Máme malú záhradu jabloňových a marhuľových stromov v krajine. Na jeseň sa rozhodli doplniť ju o hrušky a vysadili niekoľko odrôd. Povedz mi, čo môžeš kŕmiť hruškou na jar tak, aby sa zlepšila?

Pravidelné kŕmenie zohráva dôležitú úlohu počas celého životného cyklu záhradných stromov, vrátane hrušiek. Dokonca aj v prípade, že rastú na úrodnej pôde, časom strom vyberie zo zeme zásobu živín. Aby sa zabránilo úplnému vyčerpaniu pôdy a aby sa zabezpečil úplný komplex potrebných prvkov, mal by sa oplodniť.

Napriek tomu, že hlavné hnojenie sa vykonáva na jeseň, na jar musí byť aj strom dobíjaný. Aplikácia hnojív na začiatku jari pomáha regenerácii hrušky po zimovaní a príprave na ovocné ložiská.

Etapy jarnej hrušky

Čo je možné kŕmiť hruškou na jar, aby stimuloval aktívny rast a dal viac vaječníkov? Závisí od toho, v akom období vývoja stromu sa zavedú hnojivá. Vychádzajúc z toho jarný vrchný obväz hrušky prechádza v niekoľkých fázach:

  • skoro na jar pred rozkvitaním kvetov;
  • počas kvitnutia hrušky;
  • po kvete.

Včasné kŕmenie hruškyprvý vrchný obväz

Na začiatku jari, keď teplota vzduchu dosiahne stabilné hodnoty a obličky začnú napučiavať, stromy musia byť hnojené hnojivami obsahujúcimi dusík. Na výber môžete použiť jednu z nasledujúcich zložiek:

  1. Roztok dusičnanu amónneho. Použitie na koreňové dresingy, rozvedenie 2 lyžice. l. soľ v kôre s vodou.
  2. Infúzia založená na výkrme vtákov. Na zavlažovanie v obvodovom kruhu na jednom dreve zriedime v 10 litroch teplej vody 0,5 kg steliva a nechajte ju vsiaknuť 24 hodín.
  3. Roztok močoviny. Pridajte 50 g liečiva do nádoby s vodou.

Aby sa nevyvolávalo predávkovanie hnojivami a vzhľad popálenin, mal by sa použiť jeden typ hnojiva.

Aplikácia hnojiva počas kvetu hruškyvrchný obväz pre kvitnutie

Keď stromy začnú kvitnúť, jemne uvoľnite pôdu okolo kmeňa v priemere asi 60 cm V tomto období, pre jeden strom, budete potrebovať najmenej 40 litrov živného roztoku. Odporúča sa dávkovať karbamidový roztok (300 g na kbelík s vodou) alebo superfosfát (100 g pre rovnaké množstvo vody). Môžete tiež použiť organické, napríklad 5 litrov zriedeného kravského hnoja na 10 litrov vody.

Related  Sadenice malinových odrezkov

Skúsení poľnohospodári na doprave odporúčajú vytvoriť drážku na obvode stromu (hĺbka 50 cm) a do nich nalievať hnojivo. To sa nevzťahuje na odrodové odrody hrušiek, ktoré majú povrchový koreňový systém.

Najlepšie obväzy v období ovociavrchný obväz po kvitnutí

Keď hrušky kvetov, je potrebné zaviesť hnojivá zamerané na vývoj a dozrievanie ovocia. K tomu je dobré použiť nitroamfosko: 10 g vody – 50 g liečiva. Pod jedným stromom vytvorte minimálne 3 vedrá roztoku.

Aby sa zabezpečilo, že vaječníky nie sú rozdrvené a nespadnú, hrušky sa môžu kŕmiť zmesami fosforu a draslíka.

V studenej jar je užitočné vykonať vrchný obväz na listoch striekaním hrušky, pretože za takých poveternostných podmienok sú prospešné látky v koreňovom systéme zle trávené. Takže jeden a pol týždňa po ukončení kvitnutia ošetrite vetvy 1% roztokom močoviny. V prípade potreby opakujte liečbu do dvoch týždňov.

Na ochranu pred hmyzom rozstrihnite hrušku roztokom popola.

Jarné kŕmenie hrušky – video