V minulom roku bola v chate vysadená nová záhrada. Všetky sadenice sa začali, niektoré však neprežili zimu. Predávajúci, od ktorého sme ich kúpili, hovorí, že to môže byť spôsobené nedostatkom jesenného kŕmenia. Povedzte mi, aké hnojivá prinášajú na jeseň pod ovocnými stromami? Plánujeme obnoviť straty novými stromami a nechceme, aby zomreli.

jesenné záhradné dresingKaždý vie, že používanie hnojív pre záhradné a záhradné plodiny je hlavne na jar. Ale nezabudnite na jesenné kŕmenie, najmä ovocné stromy. Aby mohli prežiť bez straty, je potrebné nasýtiť záhradu živinami. Navyše, vďaka jesennému hnojeniu na jar budú viazané viac vaječníkov, čo bude mať pozitívny vplyv na výnosy. Silný a zdravý strom, ktorému chýbajú užitočné mikroelementy, úspešne prežije zimnú zimnú sezónu a na jar oslaví dobrú úrodu.

Na jeseň pod ovocnými stromami je možné priniesť takéto hnojivá:

 • organické;
 • minerálne;
 • komplexný vrchný obväz.

Okrem toho je veľmi užitočné pokropiť kmeň stromov v blízkosti kmeňov stromov s popolom z výpočtu 0,5 – 1 vedierok pre jeden dospelý strom s ďalším kopaním pôdy. Popol nielen doplňuje zásoby stopových prvkov, ale zabraňuje pôde a zlepšuje jej štruktúru.

Organické pre stromy na jeseň

humus

Jedným z najdostupnejších hnojív pre záhradu sú ekologické, hlavne ak existuje dcérska farma. Napríklad trus vtákov v prítomnosti kurčiat nevyžaduje absolútne žiadne náklady, ale obsahuje mnoho užitočných látok.

Je tiež dobré vytvoriť také komponenty ako:

 • humus;
 • kompost;
 • rašelina.

Po aplikácii hnojív musíte vykopať zem. Norma závisí od veku kultúry: mladé stromy budú mať dostatok a 1 vedierko a pre dospelých budete potrebovať 5 vedierok.

Podzimné minerálne hnojenie pre záhradu

síranu draselného

Od minerálnych hnojív až po ovocné stromy sú potrebné:

 1. Prípravky draslíka (síran draselný, chlorid draselný, kalimagnézium).
 2. Fosfátové prípravky (superfosfát, dvojnásobný superfosfát).

Hnojenie obsahujúce dusík v jesennom období sa nemôže uskutočniť, aby nevyvolalo rast (v zime takéto vetvy zomrú bez dozrievania).

Integrovaný jesenný vrchný obväz

hrdina jesene

Pre vyššiu efektivitu odporúčajú skúsení záhradníci použitie komplexných aplikácií minerálnych prípravkov.

Related  Výkonný šarlátový pohľadný gladiolus Traderhorn

Hotové hnojivá s vyváženou kompozíciou sa nachádzajú v každom špecializovanom obchode. Nie je zlé tieto lieky fungujú:

 • “Ovocie”;
 • “Jesenné komplexné hnojivo” z obchodnej značky Hera;
 • “Hnojivo pre ovocné stromy” z ochrannej známky Alliance.

 Správny čas na jesenné obväzy

Oplodnenie ovocných stromov nevyhnutne pred mrazom príde. Na zmrznutom povrchu sa látky jednoducho nedokážu dostať k koreňom. Je veľmi ťažké uviesť presný dátum, pretože každý región má svoje vlastné podnebie. V niektorých z nich prichádza skoro ráno a kŕmenie by sa malo uskutočniť koncom septembra. V iných, s neskoršou zimou, môže byť postup odložený na koniec októbra. Záhradkári sa preto musia zamerať na klimatické vlastnosti svojho regiónu.

Jesenné kŕmenie záhrady – video