Žijem v byte, tam je otvorený balkón. Na jar som ich dal do príveskov s petúniou a pelargonium. Povedzte mi, je možné doma rásť rannú slávu v banku? V kontajneroch jednoducho neexistuje možnosť organizovať podporu pre tkanie a nechcem, aby kvetina “prebehla” cez balkón k susedom.

ranná slávaMorning Glory – jeden z tých rastlín, ktoré pestovatelia radi používajú pre pestovanie v záhrade pri letných pavilóny. Letí ich s ich dlhými výhonkami, rastlina vytvára nielen úžasný efekt počas kvitnutia, ale taktiež dáva taký potrebný tieň. Môžete pestovať tento vinič aj v megacity, ale už ako keramická balkónová kultúra. Strach z dlhých penetračný výhonkov by nemal byť – aranžovanie kvetov vhodných podmienok, aby obdivovali jeho rozkvetu celé leto sú nielen vlastníci, ale aj okoloidúci.

Čo by sa malo vziať do úvahy pri vysadzovaní Ipomoe doma v banke, okrem bežných podmienok pestovania? Po prvé, existujú tri faktory:

  • správne zvoliť čas na výsev semien;
  • vyzdvihnúť vhodný hrniec a pôdu;
  • zabezpečiť dobré osvetlenie;
  • starať sa o podporu pre plazivé stonky.

Kedy saje?Ipomské sadenice

Morning Glory má veľmi rýchly rast, semená zvyčajne klíčia dobre a rýchlo rastú, takže by ste mali okamžite rozhodnúť, či pestovať sadenice na parapete v byte, alebo zasiať semienka priamo do hrnca, ktorý stál na balkóne, kde sa bude aj naďalej rásť.

Môžete zasiať Ipomoe na sadenice na konci marca. Ak neexistuje spôsob, ako zabezpečiť dobré osvetlenie a podporu pre sadenice, môžete semiačka zasiať priamo do hrnca a nechať ho na balkóne. V takomto prípade by sa malo uskutočniť najskôr koncom apríla a samotné výhonky sa potom odstránia.

Ipomoea priamo do výsadby hrnca (alebo prenášanie sadeníc pripravené pre balkón), za to, že teplomilné kríky a neprežije teploty pod 2 stupne Celzia.

Aký pot je potrebný?

Pre rannú slávu je potrebné vyzdvihnúť dostatočne veľký hrniec. Pre jednu rastlinu budete potrebovať najmenej 3 litre pôdy. Na dne hrnca musí byť položená drenážna vrstva – kvetina nemá rád stagnáciu vody. Podľa toho by samotný substrát mal byť ľahký a voľný.

Related  Ako vytvoriť fialovú kvitnú?

Úloha osvetlenia pre slávu rannej slávy

Najvhodnejšie miesto pre hrniec s kvetinou je južný balkón. Bude tiež dobré rozkvitnúť na východnej alebo západnej strane domu. Ale severné balkóny, žiaľ, nie sú veľmi vhodné na pestovanie viniča. Je dosť možné získať tam zelené bush, ale nedostatok svetla negatívne ovplyvní kvitnutie: bude to veľmi zriedkavé alebo vôbec nie.

Funkcie starostlivosti o nočníkovú rannú slávuMorning Glory na nákove

Jeden pot môžu byť zasadené pár kríkov, takže vzdialenosť medzi nimi je menšia ako 20 cm. Pri presádzaní priesad Ipomoea trvalé miesto v hrnci by si mali uvedomiť, že to je zle tolerovaná. Robte to pomocou metódy prekládky, snažiac sa nepoškodiť korene.

Na to, aby sa liana dobre odviedla a aby sa nepretiahla, by sa mali strieľať na štyri skutočné listy.

Samostatne stojí za zmienku podpora kvetu: je inštalovaná vo fáze sadeníc, keď sú sadenice nízke, inak sa navzájom prepletajú. V samotnom hrnci môžete vytvoriť štruktúru bambusového pólu tak, že ho nainštalujete vo forme wigwamu, alebo môžete umiestniť dekoratívny plastový gril.

Video o pestovaní rannej slávy