Používam popol po dlhý čas pri výsadbe zemiakov a nedávno mi sused rada, aby som ju použil na kvety. Povedzte mi, ako použiť popol na hnojenie vnútorných rastlín? Môžem ho vložiť priamo do pôdy do hrnca?

popol ako hnojivo pre kvetyAko viete, organické hnojivá hrajú dôležitú úlohu pri vývoji rôznych plodín vrátane kvetov. Poskytujú rastliny potrebnú zásobu mikroelementov, k čomu sú prístupné a nevyžadujú významné finančné investície.

Jedným z takýchto hnojív pre vnútorné rastliny je popol. Po jarnom alebo jesennom prerezávaní záhradných stromov a kríkov existuje mnoho vetiev, ktoré sú zvyčajne spálené. Výsledný popol je dokonalým základom pre organické hnojenie kvitnúcich a okrasných rastlín. Po zavedení popola sa začne rýchlo asimilovať, má bohatú minerálnu kompozíciu a je absolútne neškodné pre ľudí.

Ako môžem použiť popol na oplodnenie kvetín?

popol

Skúsení pestovatelia odporúčajú používať popol na topenie záhradných rastlín pestovaných v miestnostiach takto:

  1. Na prípravu živného roztoku. Pri 1 litri vody nalejte 2-3 polievkové lyžice. l. popol a stáť 7 dní, občas miešať. Požiadať o podávanie koreňov.
  2. Pre priame použitie na pôdu. Pridajte k substrátu pri výsadbe (transplantácia) kvety v množstve 2 lyžice. l. pre 1 kg pôdnej zmesi. Pre ďalšie horné obväzy pridajte k hornej vrstve zeme.

Popol ako prostriedok proti škodcom

popolový roztok

Ako prevencia a kontrola malého hmyzu, ako sú vošky, vnútorné kvety by sa mali postriekať roztokom založeným na popole. Na zvýšenie priľnavosti sa k roztoku pridá mydlo. Veľkoplošné vzorky je možné spracovať na list – jemne ich utrieť kusom handričky namočeného v roztoku. Kvety s malými listami len kolíkajú popolom.

Procedúra by sa mala vykonať večer a potom niekoľko dní, aby ste sa vyhli slnečnému žiareniu na listoch rastlín a tiež ich nestriekajte vodou.

Ako funguje popolček na vnútorných rastlinách?

vrchný obklad popela

V dôsledku hnojenia farieb s popolom:

  • zlepšuje štruktúra pôdy, čo má priaznivý vplyv na rast plodín;
  • fotosyntéza sa aktivuje a živiny prúdia rýchlejšie do listov a púčikov kvetov;
  • vyvíja sa vodná bilancia;
  • zvýšená odolnosť voči chorobám a poškodeniu škodcov.

Related  Vŕbová striebristá: charakteristické črty a základy kultivácie

V akých prípadoch nemôže byť kvety ošetrené popolom?

Neodporúča sa hnojiť s popolnicami, ktoré majú ako kyslé pôdy (anthurium, azalea, cyprus vo vnútri), pretože popol má schopnosť znížiť kyslosť.

Okrem toho nepoužívajte popol na hnojenie:

  • keď choroba rastlín s intersticiálnou chlórou;
  • s nadbytkom draslíka v pôde;
  • skôr ako 3 týždne po oplodnení prípravkami s obsahom dusíka.

Nemôžete používať karbamid, hnoj a dusičnany súčasne s popolom, ako aj minerálne hnojenie dusíkom a fosforečnanom.

Hnojenie vnútorných kvetín s popolovým roztokom – video