Povedzte mi, čo je Spire Japanese Darts Red? Môže byť vysadený v tieni a mal by sa odstrániť rastlina? Videl som od priateľky šikovný kebus práve v čase kvitnutia a chcel som to isté.

spirea šípky červenéMedzi rôznymi typmi japonský Spiraea stupňa Šípky Red je možno jeden z najkrajších, si tiež zaslúžia pozornosť, pretože nádherné kvitnúce mnoho kvetenstvo kvitnú jeden po druhom, a to trvá dlhú dobu. To je dôvod, prečo je táto odroda populárna medzi kvetinármi, okrem toho je ľahké pestovať liehoviny, pretože charakter je jednoduchý a absolútne nenáročný.

Popis odrodykvetenstvo spiru

Darts Red je kompaktný ker s pomerne skromnou veľkosťou:

  • celková výška nepresahuje 1 metr (najčastejšie na kvetinových záhonoch sú výšky spirae od 60 do 80 cm);
  • priemer puzdra je približne rovnaký.

Výhonky sú rovné, ale dobre sa rozvetvujú, vďaka ktorému je korunka kríža veľmi hustá a takmer bez lúmenov. Na vetvách jeden po druhom sú predĺžené malé listy s ostrým hrotom a hrubými čiarami pozdĺž okraja listovej dosky. Špirála rastie nie veľmi rýchlo – za rok sa zdvihne maximálne 15 cm.

Je pozoruhodné, že mladé vetvičky a listy sú namaľované červenkastou farbou. V priebehu času zmizne odtieň.

Na začiatku leta sa transformuje spiraa: celý kebus je pokrytý veľkými kvetenstvami pozostávajúcimi z malých kvetov od tmavo ružovej až po svetločervenú. Sú vytvorené na vrcholoch mladých konárov, ktoré sa objavili v súčasnej sezóne. Kvety Šípky Červená dlho, až do konca leta.

Niekedy Japonský spirea môže kvitnúť už druhýkrát, zdobenie kvetinový záhon do októbra, s ružovým červenej farby ale nezmizne na konci kvitnutia, a zostáva rovnaká nasýtený.

Zvláštnosti pestovaniaspirea Bush

Rovnako ako väčšina druhov liehovín, odroda Dart Red uprednostňuje slnečné miesta: tam sa nasýtená farba prejavuje v plnej sile. Pri sadení v tienisté časti toho istého záhon ker bude tiež rásť a dokonca kvitnú, ale z nedostatku svetla vyblednuté kvety bude, a to vetvičky budú čerpané.

Related  Ako na jar vytvoriť astilbum

Pokiaľ ide o pôdu, to je najlepšie pestovať Spiro v úrodnej a vlhké pôdy, ale chudobné na živiny a vlhkosť je schopný prežiť na Zemi, ale bude pomalší.

Vzhľadom k tomu, krovy rastú svieži, pri výsadbe medzi nimi, nechajte vzdialenosť najmenej 40 cm.

Skoro na jar sa snaží podnecovať aktívnu kvitnúce Spiraea odporúčanú úrodu, opúšťať výhony až 30 cm. Winters Šípky Red bezstratový, dobre presúva tuhé mrazy.

Video o pestovaní spire Darts Red a jej ostatných odrôd