avokados patiekalasAvokadas laikomas užkandžių vaisiais. Jis nėra valgomas, kaip apelsinai ar bananai, nes avokaduose yra apie 30% polinesočiųjų riebalų. Aztekai pradėjo auginti šį vaisių 3 a. Pr. Kr., Jie vadino avokadą “miško aliejumi”. Kai ispanai atvyko į Pietų Ameriką, jie vadino šią vaisių “aligatorių kriaušę” dėl savo raukšlėtos odos ir formos. Perskaitykite straipsnį: avokadų naudą ir žalą žmogaus kūnui!

Naudojant avokadą gaminant maistą

Dėl didelio avokadų riebalų kiekio jis naudojamas maisto ruošimui maistui padažams ir salotoms gaminti. Plačiai paplitęs avokado naudojimas yra ispanų, kubiečių ir meksikietiškų virtuvių. Garsiausias padažas, paruoštas naudojant avokadą – guakamolį.

Norėdami jį paruošti, jums reikės:

  • vaisių avokadas;
  • citrinų sultys;
  • cilindro;
  • česnakai;

Avokadai greitai oksiduojami ore, todėl jį reikia apibarstyti citrinos sultimis arba pridėti kitą rūgštį. Supjaustytas avokado vaisius dedamas į maišytuvą ir supjaustytas, kol supjaustoma. Tada į blykstę pridėti žiedlapių ir česnakų, taip pat druskos ir pipirų pagal skonį. Šios sudedamosios dalys taip pat yra žemės paviršiaus. Guacamole yra pasirengusi. Šiame padaže galite pridėti bet kokių prieskonių, pavyzdžiui, čili. Karštas padažas paprastai valgomas su traškučiais – nacionaliniu Meksikos užkandžiu.

Salotų paruošimas su avokadu

Avokadai taip pat naudojami salotų gamybai.

Salotos paruošimui skirtas avokadas turėtų būti subręstas, vaisiai neturi turėti rudos dėmės. Norėdami pasirinkti gerą vaisių avokadą, palieskite jį pirštu. Minkštimas turi būti elastingas ir greitai atstatyti pradinę formą.

Šio vaisiaus skonis puikiai tinka krevetėms. “Caper” taip pat pridedamas prie salotų. Jų sūris neutralizuoja nemalonius pastabas avokado skonio. Salotos pabarstyti citrinų sultimis.

Pagrindinis salotos spalvos akcentas bus kepamas bulgarų pipirai. Norėdami jį virti, orkaitė pašildoma iki aukščiausios temperatūros. Kepti pipirai išvalomi ir supjaustomi į ploną juostelę.

Salotos sumaišomos ir pagardintos alyvuogių aliejumi ir citrinų sultimis.

Related  Didėjančios Briuselio kopūstų paslaptys

Prisimink tris pagrindinius avokadų kepimo principus:

  • Jei ketinate kepti patiekalą per kelias dienas, galite nusipirkti nesugriebtą vaisių;
  • visada įpilkite citrinos sulčių į avokadą;
  • Avokadas gerai derinamas su jūros gėrybėmis.

Visi egzotiniai vaisiai importuojami į mūsų šalį nesubrendusį, todėl avokadą galima supakuoti į laikraštį arba nepermatomą popierių ir tris dienas palikti šiltame kambaryje. Iki atostogų dienos vaisiai bus brandinami ir bus paruošti vartoti.