v živých obrázkov, zatiaľ nebol jediný kupujúci. Cena za 100 ks. semená cepsov v balení – 44 rubľov.

Semená miesto mycelium – hlavná vec, ktorá vedie k úžasu po otvorení balíka. Bohužiaľ, “jedinečná” metóda kultivácie, ktorú vynájdú predajcovia zo Stredného kráľovstva, nefunguje. Semená sú viac ako tráva pre trávnik, a dokonca aj “bonus” vo forme semien čínskych fialových ruží na opravu situácie je nepravdepodobné, že bude môcť.

mycelium rôznych húbV tomto prípade zákazníci neľutujú peniaze vynaložené na objednávku, ale ich úsilie a čas. Recenzie jednohlasne neodporúčajú objednávať na AliExpress žiadne semená. Pre organizáciu umelého mycelia je lepšie zakúpiť mycelium v ​​jednom z domácich internetových obchodov. Sortiment zahŕňa substráty pre pestovanie húb, russula, ryzhikov, biele huby, poderezozovikov, olejové plechovky, podsinovikov a dokonca aj čierne hľuzovky.

Related  Záhradné kolíky z Číny

Kde kúpiť mycelium húb – video