Veľmi rád popínavé rastliny, a každý rok sa snažia objaviť v kvetinárstvach, nové položky dať. Zasadil som ich v blízkosti dreveného altánku av lete ich tu tvoria tieň. V tomto roku má vrece zoznámiť ešte s farbami detstva, že moja babička s názvom “twisted mladý pán” – oni ju vždy rástli pozdĺž plotu a krásny omotal okolo neho. Ale oni nie je špeciálne rastlín, semená boli vysadené z roka na rok. Povedzte mi, kedy môžem vysadiť ľadovce na otvorenom pozemku?

ranná slávaIpomea je jemná rastlina liana z rodiny chrličov s veľmi silným charakterom. Prečo je to tak? Áno, pretože vo vzhľade tenké dlhé vetvičky, ktoré sa časom navzájom prepojené, že sa stanú ako lano, a ich holými rukami už ich nemôžete vziať. Na jar iba výhonky pomáhajú záhradníkom vyrovnať sa s rezaním suchých zvyškov. V rovnakej dobe je ranná sláva jednou z obľúbených rastlín. Je široko používaný na ozdobenie altánov, plôch a tiež na skrytie nevzhľadného rohu na mieste, vďaka jeho bohatému kvitnutiu. Veľké kvetenstvo najrozmanitejšej farby vyzerá jednoducho úžasne.

Lianatový kvet je ľahko rastúci. Čas, kedy je možné vysadiť glazúru na otvorenom teréne, závisí od spôsobu vysádzania. Bindweed, ako sa nazýva aj kvetina, sa dá vysadiť na záhon:

  • semenami naraz;
  • sadenice.

Bez ohľadu na to, ktorá metóda sa používa, by sa semená mali namočiť pred výsadbou – čo urýchli vznik semien a tým aj samotný kvitnutie.

Kedy pestovať semená na záhrade?sejba semien

Ipomea je veľmi teplomilná kvetina a netoleruje nízke teploty. Sejba semien by sa nemala spustiť predtým, ako hrozia opakujúce sa mrazy, a krajina sa dobre zohreje. Zvyčajne sa to stane v polovici mája.

Predem namočené semená by mali byť umiestnené v plytkých dierach na 2-3 kusy v každom z nich a ľahko posypané zeminou. Ak všetky semená vystúpia, môžu sa odstrániť slabšie zárodky, jemne ich odrezať (bez trhania).

Kedy pestovať semená na sadenice?Ipomské sadenice

Ak chcete získať sadenice, semená sú zasiate pred – v strede alebo na konci marca. Potom v máji na posteli bude možné vyrobiť hotové kríky.

Transplantácia sa musí vykonať metódou prekládky, aby sa nepoškodili krehké korene.

Proces rastúcich sadeníc Ipomoea sa v žiadnom prípade nelíši od iných rastlín. V plytkých miskách nalejte výživné svetlo substrát, dať na semená (predtým nasiaknuté a opuchnuté) a posypané zemou. Silne nie je potrebné prehĺbiť, je to dosť a 2 cm. Rozstrekujte zem z postrekovacej pištole hojne a pokryte nádobu fóliou alebo pohárom na udržanie skleníkového mikroklímu.

Related  Ako správne vytvoriť trávnik na hlinenej pôde?

Pri procese klíčenia pravidelne vetrojte skleník. Keď sa výstrely objavia, odstráňte fóliu a umiestnite sadenice na svetlý okenný parapet. Keď sa vytvorí niekoľko skutočných letákov, kríky sa rozrežú do samostatných pohárov.

Aby sa sadenice rozvíjali aktívnejšie, odporúča sa každej rastline umiestniť malú podperu (napríklad tenké drevené kolíky).

Video o výhodách a nevýhodách výsevu Ipomských semien na otvorenom teréne