Jeden priateľ mi raz povedal, že vodu jej kvety s roztokom založeným na chlebovej kôry, aby mohli rásť rýchlejšie. Povedzte mi, ako vyrobiť a použiť hnojivo z chleba pre rastliny vo vnútri?

Čo milovník kvetov neplánuje vidieť svieže, kvitnúce rastliny na parapetoch? Takže kvetinárka sa snaží, putuje po kvetináčoch pri hľadaní univerzálnych hnojív, aby mohli pestovať kvety a zachrániť sa pred chorobami. Ale aj v dávnych dobách, keď neboli žiadne drogy, hnojenie bolo vykonané nezávisle s použitím potravinového odpadu.

A teraz v každom dome budú určite nevyužité krusty chleba po večeri alebo večeri. Samozrejme, môžete ich kŕmiť svojimi domácimi miláčikmi, alebo môžete vyrobiť dobré hnojivo pre izbové rastliny z chleba.

Chlieb ako hnojivo

chlieb

Hnojivo založené na chlebe sa široko využíva pri pestovaní rôznych plodín. Jeho pôsobenie je založené na kvasinkách, ktoré tvoria chlieb. Kvasinky obsahujú rôzne minerály, organické železo, mnoho živín a tiež rastové stimulátory. V komplexe to všetko má účinný účinok na rastliny, čo im pomáha zvyšovať zelenú hmotu. Okrem toho sa zrýchľuje tvorba a ďalší rast koreňového systému.

Takéto hnojivo sa kŕmi nielen kvety na parapetoch. Rastúce dúhovky, pivonky, chryzantémy, gladioly a dokonca aj ruža s vďačnosťou budú reagovať na obliekanie chleba s dlhým kvitnutím.

Ako vyrobiť a použiť hnojivo z chleba

infúzie chleba

Na prípravu hnojív sa používa ako čerstvý a sušený alebo sušený chlieb. Biele, čierne alebo ražný chlieb bude robiť. Ak sa plesa objaví na starých kúskoch, môžu sa použiť aj. Tento druh plesne nie je zakorenený v rastlinách a poškodenie ich nedosiahne.

Kusy chleba by mali byť vložené do veľkého hrnca alebo nádoby a nalejte vodu. Horná kôra kôry, takže neprichádzajú a položte obrobok na teplé miesto na týždeň. Výsledný roztok vypusťte cez gázu a trochu ju zriedime vodou. Voda mladé rastliny vo fáze aktívneho rastu, pod koreňom.

Chlbové hnojivo sa používa s opatrnosťou av obmedzených množstvách pre choré rastliny. Tiež sa neodporúča kŕmiť dospelé, už vytvorené kríky. To môže spôsobiť zastavenie rastu.

Aby ste vykompenzovali nedostatok vápnika, ktorý sa vstrebáva počas fermentácie, odporúča sa použiť popol spolu s roztokom chleba.

Hnojivo z kvasníc

droždie

Koncentrovaný roztok na hnojenie vnútorných rastlín sa môže tiež pripraviť na základe kvasníc.

Related  Aké kvety sú ako ruža?

Kvôli kvasu suchého produktu ho premiešajte:

  • 1 lyžička. suché droždie;
  • 1,5 lyžičky. l. cukor;
  • 5 litrov vody.

Kontajner s kvasom je zabalený a vložený do tepla na 2-3 hodiny na spustenie fermentačného procesu. Pripravené na infúziu riedenia vodou: 1 liter kvasu 5 litrov vody.

kvasinková infúzia

Na prípravu roztoku čerstvých kvasníc sa 200 g kvasiniek riedi v 1 litri. voda a trvať na tom. Pred použitím riediť infúziu v pomere 1: 10.

Krmenie chleba pre rastliny – video