Povedzte, prosím, ako sa starať o jazmínový polyantom doma? Pridajte sa k narodeninám kvitnúceho Bush, nechcete, aby zmizol kvôli mojim nesprávnym činom. Kde je lepšie dať hrniec a dá sa striekať? V našom apartmáne je v zime veľmi horúce.

jazmínový polyantómMedzi krytými kvitnúcimi rastlinami možno možno najzvláštnejšie nazývať jasmínový polyantóm. Jeho biele pretiahnuté zvony zasahujú svojou čistou farbou a jemnou vôňou (treba poznamenať, že neotvorené púčiky majú ružovú farbu). Poliantum sa líši od iných druhov jazmínu ich pomerne veľké rozmery a zložených výhonky: vnútorná strieľa jeho dĺžka je 2 m, a prirodzene všetky môžu pretiahnuť až do 10 m na dĺžku. Okrem toho, ker liana má zaujímavú formu listov – sú zvislé a pripomínajú listnaté lístie.

Jeho druhé meno “polyanthous” jazmínová poliantum získal pre bohaté kvitnutie – Bush februára je doslova posiate jemnými voňavými kvetenstvo, a sledovať možné túto podívanou až do polovice jari.

Starostlivosť o jasanový polyantóm doma je charakterizovaná niektorými špeciálnymi požiadavkami, bez ohľadu na to, že rastlina nebude schopná uspokojiť aktívny vývoj a bujnú kvitnú- ciu. Medzi nimi stojí za zmienku:

  • láska k svetlu;
  • požiadavky na vlhkosť a teplotu;
  • nuansy opustenia v odlišnej dobe odpočinku.

Úloha svetla na rozkvet polyantómukvitnúce polyanthus

Tak, že rastlina je dobre vyvinuté a kvitli hojne, že je nutné, aby vyzdvihnúť najjasnejšie miesto v miestnosti, ale je potrebné vziať do úvahy, že priame lúče by nemala klesnúť na kvet. Najlepšou možnosťou je západný alebo východný okenný parapet.

Aká je vlhkosť a teplota jazmínu?

Suchý vzduch v dome je hlavným nepriateľom polyantómu, z ktorého búch začína ublížiť a prestane kvitnúť. Je dôležité pravidelne sprejovať rastlinu, vrátane kvitnutia, ktoré pokrývajú kvety. Navyše, vedľa dal paletu s vodou a naliať štrk.

S ohľadom na teplotu (pokiaľ ide o vegetačné obdobie) jazmínu nenáročnú a dobrý prenos dokonca 25 stupňov pod podmienkou hojné a časté zavlažovanie s postrekom. Výnimkou je doba odpočinku.

Ako sa starať o polyanthus, keď spočíva?

Na rozdiel od jazmínu sambak potrebuje mnohokvetý jazmín čas odpočinku. So zimou sa blíži Bush dokonca začnú strácať svoje listy, a bolo teda nutné, aby sa pot v chladnej miestnosti s teplotou nepresahujúcou 12 stupňov, inak sa budúci kvet môže byť dlhé čakanie, ale keď aj kvetu, bude bud nebude stačiť.

Zalievanie pred “odpočinok” Bush začne postupne znižovať, a v zime sa vlhkosť pôdy zriedka. Rastliny, ktoré spánkujú v chladnej miestnosti, nie sú postriekané.

Ako často oplodňujete a transplantujete?mladý polyanthum

Kŕmenie polyantomu sa uskutočňuje iba počas vegetačného obdobia a používa sa na tento komplex minerálnych prípravkov. V zime hnojivá neprispievajú.

Mladé kríky sa transplantujú každú jar, mení sa pôda a váza. Vzorky dospelých stačia na to, aby prejdú raz za tri roky, a ak je kefka príliš veľká – stačí zmeniť hornú vrstvu zeme na čerstvú pôdu.

Hrniec pre polyantóm by mal byť malý – v tejto schopnosti sa vyvíja lepšie a kvitne.

Čiže jazmín potrebuje prerezávanie?

Polyanthus dobre reaguje na účes. Takže môžete “zabiť dvoch vtákov s jedným kameňom”:

  • udržať príliš aktívny rast;
  • stimulujú tvorbu mladých bočných výhonkov, na ktorých sa následne vytvárajú puky.

Tiež počas jarného a letného obdobia sú špičky vetvičiek pichnuté.

Tvorba kríkov a inštalácia podpory pre jazmínový polyantóm – video