Aké kvety sú najlepšie na pestovanie trvalých trávnikov, ktoré nevyžadujú strih? Upozornite na kvety na trávniky, ktoré kvitnú celé leto a povedzte mi, ako si vybrať nenáročné rastliny, ktoré zdobia zelenú zónu chalupy?

kvetinové trávyVýber rastlín pre prímestskú oblasť závisí od mnohých faktorov. Hlavné – to je miesto, kde bude umiestnený trávnik (juh, východ stranu, v tieni pod stromami, alebo na slnečnej lúke), ak máte možnosť sa starať o trávnik a aký druh aranžmán, ktoré chcete mať vidieť sami.

Nenáročné trvalky

Ak budujete trávnik, ktorý nevyžaduje strih a každodennú starostlivosť – vyberajte pre semeno tie semená viacročných rastlín, ktoré budú kvitnúť po celú letnú sezónu. Takáto zbierka je nenáročná, odolná voči škodcom a rôznym chorobám, stabilne toleruje veľké množstvo zrážok a nepotrebuje pliesňovanie a dodatočné hnojenie hnojivami. Špeciálne vybrané zbierky takýchto kvetov môžu na trávnikoch rásť už niekoľko rokov bez toho, aby vyžadovali sezónnu tvorbu záhonov a ďalšie výsadby.

Výhoda celoročných kvitnúcich rastlín spočíva v tom, že majú odolnosť voči mrazu a prudký pokles teploty v mimosezóne. To znamená, že na jeseň nebudú musieť byť vysadené v hrncoch a skryté v priestoroch pred nástupom jari.

Možnosti nastavenia trávnika

Existuje niekoľko možností pre vytvorenie trávnika kvitnúcich rastlín:

  • Výsadba rastlín striedajúcich sa v obdobiach kvitnutia. Kolekcia pozostáva z niekoľkých druhov kvetov – primrosy (hojne kvitnúce na začiatku jari), letných kvetov a jesenných (Astilbe a čínsky asterický kvet až do prvých mrazov). Na lôžku je potrebné pestovať dúhovky a pivonky, ľalie, heřmánky a dahlia, gladioly a chryzantémy. Rôzne obdobia kvitnutia vytvoria živý farebný obraz krajiny.
  • Očkovanie poľných plodín, kvitnúce po celé leto – to je anglické ruže, nechtíka, sirôtky, delphinium, dianthus Chinese, pole sedmokráska, Rudbeckia, Gypsophila.
  • Tvorba zmiešaných záhonov. Jedná sa o kompozície z rastlín rôznej výšky, kríkov, tráv, tráv a lezenie trvaliek. Pre integrované pestovanie rastlín, ktoré kvitnú počas letnej sezóny, ideálne sú také nenáročné trvalky ako lupiny, karpatský zvon, delfínia a čínske klinčeky.

Related  Choroby begónií, ich liečba

Niekoľko pravidiel pre vylodenie a starostlivosť

Výberom kvety pre trávniky, ktoré kvitnú celé leto, nezabudnite, že pri usporiadaní záhonov budete musieť dodržiavať niektoré pravidlá:

  1. Rastliny sa dopĺňajú iba v tých prípadoch, keď majú rovnaké podmienky na pestovanie a pestovanie;
  2. Vypočítajte počet semien tak, aby kvety a trávy vyplnili celý trávnatý priestor;
  3. Vzdialenosť medzi sadenicami musí prísne vyhovovať odporúčaniam pre výsadbu;
  4. Pri výbere farieb zvážte stupeň osvetlenia oblasti pod trávnikom (v tieni, fialkách, periwinkle, vlčie maky, čistenie)
  5. Uistite sa, že všetky rastliny sú rovnako náročné na frekvenciu a stupeň zavlažovania.

Navyše dávajte pozor na výšku stonky dospelého rastliny. Vysoké kvety by mali byť zasadené na trávnik pod stenou domu alebo plot, malé – bližšie k chodníkom.

Aby vaše vyvolené rastliny kvitli celé leto, nezabudnite na pravidelné zavlažovanie. Ak je trávnik na otvorenom slnku – prevzdušňujte skoro ráno alebo pri západe slnka.

S príslušným výberom rastlín a správnou starostlivosťou o ne, dostanete skutočné kvetinové majstrovské dielo. Trvalky rastliny rastú veľmi rýchlo a po 2 – 3 rokoch bude možné pestovať nové rastliny, rozkvitajúce iné rohy predmestskej oblasti.

Kvety pre trávnik (video)