Povedzte mi, ako pripraviť a aplikovať hnojivo z trávy s vodou v bareli? Počul som, že také kŕmenie je veľmi užitočné pre záhradné plodiny.

tráva v hlaveTekuté hnojivá z buriny sa stávajú skutočnou hůlkou – pomoc pre záhradkárov. Nevyžadujú absolútne žiadne finančné investície, pretože na stavenisku je vždy veľa trávy a už dávno je známe, aké výhody majú takéto hnojenie. Zelená hmota sa dobre prechádza pod vplyvom slnečného žiarenia a výsledkom je prirodzené organické hnojivo z trávy s vodou v bareli, ktoré je rýchlo absorbované rastlinami a doplňuje zásoby dusíka.

Príprava bylinných hnojív

pripravená na infúziu

Hnojivo z trávy je najlepšie pripravené vo veľkom bareli (200 litrov), najmä ak je plocha plantáží pomerne veľká. Niekoľko vedier však postačuje na kŕmenie niekoľkých rajčiakov.

Odporúčaná infúzia v plastovej nádobe. Ak to nie je možné, žehlička môže byť pokrytá hrubým filmom.

Na prípravu kvapalných hnojív vhodných pre akékoľvek rastlinné zvyšky: skosená tráva na trávniku, plevel buriny alebo zberané vrcholy. Musia sa najprv mierne roztrhnúť (rýchlejšie sa rozložiť) a vložiť do nádoby. Ak sú “suroviny” dostatočné, naplňte hlavne úplne alebo polovicu. Potom nalejte vodu tak, aby úplne pokryla trávu a trochu viac zhora. Nezabudnite zakryť a odísť na slnečné miesto kvasenia.

Čas prípravy hnojiva závisí od počtu zložiek, no, počasie. Čím viac trávy a menej slnka, tým dlhšie sa rozloží. V priemere infúzia dozrieva asi týždeň av horúcom letnom období ešte menej.

Na urýchlenie procesu fermentácie sa odporúča pridať malé dusíkaté hnojivo: nie viac ako 3 litre toaletného odpadu alebo 1 polievková lyžica. l. karbamid (na veľký sud s objemom 200 litrov).

Hotové hnojivo bude mať charakteristický zápach, na povrchu sa objaví veľa bublín (oxid uhličitý) a samotná kvapalina získa farbu kalu. Odporúča sa, keď ho používate, nechať niekoľko vedierok infúzie na dne valca ako štartér pre ďalšiu dávku hnojiva.

Related  Pestovanie sadeníc delfínia: kedy a ako zasiať semená

Použitie hnojív z trávy

zalievanie

Infúzia získaná v dôsledku fermentácie má vysokú koncentráciu, takže bude potrebné riediť vodou v pomere 1: 1. Pracovný roztok možno použiť:

  • na jesenné zavlažovanie záhrady za účelom prípravy pôdy pre nasledujúcu sezónu;
  • pre horné obliekanie záhradných rastlín počas vegetačného obdobia, keď potrebujú dusík.

Záhradné stromy a kríky sa odporúčajú na hnojenie kvapalnými bylinnými hnojivami až v neskorom jeseni, pretože v lete ich nepotrebujú dusík.

Príprava tekutých hnojív z trávy, video