Tento rok som nevidil, ktoré dúhovky boli vysadené. Neprihnuli sa, hoci listy boli zelené a púčiky boli zviazané, ale potom zmizli. Blízky prišiel a pozrel sa a povedal, že to bola všetka chyba múky. Povedzte mi, aký druh škodca je to a ako spracovávať dúhovky z dúhovky? Stále chcete počkať, kým kvitne budúci rok.

letí v kosatkáchIrisy sú vo všeobecnosti celkom nenáročné, takže ich možno vidieť takmer na každom mieste. Avšak tieto krásne kvety nie sú menej škodlivé pre škodcov ako kvetinárstvo. Jedným z týchto škodlivých hmyzu je dúhovka lietať. Aj keď je to malé, ale škoda je skvelá, a čo je najdôležitejšie, ak sa muška neidentifikuje a nezničia v čase, bude veľmi ťažké sa ho zbaviť, pretože stále viac takýchto škodcov ročne.

Ako je možné porozumieť tomu, že lietať “usadil” v dúhovke?

iris fly

Teplé jarné dni prispievajú nielen k skorému kvetu dúhov. Bolo to vtedy, keď už boli na kroviach vytvorené púčiky a objavila sa dúhovka, ktorá vyzerala ako obyčajná muška. Na začiatku mája preniká do púčiku a žije tam až do párenia, kŕmenie mladými, ešte neoznačenými okvetnými lístkami.

Vo vedeckej literatúre tohto škodcu možno nájsť pod názvom “dievča dúhovky”, čo je úplne v súlade s jeho charakterom.

Hmyz opustí púčik potom, čo vloží vajíčka. V priebehu času sa z nich objavujú malé, bielych modrých lariev, ktoré “zjedia” pupienku zvnútra. Tak sú kvetenstvo vo fáze rozkvitania a bez otvárania suché, z vonku vysušujú a vnútri – rozpadajú.

Najnepríjemnejšou chvíľou je, že larvy z púšte spadajú pod krík, kde perfektne zimujú, kuknú a na jar budúce mladé muchy opäť napadajú dúhovky. Ak nechcete zlomiť tento bludný kruh, kvitnutie duhov nie je vôbec viditeľné.

Ako spracovať dúhovky z dúhovky?

larvy múky

Aby sme sa zbavili škodcov, je potrebné na začiatku jari ošetriť rastliny insekticídmi:

  • posypať samotné dúhovky;
  • zbaviť zem pod kríkom.

Nie je zlé dokázané v boji proti mučeniu také lieky ako Aktara, BI-58, Confidor, Mosplan.

Druhá doba kvetov je ošetrená po výskyte stoniek, ale pred tým, ako sú púčiky namaľované. A ak ešte zostanú pár múch, potom tie puky, v ktorých sa usadzuje a kladie vajcia, musíte roztrhnúť a spáliť. To pomôže zabrániť vzniku novej generácie.

Related  Lemové hnojivá na deoxidáciu pôdy

Uložte dúhovky z dúhovky – video