Na jar plánujem pestovať množstvo sadenice. Jeden priateľ mi povedal, že môžete šetriť na poháre. Povedz mi, ako si vyrobiť poháre na sadenice ručne?

Všetci farmári vedia, že letná sezóna si vyžaduje finančné investície. Tu je potrebné kupovať semená a sadenice. Predpokladajme, že sadenice môžu byť pestované samy. Ale opäť vzniká otázka – ako rásť? Ak chcete nakupovať špeciálne poháre na sadenice, je tiež nákladné, najmä ak sa plánuje rásť vo veľkom meradle. Takže v tomto štádiu je možné značne ušetriť – vyrobiť poháre na sadenice sám. A materiál nie je nutné kúpiť – doma sú vždy staré noviny, plechovky, fľaše, obaly, film. A v zime bude lepšie, ako sa ocitnúť.

Materiál na poháre na sadenice

tetrapakov

Ako surovina môžu byť hotové kontajnery a improvizované prostriedky, a to:

 1. Kartónové krabice z džúsu alebo mlieka, malé (pre jednu sadenicu) a veľké (nakrájajte a zasadzujte sadenice do skupín).
 2. Veľké plastové poháre z mliečnych výrobkov (v malých pohároch z jogurtu pre sadenice miesto nebude stačiť).
 3. Jednorazový riad (okuliare).
 4. Použité fľaše sú pod vodou alebo fľašou (s nimi prichádzajú rovnaké ako s lepenkovými krabicami).
 5. Banky z cínu, v ktorých sa nachádzalo konzervácia alebo pivo.
 6. Kartónové krabice (napríklad krabice na topánky) slúžia tak na pestovanie, ako aj na palety.
 7. Valec z kotúča toaletného papiera (môžete nechať za sebou alebo kvôli pohodliu vytvoriť štvorec).
 8. Šálky papiera (noviny alebo WC).
 9. Šálky filmu.

stakan-iz-Rulon

Keďže pripravený kontajner už môže byť použitý, zastavíme sa v posledných dvoch bodoch vyžadujúcich účasť osoby.

Papierové poháre na sadenice

Na výrobu papierových pohárov potrebujete priamo papier (noviny, časopisy) a polotovar (sklenenú podložku) skla. Ako polotovary sa používajú nasledovné:

 • frézovaná plastová fľaša so slučkou na dne (s cieľom uľahčiť vytiahnutie obrobku z vyhotoveného skla);
 • konzervovaná plechovka na vrchu.

Related  Keď adenium začne kvitnúť a čo to potrebuje?

osnova-stakana-butylka

Z papiera nakrájajte pásy s dĺžkou až 40 cm a šírkou 20 cm. Zabaliť im základ pre sklo, aby papier presahuje okraj centimetrov až 5. Potom, vyčnievajúce hrana pod a robiť na dno pohára. Teraz môže byť základňa starostlivo vytiahnutá a samotný pohár na trvanlivosť musí byť upevnený pomocou sponiek na papier alebo lepený spolu s lepidlom. Hotovo! Zostáva len vylievať pripravenú pôdu a môžete sadiť sadenice. Ak používate toaletný papier, predtým sa navlhčí a potom dobre vysuší.

bumazhnyy-stakan

Výhodou papierových kelímkov je to, že môžu byť zasadené do krajiny spolu s sadenice počas rastu papiera sa rozloží a nebude zasahovať do rastu koreňového systému.

Celofánové poháre

stakan-iz-plienky

Takéto poháre sú vyrobené s použitím rovnakej technológie ako papierové, ale pri starostlivom používaní budú slúžiť viac ako raz. Na to sa pásy fólie skrúcajú do valca a dno a steny zaisťujú pomocou zošívačky.

Môžete to urobiť ešte jednoduchšie a kúpiť veľkoobchodný celofán kulechki na balenie. Okamžite sa naplnia zeminou a umiestnia sa do krabice na stabilitu. Takéto vrecká sú predbežne prepichnuté zospodu, aby sa zabránilo stagnácii vlhkosti.

Viac informácií o tom, ako vytvoriť poháriky na semenáčky, nájdete na videu: