Povedzte mi, kedy môžem zmeniť narcisy po kvete? Mám celý les v dachi z 5 kríkov. Chcem omráčiť narcis trochu, inak sú veľmi zriedkavé.

narcisyNarcisy sa vyznačujú veľkou plodnosťou a vyžadujú pravidelnú transplantáciu, aj keď prvé tri roky života mladá žiarovka robí celkom dobre bez ľudského zásahu. V priebehu jedného alebo dvoch rokov po výsadbe, narcisy “budujú masu”, potom začnú kvitnúť a až do štvrtého roka života tvoria svoje vlastné deti. Ale od tohto veku je potrebné starostlivo sledovať kríky, aby ste neprehliadli moment transplantácie.

Kedy môžem začať transplantáciu?

narcisy zvädnutý

V priemere sa narcis transplantuje raz za 5 rokov, ale v niektorých prípadoch môže byť častejšie.

Ako môžete pochopiť, že rastlina potrebuje transplantáciu? Dôkazom toho sú takéto známky:

  • narcisy sa postupne “plazili” za miesto, ktoré odniesli a obsadili väčšinu kvetinového záhonu;
  • čisté kefy sa stávajú silné a zarastené;
  • doba kvitnutia klesá;
  • na kríkoch tvorili menej kvetinových stoniek.

Transplantácia narcisov po kvete môže byť vykonaná, keď dlhé listy sú žlté a strácajú ich elasticitu, to znamená, že padajú na zem (okolo júna). Počkajte, až nakoniec vysušia, nepotrebujú.

Ako správne transplantovať kvety?

vykopali narcisy

Po vyťažení žiaroviek je potrebné ich vyčistiť od zeme a nechať trochu zaschnúť v tieni. Potom opláchnite roztokom ružového manganistanu draselného (na prevenciu chorôb) a môžete ho ihneď vysadiť na nové miesto.

Ak z nejakého dôvodu pristáť ihneď po vykopaní žiaroviek nefunguje, môžu byť vysadené začiatkom jesene. Predtým uložte žiarovky na suchom a chladnom mieste.

Ako žiť žiarovky, záleží len na túžbe kvetinárstva. Môžu to byť buď pevné riadky, alebo skupinové výsadby. Bez ohľadu na umiestnenie výsadby na lôžku je potrebné venovať pozornosť nasledujúcim bodom:

  1. Hĺbka pristátia. V priemere je pre dospelú žiarovku až 15 cm, pre dieťa – až 10 cm. Ak je pôda veľmi ťažká, musíte rastliny naraziť bližšie k povrchu pôdy.
  2. Vzdialenosť medzi puzdrom. Polohovacie žiarovky by mala byť každých 10 cm. Môžete zanechať a dlhšie obdobie, ale nie tučný, inak pristátie porastie rýchlo a zagusteyut ktoré vedú k nedostatku kvitnúcich narcisov a degenerácie.

Related  Najlepšie zima-odolné odrody marhule pre strednú časť Ruska

Zasadené žiarovky musia byť hojne napojené. V budúcnosti sa môže zavlažovanie vykonávať iba v suchom počasí. S príchodom jesene je nová posteľ pokrytá mulčovou, napríklad listami alebo rašelinou.

Video o pestovaní narcisov