autori amaryllis

Kúpil som amaryllis v obchode vo forme žiarovky a pilulky, urobil všetko podľa pokynov. Kvety vyrastali dlhé listy a kvety tridsať rokov. Jedna šípka s úžasnými farbami. A jeho listy nezomrú. A teraz znovu kvitne, uvoľnil druhú šípku, vyhodil ďalší list a staré nevysušili. Musím urobiť niečo so starými listami? alebo nechať kvetina žiť, ako chce, a nie do svojho života? Je to tak nádherné, že bude škoda, ak zomrie. Ďakujem vám za odpoveď.

Doma je z radu Amaryllis pestovaný iba jeden druh rastliny – Amaryllis belladonna (alebo krása). Jedná sa o veľmi teplomilnú cibuľovú rastlinu, ktorá netoleruje nízke teploty, preto rastie výhradne v byte. Ďalšie hybridné odrody amaryllis (foto) sa nazývajú hippeastrums, môžu byť vysadené v otvorenom teréne. Obe odrody sú navzájom veľmi podobné a niekedy je veľmi ťažké ich rozlíšiť. Hlavné rozdiely medzi rastlinami sú ich vzhľad a charakteristické črty kvitnutia.

Vlastnosti Amaryllis

Charakteristickou črtou amaryllis je to, že po skončení spiaceho obdobia rastlina prvýkrát vyhodí kvetinový hrot a listy sa objavia neskôr, keď kvety kvitnú. Plné listy sa tvoria až po uschnutí kvetenstva.

Okrem toho má amarylid nasledujúce charakteristiky:

  1. Žiarovka má tvar hrušky.
  2. Rastlina kvitne výhradne na jeseň.
  3. Počas kvitnutia sa rozkvitá dlhá kvetina, ku ktorej sú pripojené veľké kvety rôznych farieb. Kvety Amaryllis zriedka prekračujú priemer 10 cm.
  4. Cvetonos hustý, môže mať až 12 púčikov, ktoré vyžarujú sladkú arómu.
  5. V blízkosti žiarovky sa vytvára mnoho malých detí.

Na to, aby amaryllis užívala svoje kvety každý rok, obdobie kvitnutia musí nevyhnutne nahradiť čas odpočinku. Počas tejto doby bude závod odpočinok a obnoviť silu pred ďalšou sezónou.

Prerezávanie listov: či nie?

amarylis
Po rozkvete Amaryllis kvitne jeho kvet. Listy môžu zostať na chvíľu zelené, nemusia byť odrezané. Je lepšie nakŕmiť rastlinu niekoľkokrát a postupne ju začať pripravovať na zvyšok obdobia.

Related  Pestujeme rannú slávu: čas výsadby v zemi

Na tento účel, od augusta, postupne zmierňovať zalievanie, a po niekoľkých mesiacoch, vezmite hrniec v chladnej miestnosti (najmenej 10 stupňov tepla) a ne voda vôbec. Tak, časom, listy sami tiež vôľa, a potom môžu byť odrezať, a poslať žiarovku pre skladovanie.

Ak zalievanie pokračuje, a listy zostanú zelené. Ak existuje aspoň jeden “živý” hárok, doba odpočinku kvetu sa nevyskytne.

Prítomnosť zelených listov v rastline po kvitnutí môže teda naznačovať, že ide o hybridnú odrodu alebo dobu odpočinku. Samozrejme, je skutočne škoda, že teraz kvitne kvet a tiež kvitne. Autor by mal dať Amaryllis príležitosť na kvetinu a potom ju preniesť do pokoja.

V prípade, že rastlina nie je dovolené odpočívať, neustále sa zalievať, prípadne sa žiarovka vyčerpá a kvetina môže úplne zomrieť.

Rastúce Amaryllis – video