silpnas orchidėjų lapų turgoriusOrchidėjų grožybė reikalauja šiek tiek daugiau dėmesio nei kitų gėlių. Visų pirma, tai yra tinkamų sąlygų auginimas ir tinkamos priežiūros teikimas. Jei nesilaikysite rekomendacijų, augalai gali susirgti ir mirti, nes jie yra labai jautrūs, ypač atsižvelgiant į laistymą.

Viena iš labiausiai paplitusių oromomanų problemų yra lapų vilkimas. Sveika orchidėja turi tvirtą, elastingą sočiųjų žalių spalvų lapą, drėgną. O jei gėlių lapai tampa vangūs ir minkšti, kaip bangavimas audiniu, tuomet reikia skubiai spręsti jo gaivinimą.

Orchidinės turgoros praradimo priežastys

Daugeliu atvejų orchidėjų lapai tampa minkšti ir įgyti būdingą struktūrą (padengtą giliais “raukšlėmis”) dėl drėgmės praradimo. Tačiau šios problemos priežastis gali veikti skirtingais veiksniais. Jei tik vienas ar keli apatiniai lapai išliauna, o likusi dalis turi gerą turgorą, tai yra visiškai natūralus procesas, todėl orchidėja išpjauna senus lapus.

Jei išnyksta visi lapai, turgoriaus praradimo priežastis gali būti:

  • pernelyg džiovinti dirvožemį (jei drėkinimas praleistas);
  • šaknų žlugimas;
  • perteklinė trąša;
  • per aukšta temperatūra;
  • storas puodas

Su natūralia mirtimi, su orchidėja, jums nieko nereikia daryti, kol lapai neišnyks, jis vis dar gali maitinti augalą. Laikui bėgant, pats lapas taps gelsvas ir sausas, bet tada jis gali būti pašalintas.

Kaip atkurti lapų turgorą?

Nuleidusi orchidėja, kuri ilgą laiką liko be drėkinimo sausoje žievėje, reikia gerai išvalyti ir padidinti oro drėgmę. Dėl to lapai reguliariai purškiami.

Jei laistymas buvo atliktas laiku, substratas ne išdžiūvo, tačiau lapai vis dar yra švelnūs, todėl orchidėja dėl drėgmės praradimo negali jiems drėgmės. Išsišakojusios šaknies sistema savo ruožtu sukelia daug ir dažnai laistyti.

Tokiu atveju būtina nuimti augalą iš puodo, pašalinti supuvusius minkštus šaknius ir persodinti į šviežią substratą. Jei šaknis yra supuvęs tik nuo krašto, bet jis turi sveiką pradžią, prieš nupiešiant sveiką audinį vietoj pjaustymo būtina nuplėšti tik pažeistą dalį. Tai nėra būtina visiškai iškirpti, nes ji vis dar gali maitinti orchidę.

Periodiškai būtina transplantuoti gėlę, nes arti puodelyje šaknys pradeda išeiti ir nebegali visiškai užtikrinti augalų drėgmės.

Atskirai verta paminėti vasaros laikotarpio vaidmenį orchidėjų vystyme. Optimali temperatūra gėlėms yra 25 laipsnių Celsijaus. Vasarą jis dažnai viršija šiuos standartus, ypač jei indas yra prie lango šalia stiklo, o dėl perkaitimo lieka. Skubiai orchidą reikia keisti vėsioje vietoje ir pabarstyti.

Kodėl lapai išlieka orchidėjose – video