Povedz mi, aký je kvet inkarnácie Delaway Snoutop? Tento rok som kúpil niekoľko koreňov na predaj, predávajúci ma ubezpečil, že rastliny sú veľmi krásne kvety, ale zatiaľ som nevidel kvetenstvo. Existujú nejaké rysy kultivácie tejto inkarnácie?

robiť snowboardZďaleka za nebeskou krajinou prišla k nám krásna inkarnácia. Táto rastlina je klasifikovaná ako rodina bignónia a väčšina jej druhov rastie vo voľnej prírode. Existujú však aj také odrody, ktoré sú prispôsobené na pestovanie záhrad. Jedným z nich je vtelenie Delaway Snoutop.

Incarnville sa často nazýva záhradným gloxinium pre podobnosť kvetenstva s touto rastlinou.

Popis odrodykvetenstvo kvetenstvo

Skupina druhov zastúpený Incarvillea Delaveya srednerosloe trvaliek puzdro, ktorého výška nepresahuje 60 cm. Letákov tieto trvalky sú podlhovasté (celková dĺžka lamina dosiahne 20 cm) a špicatý hrot, a mierne sa podobajú papradie listy.

Na dlhých tubulárnych stopkách v lete sa rozkvitajú krásne veľké kvetenstvo s priemerom až 6 cm vo forme zvončekov so žltým tubulárnym stredom. Rozmanitosť snehu sa vyznačuje jemnou bielou farbou pukov. Kvitnúca doba trvá nie viac ako 1,5 mesiaca a potom začnú dozrieť semená.

Zvláštnosti pestovaniasemeno

Incarville, s správnym prístupom, nebude pre záhradkárov spôsobovať veľa ťažkostí. Najdôležitejším momentom je vybrať pre ňu správne miesto, vedené tým, čo sa jej nepáči, a to:

  • zmenky;
  • nadmerná vlhkosť v pôde;
  • hlboký tieň.

Vychádzajúc z toho, usadiť jemnú krásu nasleduje v dobre osvetlených oblastiach, chránené pred nárazmi studeného vetra a na ktorých vlhkosť nezostáva. V penumbra, kvetina je tiež schopná prežiť, ale je nepravdepodobné, že vidí jej plný-fúkané chic kvitnú tam.

Čo sa týka pôdy, všetky druhy inkarnia preferujú úrodnú a ľahkú pôdu. Chudobná pôda by sa mala predhnúť pridaním organických a minerálnych prípravkov. Nezabudnite na dobré drenáž, dávať dno otvoru pri výsadbe rozbité tehla.

Všetky odrody reprezentujúce Delawei incarnylum (vrátane Snowtep) sú charakterizované nízkou zimnou odolnosťou a vyžadujú dodatočné krytie na zimu. Môžete tiež vykopať rastlinu na jeseň a previesť hľuzy na zimu na chladnom, suchom mieste.

Starostlivosť o rastúcu kvetinu sa nelíši od pestovania ostatných záhradných rastlín a zahŕňa pravidelné odstraňovanie buriny v kvetinovej záhrade a napájanie. Stojí za zmienku, že záhrada gloxinia si zachováva rovnaký postoj k “vodným procedúram” ako kvet v miestnosti: netoleruje nadmerné namáčanie a rýchlo hnije.

Prehľad videa odrôd incarvillya

Related  Čo robiť, ak dospelý jabloň nekvitne