Dobré popoludnie! Kúpili pred 7 rokmi, dve jablone, Antonov, tri roky (ako sme to povedali). Ešte nikdy nekvitli! Čo sa deje? Oplodnené, odrezané, postriekané, to jednoducho nebolo! Pomoc, prosím!

jabloň nekvasneMajitelia záhradných pozemkov niekedy čelia takému problému, že vysadili stromy, vrátane jabloní, dobre rastú, dávajú nové výhonky, ale nekvasia. Niekedy to závisí od konkrétnej odrody, pretože niektoré druhy začnú prinášať ovocie už 6-7 rokov po výsadbe. V iných prípadoch môžu byť stromy vysadené na lokalite s vysokým polohou podzemných vôd a aktívne produkujú iba vegetatívne púčiky. Ale v prípade, že web je zvolená správne a jablko na podmienkach po dlhú dobu, že je čas ku kvetu, ale dôsledne neurobí, bude musieť použiť ju ako štandardné a “tajné” techniky záhradníka.

Mimochodom, niektoré metódy sú dosť nezvyčajné a dokonca aj agresívne, ale podľa vyhlásení odborníkov sú tieto metódy špecialistov veľmi účinné.

Ak chcete kvitnúť jabloň, môžete použiť jednu z nasledujúcich metód:

  • upraviť režim kŕmenia;
  • vykonať tuhé prerezávanie;
  • zmeniť tvar koruny;
  • Zaobchádzajte s tenkým črevom, aby ste zastrašovali strom;
  • hlboké kopanie kruhu v blízkosti kmeňa pozdĺž obvodu.

Zmena tabuľky

Ako viete, hnojivá obsahujúce dusík prispievajú k aktívnemu rastu mladých výhonkov. Samozrejme, že je to dôležité aj pre mladú záhradu, takže jablko nezačne tuk na úkor kvitnutia, mali by ste minimalizovať hnojenie dusíkom.

prerezávanie

prerezávanie jabloní

S každoročným nárastom o 10 cm je potrebné jablko jednoducho zastaviť. Na začiatku marca skrátite všetky vetvy bez toho, aby ste ovplyvnili ovocie, ak nejaké.

Korunná zmena

zmena sklonu vetvy

Vetvy jabloní majú vlastnosť rastu vertikálne. Ak strom nechce kvitnúť, musíte mierne zmeniť jeho korunu a preložiť spodné 4 vetvy (môžete a päť, v závislosti od veľkosti stromu) do vodorovnej polohy.

Na jeseň na vybraných odvetviach spojiť tehly alebo iný ťažký náklad. Prípadne môžete posunúť kolíky do zeme, ohýbať vetvy a pevne ich pripevniť k podperu. Výhonky jabloní sú pomerne pružné a s opatrným postupom sa nerozpadnú a budúci rok strom sám prijme navrhnutý tvar a vetvy zostanú v tejto polohe aj bez zaťaženia.

Vetvy sa musia ohýbať pod uhlom čo najbližšie k 90 stupňom od hlavného kmeňa.

Ako vydesiť jabloň?

Použitie takejto radikálnej metódy ako zastrašovania je úplne opodstatnené, pretože je prirodzené, že strom sa pred strachom zo smrti snaží zanechať potomkov.

Related  Zasadenie trávnika ručne bez buriny nie je jednoduché, ale možné

Môžete vydesiť jabloň s:

  • odstránenie malého pásu kôry z kmeňa;
  • urobiť rezy na kôre nožom;
  • vedenie niekoľkých hrdzavých nechtov do kufra.

Zrany z noža by mali byť zakryté záhradnou omáčkou.

Zrazená železo sa odporúča pochovať pod stromom, ak má pôda nedostatok tohto stopového prvku, čo tiež spôsobuje neochotu kvitnúť.

Invázia koreňového systému

Podľa všetkých pravidiel sa kopanie kruhu v blízkosti kmeňa vykonáva povrchne, bez ovplyvnenia koreňov. Ale v prípade, že jablko nechce kvitnúť, máte malú škodu a koreňový systém: vykopať hlbokú drážku okolo obvodu stromu (asi 2 metre od kufra), bez toho aby došlo k odchýlenie sa od rozsahu koruny. To stimuluje vývoj vláknitých koreňov a kladenie generačných púčikov.

Vedecký spôsob, ako urobiť jablkový strom s ovocím, video